vehiclevehiclevehiclevehiclevehicle

بلیط کشتی کویت

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

سالانه تعداد زیادی مسافر با اهداف سیاسی، فرهنگی و اقتصادی با کشتی به کویت سفر می کنند. کویت به نوعی یک شهر جهانی به حساب می آید و نیازهای تجاری و حمل و نقل دریایی آن توسط بندر شوویک و بندر احمدی برطرف می شود. در کشور ما ایران، رفتن به این کشور با کشتی از طریق بندر خرمشهر صورت می گیرد. بلیط کشتی کویت را به دو صورت می توانید خریداری کنید، اولین روش مراجعه حضوری به دفاتر کشتیرانی بوده و دومین روش استفاده از وب سایت های ارائه بلیط کشتی است.

تعرفه بلیط کشتی کویت متفاوت بوده و یکسری عوامل تعیین کننده نرخ نهایی آن است ازجمله: نوع کشتی و کلاس آن، یک سویه یا دو سویه بودن بلیط، حمل ماشین، فصل های سال و شرکت های ارائه بلیط همگی می توانند بر نرخ بلیط تاثیر گذار باشند. چنانچه قصد دارید در سفرهای دریایی ماشین شخصی با خود ببرد، سعی کنید یک روز قبل از سفر در بندر مورد نظر حضور پیدا کنید و مراحل اداری مربوطه را طی نمایید تا در آغاز سفر با مشکل مواجه نشوید.

برای اطلاع از قیمت نهایی بلیط می توانید به سایت های عرضه بلیط کشتی رجوع کنید و اطلاعات لازم را بدست آورید. هزینه بلیط کشتی از بندر خرمشهر به کویت با کشتی کلاس درجه یک به صورت دو طرفه تقریبا یک میلیون تومان است. خرید همین بلیط با همین کشتی به صورت یک طرفه تقریبا ششصد هزار تومان می باشد. قیمت ها برای کشتی های درجه دو مقداری پایین تر خواهد بود. به این نکته توجه کنید که این قیمت ها اصلا ثابت نیستند و بسته به شرایط شما تغییر خواهند کرد.

در مورد کویت

کویت در شمال شرقی عربستان سعودی در انتهای شمالی خلیج فارس و در جنوب عراق واقع شده است. زمین های این کشور کوچک بیابانی، کم ارتفاع بوده و عمدتاً شنی و بی ثمر هستند. کویت یک سلطنت مشروطه است که توسط خانواده الصباح یا همان آل صباح اداره می شود. اعتقاد بر این است كه كویت بخشی از تمدن اولیه در هزاره سوم قبل از میلاد بوده و با شهرهای بین النهرین معامله كرده است.

در سرشماری سال 2019 جمعیت کویت تقریبا 4.8 میلیون نفر بود که تنها یک سوم این جمعیت از اتباع کویت هستند و بقیه جز مهاجران و بیگانگان می باشند. زبان گفتاری مردم این کشور به طور غالب عربی و دین آنها اسلام است. کویت یکی از شش کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس (GCC) و یک کشور عضو اتحادیه کشورهای عربی است. بنادر کویت نقش مهمی در صادرات و واردات تجارت این کشور ایفا می‌ کنند. دولت کویت، بنادر را مدیریت، سیستم حمل و نقل دریایی را ایمن و کارآمد و تجارتی تضمین شده را ارائه می کند.

در مورد اسکله کویت

بندرهای متعددی در کویت موجود است که هر کدام یک یا چندین اسکله آماده به خدمت دارند.

بندر احمدي: وسیع ترین بندر کویت محسوب می شود که در یکی از اسكله های آن نقل و انتقالات نفت خام و محصولات پالایش شده صورت می گیرد.

بندر عبدالله: از 2 اسکله این بندر نیز برای نقل و انتقالات محصولات نفتی استفاده می شود.

بندر شعيبه، بندر شويخ، بندر الزور و بندر دوحه از دیگر بنادر با اهمیت کویت هستند که از اسکله های آنها برای تجارت وجابجایی استفاده می شود.

مزایا سفر با کشتی در کویت

به لطف افزایش هزینه های فرودگاه و هزینه سفرهای هوایی در سال های اخیر، مسافران ترجیح می دهند از وسایل کم هزینه تر برای سفر استفاده کنند. از چند دهه گذشته پیشرفت عظیمی در استانداردهای کشتی ها به وجود آمده است که مردم را به سفرهای دریایی ترغیب می کند. از مزایای سفر با کشتی می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

فراهم بودن شرایطی برای انتقال خودرو شخصی به مقصد

عدم محدودیت در وزن چمدان ها

ایمنی بالا در سفرهای دریایی نسبت به سایر ناوگان حمل و نقل

اخذ مالیات کمتر به نسبت سفرهای هوایی

وجود فضای مناسب و کافی برای استراحت و جابجایی

فراهم بودن امکانات سرگرمی برای بزرگسالان و کودکان

مدت زمان سفر با کشتی به کویت

برای اطلاع از مدت زمان سفر با کشتی به کویت عوامل تاثیر گذاری وجود دارد، از جمله اینکه شما برای سفر از چه نوع کشتی بخواهید استفاده کنید. مثلا سفر با کشتی های تند رو شما را سریعتر به مقصد می رساند. اینکه بخواهید در کدام بندر کویت پیاده شوید نیز بر تایم سفر تاثیر می گذارد.

امکانات کشتی ها

بسته به نوع کشتی ها و کلاس آنها امکانات متفاوتی وجود دارد که البته برخی از آنها رایگان و برخی دیگر هزینه بردار است. به تعدادی از این امکانات اشاره می کنیم

وجود فروشگاه برای خرید هدایا

کافی شاپ و سالن غذا خوری

وجود سالن های سرگرمی بیلیارد، تنیس و فوتبال دستی

صرافی برای چنج کردن پول

سرگرمی مخصوص کودکان

سونای خشک

ارائه بازی های کامپیوتری

وجود تلویزیون در اتاق های استراحت

سوالات متداول

مسیرهای پرتردد به مقصد کویت

ارزان ترین و سریعترین مسیرها را با بیش از 500 شریک رسمی انتخاب کنید

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.