vehiclevehiclevehiclevehiclevehicle

بلیط قطار بافق

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

trains

شرکت‌های ریلی

فاصله تا شهرهای دیگر

بافق تا تهران
 
10 ساعت و 20 دقیقه
بافق تا بندرعباس
 
9 ساعت و 50 دقیقه
بافق تا يزد
 
2 ساعت و 20 دقیقه
بافق تا کرمان
 
4 ساعت و 10 دقیقه
بافق تا سيرجان
 
4 ساعت و 30 دقیقه
بافق تا مشهد
 
13 ساعت

راهنمای خرید اینترنتی قطار بافق از مِستربلیط

شهر بافق در شرق استان یزد واقع شده و از شمال با اردکان و از غرب با مهریز همسایه است. بافق در شمال استان کرمان و در 120 کیلومتری غرب استان خراسان قرار دارد. بزرگترین باتلاق های نمکی استان یزد که توسط آب های شور رودخانه ایجاد شده با نام درانجیر در یزد و شمال بافق واقع شده است. آب و هوا بافق در تابستان بسیار گرم و در زمستان معتدل از سایر مناطق استان می باشد لذا اگر می خواهید یک سفر تفریحی داشته باشید در بهار و یا پاییز به بافق سفر کنید. در شرق شهر بافق، دو رشته کوه موازی وجود دارد که از شمال غربی تا جنوب شرقی امتداد دارند. بلندترین قله آن کوه بن لخت با ارتفاع 3002 متر واقع در جنوب بهاباد است.

از صنایع دستی این شهر می توانیم به فرش بافی اشاره کنیم. فعالیت معدن سنگ آهن، سرب، روی و فسفات یکی از اصلی ترین عوامل جذب افراد در افزایش جمعیت شهر بافق است. راه آهن این شهر در مسیر رشد و توسعه به سر می برد و اکنون با خطوط ریلی بندرعباس، مشهد و سرخس ارتباط ریلی دارد و این امر اقتصاد شهر بافق را به جلو هدایت می کند. جمعیت این شهر تقریبا به 600 هزار نفر می رسد و نزدیک به 1800 نفر آنها در بهاباد و یا روستاهای اطراف پراکنده هستند. مردم بافق از برگ‌ های نخل استفاده مفیدی می برند و از آنها کارهای هنری تولید می کنند که به عنوان ره آورد بافق شناخته می شوند مانند: حصیرهای زیرانداز، کشک و گوشت دان، و کلاه حصیری، انوع بادبزن مثل: بادبزن کبابی، قادری، دال و چرخی. 

هر گاه تصمیم گرفتید که بافق را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کنید، سری به جاذبه های گردشگری آن از جمله: قلعه باقرآباد، مسجد جامع بافق، دره سنگاب بیشه در، کویر صادق آباد، چنار تاریخی روستای باجگان، چشمه پیروزه، کویر مغستان، میدان خان بافق، منطقه حفاظت شده کالمند، روستای گردشگری قطرم و امامزاده عبدالله بافق بزنید. نیازی نیست که بلیط قطار بافق را به صورت حضوری خریداری کنید، به یک سایت فروش بلیط مراجعه کرده و در آنجا اقدام به خرید آنلاین نمایید. امکان اینکه بلیط را با تلفن هوشمندتان سفارش دهید فراهم است، امروزه اغلب سایت ها یک اپلیکشن با همان نام سایت در اختیار کاربران قرار می دهند که این خود نشان اعتبار و قابل اعتماد بود سایت مذکور است.

معرفی ایستگاه راه آهن بافق به همراه امکانات آن

ایستگاه راه‌آهن بافق در سال 1350 احداث شد و اولین خط ریلی آن برای مسیر کاشان –بافق– زرند بود. پس از مدتی مسیرهای ریلی تهران –کرمان، تهران –بندرعباس، تهران –زاهدان و بافق–مشهد به آن اضافه شد. خط ریلی سرخس – مشهد و بافق – بندرعباس باعث ایجاد رابطه تجاری و کم شدن فاصله طولی و زمانی کشورهای آسیای میانه و خلیج فارس گشت. علاوه بر این ایستگاه بافق برکات دیگری به همراه داشته و آن امکان جابجایی مسافر و نقل و انتقال کالا از استان های هرمزگان، کرمان، یزد و حتی اصفهان به شهر مشهد است. امکانات این ایستگاه شامل: سرویس بهداشتی، پارکینگ، خط تاکسی، دفاتر فروش بلیط، سالن انتظار، باجه تلفن، غرفه سوغات، فروشگاه و بوفه و ... می باشد. از قطار 4 ستاره غزال با واگن کوپه ‌ای 4 نفره در مسیرهای منتهی به بافق استفاده می شود. راجب قیمت بلیط قطار نمی شود به طور قطع نظر داد زیرا موارد زیادی هستند که بر نرخ بلیط تاثیر مستقیم دارد مثلا: نوع قطار، شرکت ارائه دهنده بلیط، فاصله تا مقصد و ...

بلیط ها را به دو صورت سیستمی یا چارتری می توانید تهیه کنید. چنانچه بلیط سیستمی باشد، با هزینه های عادی و ثابت رو به رو هستید که البته امکان استرداد آنها به راحتی و حتی آنلاین محیاست. در صورتی که تمایل داشته باشید بلیط را به صورت چارتر خریداری نمایید، به طبع هزینه کمتری پرداخت می کنید اما در عوض راهی برای استرداد وجود ندارد و چارترکنندگان عودت بلیط را نمی پذیرند. نکته مهمی که شاید کمتر آن را شنیده باشید این است که مسافران قطار از همان مبدأ تا مقصد و زمانی که از قطار پیاده شوند تحت پوشش بیمه ناوگان ریلی هستند. این بیمه مربوط به حوادثی است که در حین سفر امکان رخداد آنها وجود دارد از جمله: خروج قطار از ریل، آتش سوزی در قطار و... .

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود مسافران قطار را به عنوان وسیله نقلیه انتخاب کنند مانند:

  • به صرفه بودن هزینه بلیط
  • بالا بودن امنیت در مسیرهای ریلی نسبت به مسیرهای جاده ای و هوایی
  • امکانات رفاهی بیشتر قطار نسبت به هواپیما و اتوبوس
  • سازگاری قطار با محیط زیست
  • گزینه مناسب برای سفرهای دسته جمعی و خانوادگی
  • فراهم بودن شرایط خواب در قطار

سایتی که امروزه در این راستا خدمات قانع کننده و مثبتی ارائه کرده، سایت مستر بلیط است. زمانی که وارد سایت شدید سر برگ مربوط به قطار را انتخاب کرده، و مشخصات مبدأ، مقصد، نوع کوپه، تعداد مسافر و تاریخ آغاز سفر را وارد نمایید و دکمه جستجو را بزنید. در صفحه بعد بلیط هایی را می بینید که قیمت آنها، شرکت ارائه دهنده، ظرفیت باقی مانده و ساعت حرکت و رسیدن به مقصد را نشان می دهد. یکی را انتخاب کنید تا به پیج بعدی ارجاع داده شوید. نام و نام خانوادگی، شماره ملی و هر آنچه که از شما می خواهد را وارد کرده و در آخر پرداخت آنلاین را بزنید. سیستم شما را به یک پورت مطمئن بانکی متصل می کند تا هزینه را غیر حضوری و بر خط پرداخت کنید.

آدرس راه آهن بافق

راه آهن بافق در شهرستان بافق، شهرک آهنشهر، بلوار آیت الله میرغنی زاده قرار دارد.

سوالات متداول

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.