vehicle vehicle vehicle vehicle

بلیط کشتی

advantage
موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

advantage
تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

advantage
مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

advantage
پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

بلیط کشتی

سفر آبی لذت‌های خاص جای خود را دارد. با توجه به شخصیت شما امکانات و ویژگی های گوناگونی برایتان فراهم می ‌شود و خاطره‌ای زیبا، رویایی و منحصربه‌ فرد در ذهنتان ثبت خواهد شد. با مستر بلیط همراه باشید تا درباره 10 مزیت اصلی سفر با کشتی را بخوانید.

در این مقاله می‌خواهیم درباره‌ی سفر آبی صحبت کنیم که سفر دریایی را به نوعی منحصربه ‌فرد بدل می‌سازد.

مزایای سفر با کشتی

مزایای سفر با کشتی

1.حمل دریایی در مقایسه با بقیه روش ها ارزان ترو به صرفه تر بوده و به همین دلیل صاحبان کالا و شرکت های مختلف و گوناگون تجاری ترجیح می دهند کالایی که در اختیار دارند را با آب های آزاد حمل کنند. می توان گفت بیش ترین حجم ارسال کالا ها، تجارت و حمل و نقل از طریق دریا و آب های آزاد کشور های مختلف انجام می شود.

2.اگر هر سال هم با کشتی سفر کرده باشید ، باز هم تجربه‌ ای نو در برنامه سفر جدید به انتظارتان نشسته است. امروزه شرکت‌هایی که مسئول سفر های دریایی هستند در ابداع و ساخت برنامه‌های هیجان‌انگیز و جدید بسیار چیره‌ دست شدند. سفر آبی همراه با تنوع غذاهای مختلف و نوشیدنی‌های لذت بخش و همراهی با گروه موسیقی مورد علاقه‌تان در کشتی از این دست تجربه‌ها است.

3.امکانات و خدمات متعددی مانند استخر، دستگاه موج‌ساز، باشگاه بدن‌سازی، زمین مخصوص بازی‌های روی یخ، دیوارهای صخره‌نوردی، زمین بسکتبال، زمین فوتسال، میز پینگ پنگ و کلاس‌های فیتنس داخل کشتی تعبیه شده است. همچنین ساخت مکان های مفرحی مانند سالن اجرای نمایش‌، پخش فیلم در سینما، اجرای موسیقی کلاسیک و راک این سفر را هرچه بیشتر جذاب می‌کنند.

4.می توانید به راحتی در کشتی با خانواده خود ارتباط برقرار کنید و وضعیت خود را به اطلاع آنان برسانید، زیرا کشتی‌ها مجهز به وای‌فای، سرویس موبایل و تلویزیون هستند.

5.مراکز پزشکی در کشتی ها با فراهم کردن دارو و دکتر سلامتی مسافران خود را بیمه می‌کنند. علاوه بر آن دیگر نیاز نیست برای سفر آبی خود زیاد لباس بردارید و چمدان ها رنگا رنگ دستتان بگیرید، لاندری کشتی همیشه برای انجام خدمات شستشو در دسترس است.

6.امتیاز دیگردر سفر آبی هزینه آن است که معمولا ، ثابت بودن قیمت کشتی است. چون قیمت کشتی را شرکت های بزرگ حمل و نقل تعیین می کنند و تقریبا نرخ ثابتی است که همه ملزم به رعایت آن هستند.

7.کودکان در در محیط‌هایی مخصوص خود سرگرم میشوند و به تفریح می پردازند، نوجوانان در استخر شنا می‌کنند و به بازی‌های کامپیوتری می‌پردازند. والدین هم از فرصتی که برایشان ایجاد شده نهایت استفاده را می برند و به استراحت خود می پردازند.

8.مزیت دیگر سفر آبی این است که ایمنی حمل کالا یا مسافر از طریق آب های آزاد بالا است. چون کسانی که کالا یا مسافر را حمل می کنند موظف اند که به استانداردها و قوانین های بین المللی احترام گذاشته و به آن پایبند باشند. در حمل کالا هم خریدار و فروشنده باید اینکوترمز را رعایت کنند. تقریبا این روش بدون خطر است و به کالا و خدمه آسیب نمی رسد.

9.هنگامی که در ابتدای سفر خود چمدان خود را باز کردید دیگر نباید آن را ببندید، به این دلیل که کشتی دریانوردی نوعی هتل بر روی آب محسوب می‌شود، هر روز شما در شهر و کشوری جدید بیدار خواهید شد نیازی به خارج شدن از محل اقامت خود در ساعتی مشخص ندارید.

10.مزیت دیگر آن حمل کالا با حجم بالا است.

چگونه می توانم بلیط کشتی رزرو کنم؟

چگونه می توانم بلیط کشتی رزرو کنم؟

خوشبختانه درایران در حال حاضر چندین شرکت کشتیرانی معتبر کار جا به جایی مسافران در بنادر شمالی دریای خزر و جنوبی کشور و بنادر کشورهای حاشیه خلیج فارس انجام می دهند و متقاضیان سفرهای آبی می توانند با مراجعه به آژانس های مسافرتی که مخصوص حمل و نقل آبی هستند از مسیرها، زمان حرکت، قیمت کشتی و رزرو بلیط کشتی این نوع کشتی ها مطلع شوند و بلیط خود را تهیه کنند.

1.می توان گفت تنها عیب حمل از طریق دریا، مدت زکمانی است که کالا یا مسافر در سفر هستند. چون سفر با کشتی ها نسبت به هواپیما بیشتر طول میکشد. در صورتی که زمان برای شما اهمیت دارد این روش توصیه نمی شود.

2.وجود خطرهایی نظیر سونامی،گردباد و انواع ریزش های جوی

3.سفر طولانی است و به کندی صورت می گیرد.

4.در صورت بروز حادثه امکان از بین رفتن کالاها و حتی جان مسافر بیشتر است.

5.دسترسی نداشتن به همه ی کشورها

خوشبختانه در ایران در حال حاضر 11 بندر فعال هستند، که سه مورد از این بنادر در شمال کشور و باقی آنها در خلیج فارس فعالیت می‌کنند. البته تمامی این بنادر دارای پایانه های مسافربری نیستند و برخی از آنها فقط برای واردات و صادرات کالا و اهداف تجاری ساخته شده اند. در این میان بندر انزلی و بندر نوشهر در شمال کشور، دو بندر مهم در شمال کشور محسوب میشوند. در جنوب نیز بنادر مهم و قابل توجهی این وظیفه را دارند مانند بنادر بوشهر، خرمشهر، بندرعباس و بندر لنگه بر عهده گرفته اند.

امکان مسافرت دریایی از بنادر و پایانه های متعددی در ایران به کشورهای همسایه وجود دارد اما به این جهت که برخی مسیر ها به صرفه نبوده و یا میزان تقاضا در آن بسیار پایین می باشد برخی از بنادر کار جابجایی مسافران را انجام نمی دهند

فی الحال مسافران تنها به 2 کشور از 12 کشوری که با ایران مرز آبی دارند، می‌توانند از طریق دریا سفر کنند. البته باید بدانید که کشور ایران در گذشته از میان کشورهای آذربایجان، روسیه، قزاقستان، ترکمنستان، عراق، کویت، عربستان، قطر، امارت متحده عربی، عمان و پاکستان در مسیرهای قطر، کویت، امارات و آذربایجان از طریق کشتی مسافر می‌برد که در حال حاضر فقط امارات و کویت میزبان کشتی های مسافری ایرانی هستند

جالب است بدانید برای سفر با کشتی نیز همانند سفر با هواپیما می‌بایست بلیط سفر و روادید معتبر تهیه نمایید.

اگر قصد رزرو بلیط کشتی و سفر از راه آب را دارید در آغاز باید به یکی از نمایندگی های فعالل شرکت های کشتیرانی معتبر مراجعه نمایید. در حال حاضر در ایران دو شرکت کشتیرانی والفجر ۸ و فتح المبین در ایران دارای خدمات مسافربری آبی و دریایی هستند که می‌توانید برای خرید بلیط آنها به وبسایت های این دو شرکت مراجعه کنید. بعد از رزرو بلیط کشتی خود نیز می‌بایست با پاسپورت و ویزای معتبر خود در اسکله مربوطه حضور یابید و سوار کشتی شوید. فراموش نکنید که برای سفر خارجی با کشتی شما موظف هستید عوارض خروج از کشور را بپردازید.

مسافرانی که تمایل دارند با کشتی در مسیر های خارجی( قطر، کویت، امارات متحده عربی) عبور و مرور داشته باشند، باید مدارک ذیل را برای دریافت بلیط ارائه نمایند:

1.اصل گذرنامه معتبر

2.ارائه اصل ویزای سه ماهه و یا اقامت معتبر

3.پرداخت عوارض خروج از کشور

4.حضور خود شخص و یا وابستگان درجه اول ( پدر، مادر، خواهر، برادر، فرزند) هنگام صدور بلیط الزامی است.

5.فروش بلیت به اتباع ایرانی به ریال و اتباع خارجی به دلار (آمریکا) انجام میشود.

iphone
ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط
تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن
راحت‌تر برای پرسفرها
امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه
QR-code یا برای دانلود اسکن کنید.
bazaar google-play