سفر به اصفهان

سفر به اصفهان؛ معرفی + راه های دسترسی

آیا تاکنون به شهر اصفهان سفر کرده اید؟ آیا با آثار تاریخی و مناطق گردشگری این شهر آشنایی دارید؟ شهر اصفهان یکی از شهرهای با اصالت و فرهنگی و هنری کشورمان ایران محسوب می شود، همچنین این شهر از برجسته ترین شهرهای گردشگری در سطح ایران و جهان می باشد که سفر به آن خالی از لطف نیست. می توان به اصفهان سفر کرد و از برترین مناطق گردشگری آن بازدید کرد.

شهر اصفهان که به نصف جهان مشهور است، این جایگاه را مدیون شاهکارهای معماری خود است که در سطح جهانی و بین ‌المللی شناخته شده ‌اند. اگر این آثار برجسته هنری را در کنار طبیعت زیبای زاینده رود، صنایع دستی متنوع و مردم شوخ این شهر قرار دهیم، درمی‌یابیم که چرا اصفهان این اندازه، شهری محبوب برای گردشگری است. برای آگاهی و کسب اطلاعات بیشتر درباره شهر اصفهان با ادامه مقاله مجله مستر بلیط همراه باشید.

معرفی شهر اصفهان

شهر اصفهان در دامنه شرقی رشته کوه های زاگرس واقع شده است و از شهرهایی است که شاید تاریخ و سابقه آن به قدمت کشورمان ایران برمی گردد. این شهر بر روی آبرفت زاینده رود بنا شده است و ارتفاع آن از سطح دریا 1575 متر می باشد. شهر اصفهان از تهران 414 کیلومتر تا شیراز 481 و تا یزد 316 کیلومتر فاصله دارد.

آب و هوای شهر اصفهان نیمه خشک معتدل است، به طوری که متوسط درجه حرارت سالانه این شهر 16 درجه سانتیگراد می باشد. فرودگاه بین المللی اصفهان در شمال شرقی شهر در فاصله 35 کیلومتری مرکز شهر واقع شده است. از این فرودگاه روزانه و هفتگی پروازهایی به شهرهای مختلف ایران و جهان صورت می گیرد.

خوب است بدانید اصفهان مهد هنرهای سیم کشی، زربافی بافی، گلابتون دوزی، پولک دوزی، سکمه دوزی و زنجیر بافی از صنایع دستی محلی آن است. شهر اصفهان در صنایع خاتم کاری، کاشی کاری، قلم زنی، مینیاتور، میناکاری، زرگری نقره و طلا در دنیا شهرت دارد.

این شهر از شهرهای باستانی ایران محسوب می شود و از لحاظ جمعیت، سومین شهر بزرگ ایران بعد از تهران و مشهد است. جاذبه های تاریخی و هتل های متنوعی در شهر اصفهان وجود دارند که پذیرای گردشگران داخلی و خارجی در هر فصلی از سال هستند.

معرفی شهر اصفهانبهترین فصل سفر به اصفهان

اصفهان آب و هوای نیمه کویری دارد. زمستان‌ های سرد و خشک با بادهای سرد و تابستان های گرم و خشک در این شهر حاکم است. بالاترین درجه حرارت در تابستان ۴۰ درجه سانتی گراد است. ولی در بهار و پاییز هوا معتدل‌تر می شود. از لحاظ جغرافیایی، اصفهان در منطقه نیمه بیابانی قرار دارد. مناطق شمالی و شرقی این استان دارای آب و هوای کویری و مناطق جنوبی آن نیز آب و هوای خنک‌تری دارد.

از همین رو بهترین زمان سفر به اصفهان از لحاظ آب و هوایی فصل بهار و پاییز است. اگر به دنبال فصلی ارزان برای سفر به این شهر تاریخی هستید، پیشنهاد ما زمستان است.

اما اگر در هنگام تابستان قصد سفر به این شهر را داشته باشید، توجه کنید که تابستان های اصفهان بسیار گرم خواهد بود و ممکن است همین گرمی هوا اذیتتان کند. در فصل بهار نیز با خوش آب و هوا ترین فصل تجربه خوبی از سفر را خواهید داشت، اما یکی از فصل های بسیار شلوغ خواهد بود.

بهترین فصل سفر به اصفهاناماکن گردشگری شهر اصفهان

شهر اصفهان سرشار از جاذبه های طبیعی و تاریخی زیبایی است که هرساله توریست‌ ها و مسافران زیادی را به سوی خود جذب می‌ کند. می خواهیم این بار از قسمت کویری شهر شروع کنیم؛ کویر مرنجاب در شهرستان آران و بیدگل قرار دارد. کویر ورزنه و آبشار آب ملخ، آبشار نیاسر، منطقه حفاظت‌ شده گلستان کوه، پارک ملی کلاه قاضی، چشمه و آبشار لادر، آبشار طامه و غار پریان از جاذبه‌ هی طبیعی اصفهان هستند. اما جاذبه های تاریخی این شهر بسیار مشهور بوده و خیلی از گردشگران را از جای جای دنیا به سوی خود جذب می کنند.

اماکن گردشگری شهر اصفهانمیدان نقش جهان

میدان نقش جهان به عنوان دومین میدان بزرگ جهان است و قدم زدن و راه رفتن در این میدان یکی از بی نظیرترین تجربه های سفر به اصفهان خواهد بود. درشکه‌ سواری در این میدان جزو زیباترین تجربه های شما خواهد بود. میدان نقش جهان خود شامل قسمت های مختلف مانند مسجد شاه، عمارت عالی قاپو و مسجد شیخ لطف الله است.

بیشتر بخوانید: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره میدان نقش جهان و تاریخچه آن، مقاله “میدان نقش جهان کجاست؟ معرفی + راه‌‌های دسترسی” را مطالعه نمایید.

مسجد امام

اصفهان که به پایتخت فرهنگی ایران شهرت دارد دارای جاذبه های تاریخی و گردشگری فراوانی است که نشان دهنده قدمت و تاریخ این شهر کهن هستند. از معروف ترین بناهای تاریخی اصفهان می توان به مسجد زیبای امام اشاره نمود که در میدان نقش جهان واقع شده است. قدمت این مسجد به دوران صفویه باز می گردد و معماری فوق العاده آن سبب شده که نامش در لیست آثار ملی ایران ثبت گردد. از این رو هر ساله گردشگران داخلی و خارجی متعددی برای دیدن مسجد امام به اصفهان سفر می کنند.

بیشتر بخوانید: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مسجد امام و تاریخچه آن، مقاله “مسجد امام؛ تاریخچه+نقشه” را مطالعه نمایید.

مسجد جامع اصفهان

این مسجد با نام‌های مسجد عتیق و مسجد جمعه نیز شناخته می‌ شود و ساخت آن به قرن دوم هجری برمی‌ گردد، همچنین به عنوان اولین مساجد اسلام در ایران به شمار می رود. الگوی اولیه این مسجد عربی بوده که بعدها سلجوقیان آن را به مسجدی چهارایوانی تبدیل کردند و در هر دوره از تاریخ نیز قسمت های مختلف این مسجد تکمیل گردید و به حالت امروزی خود دست یافت.

بیشتر بخوانید: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مسجد جامع اصفهان و تاریخچه آن، مقاله “مسجد جامع اصفهان؛ تاریخچه+نقشه” را مطالعه نمایید.

سی و سه پل

سی و سه پل با سی و سه دهانه و طول ۲۹۵ متر روی زاینده رود قرار دارد و عنوان طولانی ترین پل اصفهان را از آن خود کرده است. سی و سه پل اصفهان به دستور الله وردی خان در زمان صفویه ساخته شده و یکی از پیشرفته‌ ترین و هوشمندانه‌ ترین سازه‌ های پلی جهان همینجاست.

بیشتر بخوانید: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پل تاریخی سی و سه پل، مقاله “سی و سه پل؛ معرفی+نقشه پل” را مطالعه نمایید.

آتشگاه اصفهان

در قسمت غرب اصفهان، آتشگاهی بر روی کوه وجود دارد و برای دسترسی به این آتشگاه نیاز به کوهپیمایی دارید. این آتشگاه از آثار باستانی ایران بوده و به دوره قباد ساسانی مربوط است.

بیشتر بخوانید: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آتشگاه اصفهان و تاریخچه آن، مقاله “آتشگاه اصفهان؛ تاریخچه+نقشه” را مطالعه نمایید.

حمام علی قلی آقا

از جاذبه های زیبا و گردشگری اصفهان پر از جاذبه می توان به حمام علی قلی آقا اشاره کرد که با نام حمام علی قلی آغا نیز شناخته شده است. این حمام که در منطقه بیدآباد اصفهان در شمال زاینده رود واقع شده است در سال 1125 هجری قمری توسط فردی به نام علی قلی آقا ساخته شده است که از درباریان خواجه دو پادشاه صفوی، شاه سلیمان و شاه سلطان حسین صفوی بوده است.

بیشتر بخوانید: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره حمام علی قلی آقا و تاریخچه آن، مقاله “حمام علی قلی آقا؛ تاریخچه+نقشه” را مطالعه نمایید.

مسجد شیخ لطف الله

یکی از جاذبه های مهم استان اصفهان، مسجد شیخ لطف الله است که از معماری بی نظیر دوران صفویه برخوردار می باشد. در ضلع شرقی میدان زیبای نقش جهان جویای این مسجد شوید. تاریخ احداث این بنای کاشی کاری شده به قرن 11 هجری قمری (سال 981 شمسی و 1602 میلادی ) بر می گردد. شاه عباس اول دستور ساخت مسجد را صادر و استاد محمد رضا اصفهانی معمار چیره دست و معروف آن زمان، این سازه را طی مدت 18 سال احداث کرد.

بیشتر بخوانید: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مسجد شیخ لطف الله و تاریخچه آن، مقاله “مسجد شیخ لطف الله؛ تاریخچه+نقشه” را مطالعه نمایید.

خیابان نظر اصفهان

خیابان نظر اصفهان یکی از مکان هایی است که هر گردشگری می تواند با رفتن به آن جا لذت کافی را ببرد. استان اصفهان شهری تاریخی در مرکز ایران است، که بیش از ۲۲ هزار جاذبه فرهنگی و تاریخی ارزشمند دارد. خیابان نظر نیز یکی از این ۲۲ هزار جاذبه در شهر اصفهان است که از اهمیت ویژه ای برای مردم اصفهان برخوردار است.

بیشتر بخوانید: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خیابان نظر اصفهان، مقاله “خیابان نظر اصفهان کجاست؟ معرفی + راه‌های دسترسی” را مطالعه نمایید.

مدرسه چهارباغ

اثر تاریخی شهر اصفهان به عنوان مهم ترین و کهن ترین آثار های تاریخی در سراسر دنیا شناخته شده اند. در شهر اصفهان می توان بناهای تاریخی و باستانی زیادی را دید که یکی از مشهور ترین آن ها مدرسه چهار باغ می باشد. اصلی ترین جاذبه های گردشگری شهر اصفهان همین بناهای تاریخی است.

بیشتر بخوانید: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مدرسه چهارباغ و تاریخچه آن، مقاله “مدرسه چهارباغ؛ تاریخچه+نقشه” را مطالعه نمایید.

کلیسای وانک

موزه ای با قدمتی بیش از یک قرن که در آن از اشیای تاریخی و کتب قدیمی نگهداری می شود. همچنین آثار فلزی، کتاب، تابلوهای گچبری و نقاشی، ظروف چینی و سفالی، آثار چوبی در این موزه برای تماشا قرار دارند.

بیشتر بخوانید: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کلیسای وانک، مقاله کلیسای وانک؛ تاریخچه+نقشه را مطالعه نمایید.

خیابان چهارباغ عباسی

چهارباغ یک خیابان قدیمی در اصفهان است که در دوره شاه عباس اول احداث شد. این خیابان از لحاظ تاریخی مشهورترین بلوار، در سراسر ایران بوده که قسمت های شمالی شهر را به بخش های جنوبی وصل می کند و طول آن تقریباً 6 کیلومتر می باشد.

بیشتر بخوانید: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خیابان چهارباغ عباسی و تاریخچه آن، مقاله “خیابان چهارباغ عباسی؛ تاریخچه+نقشه” را مطالعه نمایید.

پل شهرستان

اصفهان به دلیل مناطق گردشگری زیاد و بی نظیر، سالانه میزبان مسافران داخلی و خارجی زیادی بوده و یکی از این همین جاذبه ها، پل باستانی شهرستان می باشد. مردم این پل را با نام “پل جی” یا “پل جسر حسین” نیز می شناسند و از بین تمام پل های این شهر، قدمت دارترین پل، بر فراز رودخانه زاینده رود است.

بیشتر بخوانید: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پل شهرستان و تاریخچه آن، مقاله “پل شهرستان؛ تاریخچه+نقشه” را مطالعه نمایید.

هتل عباسی

اصفهان دارای جاذبه های تاریخی بیشماری است که بیشتر آن ها را در اطراف زاینده رود می توان دید اغلب بناهای تاریخی مربوط به دوران حکومت صفویان می شود. یکی از این آثار تاریخی هتل عباسی می باشد که به عنوان کهن ترین هتل های جهان از آن یاد می شود. هتل و مهمانسرای عباسی با دارا بودن خدمات و امکانات رفاهی بی نظیر و معماری حیرت انگیز به عنوان یکی از هتل های 5 ستاره شهر اصفهان شناخته می شود که محیطی مناسب برای مسافرت و سفرهای کاری می باشد.

بیشتر بخوانید: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هتل عباسی و تاریخچه آن، مقاله “هتل عباسی؛ تاریخچه+نقشه” را مطالعه نمایید.

میدان عتیق

شهر اصفهان یکی از مرکزی ترین شهرهای ایران می باشد که فرهنگ هنر و معماری ایرانی در آن بسیار چشم نواز است و به شهرت جهانی رسیده است، این شهر بناهای تاریخی زیادی را از عهدهای دیرین در خود جای داده است، بیشتر این ساختمان ها مربوط به دوران حکومت صفویان و قاجاریان می شود که به کار بردن سبک معماری ایرانی را در آن ها به خوبی می توان مشاهده نمود. یکی از آثار تاریخی آن میدان عتیق می باشد که امروزه مورد بازسازی قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره میدان عتیق و تاریخچه آن، مقاله “میدان عتیق؛ تاریخچه+نقشه” را مطالعه نمایید.

برج کبوترخانه مرداویج

این کبوترخانه ها ساختمان هایی کهن و قدیمی بودند که به طور معمول استوانه ای شکل ساخته می شدند و برای گردآوری کود کبوترها و پرندگان دیگر برای مصارف کشاورزی این ساختمان ها را می ساختند.

در استان اصفهان و در هر گوشه و کنار آن می توان برج ها و کبوترخانه هایی مخروطی را مشاهده کرد که گاها افراد به اشتباه تصور می کنند آن ها دژهای قدیمی این شهر هستند.

بیشتر بخوانید: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برج کبوترخانه مرداویج، مقاله “برج کبوتر خانه مرداویج کجاست؟ معرفی + راه‌های دسترسی” را مطالعه نمایید.

کاخ چهلستون

در شهر زیبا و باستانی اصفهان کاخ ها و باغ های سلطنتی و با شکوه بسیاری از دوره صفویه بر جای مانده است که از معروف ترین آن ها می توان به کاخ یا باغ موزه چهلستون اشاره نمود.

این باغ از مهم ترین جاذبه های گردشگری اصفهان محسوب می شود که هر ساله گردشگران بسیاری از سراسر نقاط ایران و جهان به بازدید از آن می روند. معماری ها و کاشی کاری هایی که در ساخت این باغ به کار رفته است در نوع خود بی نظیر هستند و می توان گفت این بنا از آثار شاهکار معماری دوره صفوی است.

بیشتر بخوانید: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کاخ چهلستون، مقاله “کاخ چهلستون اصفهان کجاست؟ معرفی + راه‌های دسترسی” را مطالعه نمایید.

کاخ هشت بهشت

یکی دیگر از جاذبه های تاریخی اصفهان است که در دوران حکومت شاه سلیمان صفوی به سبک معماری اصیل اصفهان در دو طبقه ساخته شده است. نام دیگر این بنا کاخ عالم است و از لحاظ تزئینات داخلی یکی از نمونه‌ های بی نظیر در دوره صفویان است.

بیشتر بخوانید: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کاخ هشت بهشت و تاریخچه آن، مقاله “کاخ هشت بهشت؛ تاریخچه+نقشه” را مطالعه نمایید.

کاخ عالی‌قاپو

یکی از بناهای باشکوه و مهم از لحاظ معماری در ایران است. این بنا در قرن یازدهم هجری ساخته شده است.

بیشتر بخوانید: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کاخ عالی قاپو، مقاله “کاخ عالی قاپو کجاست؟ معرفی + راه‌های دسترسی” را مطالعه نمایید.

مسجد لنبان

مسجد لنبان، یکی از مساجد قدیمی و تاریخی در استان اصفهان است که جزء یکی از آثار با ارزش ایران به شمار می رود. لنبان نام یک محله قدیمی در قسمت غرب اصفهان است و نام این مسجد را از همان محله گرفته اند. مسجد های زیادی در اصفهان وجود دارد، اما این مسجد با تمام آن ها متفاوت است و ویژگی های به خصوصی دارد.

بیشتر بخوانید: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مسجد لنبان و نقشه آن، مقاله “مسجد لنبان اصفهان کجاست؟ معرفی + راه‌های دسترسی” را مطالعه نمایید.

راه های دسترسی به شهر اصفهان

مسیر هوایی: برای سفر به شهر اصفهان از طریق هواپیما می توانید به راحتی با خرید اینترنتی بلیط ارزان هواپیما به فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان برسید که یکی از شلوغ ترین فرودگاه های ایران به شمار می‌ رود. از این فرودگاه به اکثر شهرهای ایران و برخی کشورهای خارجی پرواز دایر است.
مسیر زمینی: امکان سفرهای زمینی نیز از تمامی شهرهای بزرگ و کوچک به مقصد اصفهان با اتوبوس وجود دارد. برای سفر زمینی از تهران به اصفهان دو مسیر قدیمی و آزاد راه وجود دارد. راه قدیمی از تهران به قم، سلفچگان و اصفهان انجام می گیرد و آزاد‌راه نیز از تهران آغاز می‌ شود و از راه کاشان به اصفهان می رسد.
مسیر ریلی: برای سفر ریلی نیز تقریبا از اکثر شهرهای بزرگ ایران به مقصد اصفهان امکان سفر با قطار وجود دارد. مسیر ایستگاه های تهران تا اصفهان عبارتند از جمکران، کاشان، بادرود، اصفهان، زرین شهر.
سفر زمینی از تهران شامل دو مسیر است. مسیر قدیمی ۴۴۸ کیلومتر و مسیر دوم نیز ۴۳۱ کیلومتر است. به طور میانگین این مسیر حدود ۵ ساعت طول می کشد.
طول سفر هوایی از تهران به اصفهان ۳۳۸ کیلومتر بوده و مدت زمان آن نیز ۵۵ دقیقه است.
طول سفر با قطار نیز ۴۱۰ کیلومتر بوده و حدودا ۷ ساعت طول می کشد.

برای خرید بلیط هواپیما اصفهان بر روی این قسمت کلیک کنید.                                                                                       کلیک کن

راه های دسترسی به شهر اصفهانحمل و نقل عمومی در اصفهان

جابجایی در شهر اصفهان بسیار آسان است، زیرا حمل و نقل عمومی در این شهر فعال بوده و خیلی از مسیرها و جاذبه ها دسترسی آسانی دارند. حمل و نقل عمومی در اصفهان شامل مترو، اتوبوس های تندرو، تاکسی، تاکسی های آنلاین، دوچرخه و حتی درشکه و اسب است. همچنین به دلیل نزدیک بودن جاذبه های گردشگری در اصفهان می توانید با رسیدن به یک منطقه بقیه مسیر را پیاده طی کنید.

در ضمن یکی از نکات مهم در سفر به اصفهان آشنایی با اصفهان کارت است که نوعی کارت اعتباری بوده و برای پرداخت هزینه های حمل و نقل عمومی در اصفهان استفاده می شود. حتی با اصفهان کارت می‌ توانید از برخی مکان های دیدنی شهر مانند باغ پرندگان و آکواریوم اصفهان بازدید کنید. این کارت ها را می توانید از باجه های اتوبوسرانی در کنار ایستگاه های اتوبوس تهیه کرده و تا ۲۰ هزار تومان قابلیت شارژ دارند.
مترو: خط ۱ متروی اصفهان اکنون فعال است و شمال به جنوبی این شهر را به هم متصل می‌کند.
اتوبوس: اصفهان به سیستم اتوبوس های پرسرعت مجهز است و تقریبا تمام سطح شهر را پوشش می دهد. برای پرداخت هزینه اتوبوس ها باید حتما اصفهان کارت تهیه کنید.
تاکسی: تاکسی های اصفهان نیز یکی از بهترین وسایل نقلیه در اصفهان محسوب می شوند که این تاکسی ها خود چندین نوع دارند؛ تاکسی های ویژه فرودگاه، تاکسی مدارس، تاکسی بی سیم، تاکسی گردشگری، تاکسی ویژه پایانه های مسافربری و تاکسی های آنلاین. تقریبا همه تاکسی های اصفهان به سیستم پرداخت الکترونیکی مجهز بوده و با استفاده از اصفهان کارت قابل پرداخت هستند.
دوچرخه: شاید به نظرتان جالب بیاید که در اصفهان به عنوان وسیله نقلیه عمومی از دوچرخه استفاده کنید، برای این کار باید به خانه دوچرخه بروید و دوچرخه مورد نظرتان را به صورت ساعتی اجاره کنید.

حمل و نقل عمومی شهر اصفهانفرودگاه، ایستگاه راه آهن و پایانه اتوبوسرانی اصفهان

نشانی فرودگاه اصفهان: اصفهان، بزرگراه چمران، بزرگراه فرودگاه، فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان. فرودگاه اصفهان با اینکه بیرون از شهر اصفهان قرار دارد اما برای دسترسی به مرکز شهر می توانید از تاکسی های فرودگاه یا تاکسی های آنلاین استفاده کنید که حدودا نیم ساعت راه خواهید داشت.

بیشتر بخوانید: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان، مقاله “فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان؛ معرفی+راه های دسترسی” را مطالعه نمایید.

پایانه های اتوبوسرانی اصفهان ۴ تا هستند:
پایانه کاوه: در شمال شهر اصفهان قرار دارد. کاوه اصلی‌ ترین ترمینال اصفهان محسوب می‌ شود و اکثر اتوبوس ها از شهرهای مختلف به این پایانه سفر می کنند.
پایانه صفه: در جنوب شهر اصفهان و در واقع ابتدای جاده اصفهان شیراز قرار دارد و بعد از ترمینال کاوه، مهم‌ ترین ترمینال اصفهان به شمار می رود.
پایانه جی: در شرق اصفهان قرار گرفته و سفرهای مسیر تهران و یزد از این ترمینال انجام می گیرد.
پایانه زاینده رود: در غرب اصفهان در بلوار میرزا کوچک‌ خان‌ جنگلی واقع شده است.

بیشتر بخوانید: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ترمینال ها و پایانه های مسافربری اصفهان، مقاله “ترمینال و پایانه های مسافربری اصفهان کجا هستند؟ معرفی + راه‌های ارتباطی” را مطالعه نمایید.

نشانی ایستگاه راه آهن اصفهان: اصفهان، میدان آزادی، خیابان هزار جریب، پنج کیلومتری جاده اصفهان به شیراز، رو به روی شهر جدید سپاهان.

بیشتر بخوانید: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ایستگاه راه آهن اصفهان، مقاله “ایستگاه راه آهن اصفهان کجاست؟ معرفی + راه‌های ارتباطی” را مطالعه نمایید.

برترین هتل های شهر اصفهان

هتل های ۵ ستاره: هتل عباسی.
هتل های ۴ ستاره: هتل عالی قاپو، هتل پیروزی، هتل آوین، هتل خواجو.
هتل های ۳ ستاره: هتل شیخ بهایی، هتل ستاره، هتل صفوی، هتل سنتی ابن سینا، هتل سنتی طلوع خورشید، هتل توریست، هتل ملل، هتل ونوس، هتل ملک، هتل خاتون، هتل سپاهان، هتل اصفهان، هتل آزادی، هتل باران، هتل چهل پنجره.
مهمانپذیرها: هتل پارتیکان، هتل آپارتمان شروین، هتل آپارتمان هخامنشیان، هتل جمشید.
اقامتگاه های بومگردی: اسکندر اصفهانی، هتل جلفا، هتل کاوه، فانوس کویر، خان نشین، ایروانی، کرباس، خانه کشیش، آریو، هاتف، کاروان کویر، کاریز کویر، خاطره کویر، نازگل و شب نشین.

بیشتر بخوانید: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برترین هتل های شهر اصفهان، مقاله “5 هتل ارزان قیمت اصفهان کجا هستند؟ معرفی + راه‌های دسترسی” را مطالعه نمایید.

مراکز خرید اصفهان

اصفهان، شهری با انواع گوناگونی از بازارها و مراکز خرید شهری مناسب برای خرید کردن است. در ادامه به معرفی برخی از این مراکز خرید سنتی و مدرن می پردازیم:
سیتی سنتر: یک مجتمع تجاری تفریحی مدرن در اصفهان با هفت طبقه که دو طبقه آن پارکینگ بوده و سه طبقه آن نیز به مراکز خرید و واحدهای تجاری و دو طبقه آخر به مجموعه‌ های سینمایی، فود کورت، سالن‌ های ورزشی و شهربازی سرپوشیده اختصاص داده شده است.
مرکز خرید جلفا: یکی دیگر از مراکز خرید مدرن اصفهان بوده و شامل برندهای مختلفی است. در مرکز خرید جلفا می توانید انواع پوشاک، کیف و کفش، مبلمان، وسایل تزئینی، جواهرات، پارچه، اسباب بازی و سایر موارد را با کیفیت بسیار بالایی تهیه کنید.
مرکز خرید پارک: از قدیمی ترین مراکز خرید اصفهان با بیش از ۴۰ سال قدمت در یک پارک قرار گرفته و علت نامگذاری این مجتمع نیز به همین دلیل است. این مرکز خرید دارای بیش از ۴۰۰ واحد تجاری، ساختمان پزشکان، مشاور املاک، پارکینگ و انواع رستوران است و محصولات متنوعی را در اختیار شما قرار می دهد. مرکز خرید پارک به عنوان مرکز خریدی ارزان در اصفهان است که در عین ارزان بودن اجناس باکیفیت ارائه می دهند و در میان گردشگران محبوبیت بسیار بالایی دارد.
مرکز خرید شهر: یک مرکز خرید مدرن در ۵ طبقه است. در این مرکز خرید می‌ توانید اقلامی مانند پوشاک، کیف و کفش، لوازم آرایشی و بهداشتی، شال و روسری، لوازم صوتی و تصویری، موبایل، حوله و صنایع دستی خریداری کنید. همچنین در این مرکز خرید انواع رستوران و کافی شاپ وجود دارد.

مرکز خرید کوثر: یکی دیگر از مراکز خرید بزرگ و شیک در شهر اصفهان با ظاهری بسیار زیباست. این مرکز خرید در نزدیکی سی و سه پل قرار دارد و در چند طبقه با ۴۵۰ واحد تجاری است و انواع محصولات متنوع در مرکز خرید کوثر با برندهای محبوب مختلف به فروش می رسند. در این مرکز خرید می توانید انواع پوشاک، کیف و کفش، طلا، نقره، زیورآلات، لوازم الکتریکی و لوازم تحریر تهیه کنید. لازم به ذکر است که قیمت کالاهای مرکز خرید کوثر نسبتا بالا بوده، اما از کیفیت خوبی برخوردارند.
بازار قیصریه: یکی از قدیمی‌ ترین و مهم‌ ترین مراکز خرید اصفهان بازار سنتی قیصریه بوده و قدمت آن به دوران صفویه برمی‌ گردد. این بازار در دو طبقه بوده که طبقه اول آن مربوط به فروشگاه‌ ها و طبقه دوم نیز مربوط به دفاتر تجاری است. معماری بازار قیصریه سنتی بوده و شامل انواع صنایع دستی، پارچه، فرش است.
بازار بزرگ اصفهان: یکی از قدیمی‌ ترین و اصیل ترین مراکز خرید اصفهان است. معماری این بازار به سبک سنتی است.
مرکز خرید مارتین: یکی دیگر از مراکز خرید مدرن در اصفهان دارای فضای شیک و زیبایی است. این مجتمع تجاری دارای فروشگاه‌ های متنوعی شامل پوشاک، کیف و کفش با برندهای مشهور ایرانی و خارجی، زیورآلات و صنایع دستی اصفهان است. لازم به ذکر است کالاهای موجود در این مرکز خرید نسبتا گران هستند.
مرکز خرید اوسان: مرکز خرید شیک و مدرن شامل برندهای ایرانی و خارجی است. این مرکز خرید دارای اجناس متنوعی مانند پوشاک مردانه و زنانه، شال و روسری و زیورآلات بوده و از قیمت‌ های بالایی برخوردار است.
مرکز خرید ارگ عظیم جهان نما: یکی از بهترین انتخاب ها برای خرید و گذران اوقات خوش است که دارای فضای بزرگ با معماری زیبایی بوده و شامل واحد تجاری، سینما، گالری، مرکز صنایع دستی، رستوران و کافی شاپ، هتل و پارکینگ اختصاصی است. همچنین اولین آبنمای موزیکال شهر اصفهان نیز در این مرکز خرید قرار دارد.
مرکز خرید مهرسان: یکی از لوکس‌ ترین و شیک ترین مراکز خرید اصفهان با تنوع محصولات در شهر اصفهان است و محصولات موجود در فروشگاه‌ های مرکز خرید مهرسان با هر رده سنی و هر سلیقه‌ ای مناسب است.
بازار بزرگ حکیم: در این مرکز خرید انواع محصولات متنوع و باکیفیتی شامل پوشاک و ترمه می توانید به عنوان سوغات برای دوستان و آشنایان خود تهیه کنید.

برای خرید بلیط هواپیما می توانید از مستر بلیط کمک بگیرید و در کم ترین زمان رزرو خود را انجام دهید. اگر برای اولین بار است که می خواهید از مستر بلیط هتل تهیه کنید، رزرو هتل اصفهان شامل تخفیف می شود، کافی است تا به صفحه هتل مراجعه کرده و از کد استفاده کنید.
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *