بلیط کشتی بصره

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

بصره بندری تاریخی در کشور عراق است، اولین شهر در عراق بود که در دوره اسلامی به دست عقبه بن غزوان بنا شد. در سال 17-14 ق / 635-638 (میلادی) به شهری مجزا تبدیل شد، این بندر با جمعیت 200/800/3 ، با مساحت 07/19 و ارتفاع 2-1 متر از سطح دریا در بین النهرین سفلی قرار دارد، این کشور به دلیل اینکه با خلیج فارس همسایه است از اهمیت زیادی برخوردار است.

بصره از طریق جاده اصلی و راه آهن به بغداد و راه های زیرزمینی دیگر به کویت و ایران مرتبط می شود. پالایشگاه موجود در بندر بصره از صنایع مهم عراق به شمار می رود، از این رو درآمد اقتصادی شهر بصره وابسته به منابع نفتی می باشد. آب و هوای شهر بصره بیابانی و خشک است، منبع آب استان از رودهای اطراف بندر مثل اروندرود، دجله و فرات ... تهیه می شود. بصره بزرگترین شهر و پایتخت عراق می باشد که در مسیر اروندرود قرار گرفته است.

درمورد اسکله بصره

عراق کشوری است که تقریبا خشکی آن را فرا گرفته است، شهر بصره تنها شهری است که در عراق به آب های آزاد دسترسی دارد. این دسترسی هم از طریق پنج بندر: خورالزبیر، المعقل، ام قصر جنوبی وشمالی، بندر ابوفلوس و بندر فاو می باشد. در زیر به اختصار درمورد هر یک از بنادر توضیح داده شده است.

بندر ام قصر یکی از مهم ترین بنادر کشور عراق به حساب می آید که دو اسکله دارد و برای کارهای تجاری و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. بندر خورالزبیر بندری صنعتی است که برای کارهای صادرات و واردات مواد پتروشیمی، سنگ آهن، کود شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد. بندر المعقل یکی از بنادر قدیمی در نزدیکی خلیج فارس است تا قبل از شروع جنگ بین عراق و ایران اصلی ترین بندر عراق به شمار می رفت، این بندر در سواحل اروندرود قرار دارد. بندر ابوفلوس در فاصله 60 کیلومتری جنوب بندر المعقل قرار دارد که برای انواع کالاهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و در برآورده سازی نیازهای تجاری کشور نقش دارد.

بندر فاو که از اهمیت زیادی برای توسعه اقتصادی عراق برخوردار است و بزرگترین بندر عراق به شمار می رود، هم چنان به گسترش این بندر برای رشد اقتصادی خود در حال تلاش هستند و یکی از دلایلی که این بندر را به مهم ترین بندر عراق تبدیل کرده است این است که مستقیما به خلیج فارس منتهی می شود.

مزایای سفر با کشتی بصره

برای مسافرت به شهر بصره علاوه بر راه های زمینی وهوایی می توانیم با کشتی هم به آن جا سفر کنیم که دارای مزیت هایی نسبت به راه های دیگر می باشد، بلیط کشتی بصره از راه های هوایی و زمینی مقرون به صرفه تر است. یکی از مزیت های مهم سفر با کشتی نداشتن خستگی راه های طولانی مدت است هنگامی که می خواهید سفر کنید از لحظه ای که وارد کشتی می شوید تا وقتی که به مقصد می رسید می توانید با خیالی آسوده به استراحت بپردازید.

هنگام مسافرت با کشتی احتیاجی به حمل چمدان های خود ندارید زمانی که وارد کشتی می شوید خدمه چمدان ها و لوازم ضروریی را که با خود به همراه دارید از شما تحویل می گیرند و لحظه خروج از کشتی وسایل را به شما تحویل می دهند. سفرهایی که با کشتی انجام می گیرد معمولا از نظر به صرفه بودن برای مسافرین بسیار مناسب است، یعنی شما با پراداخت بلیط کشتی می توانید اتاقی را در اختیار خود داشته باشید ولی در هنگام سفر با خودرو هرجایی که بخواهید بمانید مجبور هستید که هزینه اتاق را هم پرداخت کنید علاوه بر آن هزینه غذا، استهلاک ماشین و... را هم برای شما دارا می باشد.

مدت زمان سفر با کشتی بصره

برای اینکه از لحاظ زمان برای مسافرت خود برنامه ریزی کرده باشیم و بخواهیم در مدت زمان کوتاهی به مقصد خود برسیم می توانیم به جای راه های هوایی یا زمینی از راه های دریایی استفاده کنیم، مسافرت به وسیله کشتی مدت زمان کمتری را شامل می شود. مثلا اگر ما بخواهیم از خرمشهر به بصره سفر کنیم حدود 1 ساعت زمان می برد که به آن جا برسیم ، برای تهیه بلیط کشتی بصره می توانید به اسکله ها یا سایت های اینترنتی مراجعه کنید.

امکانات کشتی ها

می توانیم بگوییم کشتی شناور بزرگی است که برای جا به جایی مسافران و یا بار بر روی آب ها استفاده می شود. از امکانات کشتی های مسافربری اینست که برای رفاه حال مسافران و گردشگران کشتی ها مانند هتلی مجلل ساخته می شوند، که توجه گردشگران زیادی را به خود جلب می کنند. اغلب کشتی ها می توانند وسایل نقلیه را هم حمل کنند. کشتی های مسافربری چون گردشگران متعددی با آداب و رسوم فرهنگهای مختلفی را دارا است پس از منوی غذایی متنوعی بر خوردار است. شما می توانید برای اوقات فراقت خود به کتابخانه ای که در داخل کشتی وجود دارد بروید و به خواندن کتاب ها مشغول شوید. از امکانات دیگر کشتی ها می توان به اتاق های شیک، سالن غذاخوری، رستوران ها، دستشویی، سینما و ... اشاره کرد.

سوالات متداول

مسیرهای پرتردد به مقصد بصره

ارزان ترین و سریعترین مسیرها را با بیش از 500 شریک رسمی انتخاب کنید

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.