بلیط کشتی بندر لنگه

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

از آنجا که بندر لنگه یکی از مرزی ترین بنادر جنوب کشور در استان هرمزگان است، با کشورهای حاشیه خلیج فارس در ارتباط بوده و رفت و آمد در مسیرهای آبی آنها از طریق کشتی میسر است. سفر با کشتی می تواند یک خاطره به یاد ماندی در ذهن شما بسازد، بنابراین توصیه می کنیم آن را تجربه کنید. پارامترهایی وجود دارد که بر تعرفه بلیط کشتی بندر لنگه تاثیر می گذارد مثلا: نوع و کلاس کشتی، یک یا دو طرفه بودن بلیط کشتی، مقصد سفر ( مقصدهای داخلی یا خارجی)، همراه داشتن یا نداشتن خودرو در قسمت بار کشتی و ....

به طور مثال قیمت بلیط کشتی بندر لنگه به مقصد دبی با کشتی کلاس درجه دو که به صورت یک طرفه رزرو شده باشد، چیزی نزدیک به هفتصد و پنجاه هزار تومان است. بلیط همین مسیر با همین کشتی اما به صورت دو طرفه با قیمتی قریب به یک میلیون و صد هزار تومان به فروش می رسد. این قیمت ها ثابت نبوده و در زمان و شرایط خاص امکان بالا رفتن یا پایین آمدن آنها وجود دارد. در نتیجه سلیقه شخصی شما می تواند بر قیمت بلیط ها تاثیر بگذارد.

جهت خرید بلیط کشتی به یک سایت فروش بلیط مراجعه کرده و سپس فیلدهای خواسته شده را با دقت پر کنید. در قسمت مبدا که کلیک نمایید فهرستی از بنادر را مشاهده خواهید کرد، یکی را انتخاب کرده و فیلد مقصد را نیز همینگونه پر کنید. در ادامه باید تاریخ حرکت و در صورتی که می خواهید بلیط دو طرفه باشد، تاریخ برگشت را نیز مشخص کنید. گزینه جستجو را بزنید تا سامانه به دنبال بهترین بلیط بر اساس نیاز شما بگردد.

در مورد شهر بندر لنگه

بندر لنگه، واقع در غرب استان هرمزگان ایران در سواحل خلیج فارس، به عنوان یک بندر تاریخی شناخته می شود که در زمان امپراتوری هخامنشی بندری مهم بود. بندر لنگه در جنوبی ترین نقطه مرز ایران با خلیج فارس است، از این رو با سایر کشورها و بنادر آنها حداقل فاصله را دارد. از لحاظ تاریخی در گذشته به عنوان بندر مروارید در خلیج فارس مشهور بوده است زیرا حدود 70 سال پیش، بندر لنگه مرکز اصلی صید مروارید در سطح جهان بود. علاوه بر این از آنجا که مرفه ترین بندر در ایران بود به عنوان عروس بنادر ایران شناخته می شد. آثار تاریخی زیادی در شهر بندر لنگه وجود دارد که مسافران را در فصل های خنک سال به خود جذب می کند.

ویژگی هایی همچون: موقعیت جغرافیایی مناسب، ارتباط آن با شبکه جاده ای ایران در سه جهت، ارتباط قوی ساکنان آن با کشورهای همسایه ایران، مجاورت با تنگه هرمز و آب های بین المللی و فاصله کوتاه بین شهر بندر لنگه و کشورهای همسایه به بندر لنگه کمک کرده تا به یک بندر استراتژیک در جنوب ایران تبدیل شود. صادرات محصولات غیرنفتی از سال 2018 در بنادر واقع در غرب هرمزگان بهبود یافت. علاوه بر این، ترانزیت خودرو در این بندر 39٪ روند افزایشی داشته و این در حالی است که واردات به دلیل افزایش تولید داخلی ایران 59٪ سقوط داشته است.

در مورد اسکله بندر لنگه

پیش از سال 1381 مساحت این بندر تقریبا 10 هکتار بود اما بعد از آن به 27 هکتار گسترش پیدا کرد. دو اسکله در این بند وجود دارد. اسکله چند منظوره آن از دو قسمت غربی و شرقی تشکیل شده است. اسکله غربی طولی به اندازه 234 و اسکله شرقی نیز طولی به اندازه 210 متر دارد. عرض هر دو اسکله 30 متر بوده و تا حجم 3000 تن ظرفیت دارند. اسکله بعدی رورو است که با طول 20 متر در این بندر فعال هستند.

اسکله اول در دهه 60 و اسکله دوم در سال 1382 احداث گردید. این اسکله ها به صورت شیت پاپل فازی هستند و عرشه آنها از جنس بتن ساخته شده است. شناورهای صد هزار تنی می توانند در اسکله ها پهلو بگیرند.

مزایا سفر با کشتی در بندر لنگه

با کشتی می توان بارهایی با حجم بالا را جابجا کرد.

هزینه نقل و انتقال بار با کشتی برای بازرگانان به صرفه تر است.

میزان ایمنی در جابجایی با کشتی نسبت به سایر ناوگان حمل و نقل بیشتنر است.

نرخ بلیط ها در بیشتر مواقع ثابت است، البته برخی شناورهای شخصی با مسافر یا صاحب کالا بر روی قیمت به توافق می رسند.

با هیچ وسیله ای به اندازه کشتی نمی تواند بار را به صورت یکپارچه جابجا کند.

و ....

مدت زمان سفر با کشتی در بندر لنگه

اینکه از بندر لنگه به سمت چه مسیری قصد عزیمت دارید در مدت زمان سفر تاثیر می گذارد. همچنین انتخاب نوع کشتی بر کاهش یا افزایش مدت زمان رسیدن به مقصد اثر مستقیم خواهد گذاشت. برای مثال مدت زمان سفر با کشتی تندرو از بندر لنگه تا دبی 5 ساعت است.

امکانات کشتی ها

عمدتا امکانات در کشتی های معمولی با کشتی های کروز و تندرو متفاوت است اما همه آنها امکانات مشابهی نیز دارند از جمله:

اتاق استراحت در کشتی

رستوران و کافه

فروشگاه در کشتی

صندلی در عرشه برای تماشای دریای

وجود تلویزیون در اتاق ها

سرویس های بهداشتی

و ....

سوالات متداول

مسیرهای پرتردد به مقصد بندر لنگه

ارزان ترین و سریعترین مسیرها را با بیش از 500 شریک رسمی انتخاب کنید

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.