vehicle vehicle vehicle vehicle

بلیط هواپیما بغداد

advantage
موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

advantage
تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

advantage
مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

advantage
پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

راهنمای خرید اینترنتی پرواز بغداد از مستر بلیط

بغداد پایتخت عراق، یکی از بزرگترین شهرهای این کشور محسوب می شود. این شهر کنار رود دجله واقع گردیده است و از نظر موقعیت مکانی، می توان گفت جزء شهرهای خوب عراق هم به شمار می رود. در واقع از نظر وسعت، بغداد دومین شهر در عراق به شمار می رود و به نوعی به دلیل این که پایتخت این کشور است، هرساله افراد زیادی برای بازدید از آن سفر می کنند. همچنین این شهر در گذشته جزء شهرهای پایتخت ایران به شمار می رفت و به نوعی در زمان عباسیان شکل گرفت. پس از رویدادهای مهم تاریخی، بغداد هم به عنوان پایتخت عراق انتخاب شد و تا کنون، به عنوان پایتخت و یکی از شهرهای مهم این کشور به شمار می رود. در واقع اگر بخواهیم نگاهی به گذشته های بغداد بیاندازیم، می توان به خوبی متوجه شد که در سال ۲۰۱۲، به دلیل امنیت کم و دولت مردان ضعیف، بغداد جزء بدترین کشورها در کل جهان شناخته شد. البته این موضوع به دلیل رویدادهای تاریخی و جنگ های پی در پی شایع شد که با تعویض دولت و افزایش امنیت، امروزه مردم بغداد بهتر می توانند زندگی کنند. همچنین این شهر تاریخی علاوه بر مذهب و مکان های زیارتی مهم خود، جاذبه های تفریحی و تاریخی هم دارد که یا از گذشته های بسیار دور به جا مانده اند یا حتی در پشت برخی از بناها داستان های مذهبی جالبی وجود دارد. امروزه افراد بهتر می توانند به بغداد سفر کنند، زیرا همان طور که ذکر شد، امنیت در این شهر بیشتر شده است و مردم زندگی راحت تری دارند. اقتصاد بغداد، به دلیل وجود جنگ های متوالی، وضعیت چندان مناسبی ندارد‌ البته لازم به ذکر است بیان کنیم که طی چند سال اخیر این اقتصاد کمی روند پیشرفت داشته است و مردم هم توانسته اند زندگی راحت تری را تجربه کنند. زبان شایع و رایج عموم بغداد، عربی، کردی جنوبی و ... است. همچنین وجود غذاهای محلی و سنتی در این شهر باعث شده است تا افراد بخواهند برای چشیدن آن ها، از بغداد بازدید کنند. طبق تحقیقاتی که وب سایت مستر بلیط انجام داده است، امروزه بغداد موقعیت مناسب تری برای‌ گردشگران دارد و افراد بیشتری هم از او بازدید می نمایند. رود دجله که در نزدیکی این شهر قرار گرفته، دلیل دیگری است که بغداد جزء شهرهای مهم محسوب شود و کشورهای زیادی قصد تصرف آن را داشته باشند. 

دلایل سفر به بغداد

در واقع به جزء تمام نکاتی که در بالا بیان شد، نکات و دلایلی هم وجود دارد که هرساله افراد برای بازدید از این شهر اقدام می کنند. البته آب و هوای نسبتا خوب و موقعیت مکانی آن که دقیقا در کنار رود دجله واقع شده هم بی تاثیر نیست. حال برخی از دلایلی که عموم برای بازدید به بغداد سفر می کنند، عبارت اند از: 

مردم خونگرم: یکی از مهم ترین مواردی که برای هر گردشگری بسیار مهم و ضروری به شمار می رود، مردمان یک شهر است. در واقع هرچه شهر زیبا و بی نقص باشد اما مردمانی خشک داشته باشد، فرد نمی تواند از آن لذت کافی را ببرد. حال یکی از مهم ترین موارد سفر به این شهر، مردمان خونگرم و بسیار صمیمی این شهر است که به خوبی از مهمان های خود پذیرایی می کنند‌.

وجود زیارتگاه و مکان های مذهبی: دلیل دیگری که اکثر افراد را به بغداد راهی می کند، وجود زیارتگاه ها و مکان های مهم مذهبی است. از آنجایی که در تاریخ این شهر بیان شده که بغداد جزء شهرهای مهم در حوضه علم و دین است، افراد زیادی هرساله برای بازدید و پی بردن به این تاریخ به بغداد سفر می کنند‌.

مهم ترین جاذبه های بغداد

افرادی که قصد تهیه بلیط هواپیما بغداد را دارند، باید با تمام گوشه کنارهای این شهر هم آشنا شوند. حال مکان ها و جاذبه های گردشگری از نظر هر مسافری اهمیت زیادی دارند که در ادامه برخی از محبوب ترین ها در بین عموم معرفی می کنیم.

حرم کاظمین: چندین بار در مطالب بالا ذکر شد که بغداد یک شهر با زیارتگاه های متعدد است. یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر، حرم کاظمین به شمار می رود، که متعلق به پدر امام هشتم است. این حرم، علاوه بر زیبایی و شکوه خود، مکان بسیار مناسبی برای مسافرانی است که قصد درد و دل با یک فرد مطهر و پاک را دارند. این مجموعه زیارتگاهی در دوره صفویه ساخته شده است و با معماری بی نظیر خود، چشم هر بیننده ای را جذب می کند‌.

موزه ملی: موزه ملی عراق هم یکی دیگر از جاذبه های مهم این شهر به شمار می رود. شما برای خرید بلیط هواپیما خارجی و سفر به بغداد خود، پس از مراجعه به وب سایت مستر بلیط می توانید جزئیات بیشتر موزه را مطالعه کنید. در واقع موزه ملی آثاری از جنگ ها، تاریخ و ... بغداد و حتی عراق را در خود جای داده است. 

flights

خلاصه سفر با هواپیما به بغداد

وضعیت آب و هوا

شرکت‌های هواپیمایی

فاصله تا شهرهای دیگر

iphone
ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط
تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن
راحت‌تر برای پرسفرها
امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه
QR-code یا برای دانلود اسکن کنید.
bazaar google-play