vehiclevehiclevehiclevehiclevehicle

بلیط هواپیما ارومیه

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

flights

شرکت‌های هواپیمایی

فاصله تا شهرهای دیگر

ارومیه تا تهران
 
1 ساعت و 10 دقیقه
ارومیه تا مشهد
 
2 ساعت
ارومیه تا استانبول
 
4 ساعت و 50 دقیقه
ارومیه تا اروميه
 
169 ساعت و 10 دقیقه
ارومیه تا شيراز
 
1 ساعت و 40 دقیقه

راهنمای خرید اینترنتی پرواز ارومیه از مِستربلیط

شهر ارومیه بین سواحل غربی دریاچه ارومیه و کشور ترکیه واقع شده است و پایتخت آن ارومیه می باشد. این شهر در 951 کیلومتری تهران و 13 کیلومتری غرب دریاچه ارومیه در یک دشت سبز واقع شده است. ارومیه دارای آب و هوای نیمه خشک با زمستان های سرد و تابستان های معتدل می باشد. بارش در اواخر پاییز، زمستان (عمدتاً به صورت برف) و به ویژه بهار زیاد بوده، در حالی که میزان بارش در تابستان کم است. درجه حرارت در ارومیه به دلیل ارتفاع، بسیار سردتر از دیگر مناطق ایران است. چنانچه علاقه دارید به این شهر سفر کنید، توصیه می کنیم پیش از آغاز سفر به فکر رزرو بلیط باشید. بلیط هواپیما ارومیه را قادرید از سایت های فروش بلیط  به صورت آنلاین خریداری نمایید.

 این منطقه از آثار باستانی که برخی از آنها به 2000 سال قبل از میلاد باز می گردد برخوردار می باشد که البته برخی از این شواهد با ارزش کاملاً نابود شده اند. ارومیه دهمین شهر پرجمعیت ایران بشمار می رود و سومین شهر مهم آذربایجان می باشد که پس از شهرهای اردبیل و مراغه رتبه بندی شده است. به گفته ولادیمیر فدوروویچ مینورسکی، مورخ روسی در دو هزار سال قبل از میلاد روستاهایی ارومیه وجود داشته که تمدن آنها تحت تأثیر پادشاهی وان بوده است. کاوش ویرانه های باستانی در نزدیکی ارومیه منجر به کشف ظروف مربوط به قرن بیستم قبل از میلاد مسیح شد. در دوره صفویه، عثمانی ها به این شهر حمله کرده و آن را به تصرف خود در آوردند اما صفویان با موفقیت دوباره کنترل منطقه را به دست گرفتند.

ارومیه در ارتفاع 1330 متری از سطح دریا و در امتداد رودخانه شهرچای واقع شده است. دریاچه ارومیه، یکی از بزرگترین دریاچه های نمکی جهان، در شرق این شهر قرار دارد و منطقه مرزی کوهستانی ترکیه در غرب است. با توجه به آمار سال های اخیر جمعیت این شهر ۷۳۶٬۲۲۴ نفر می باشد. ساکنان این شهر عمدتا آذربایجانی هایی هستند که به زبان آذربایجانی صحبت می کنند. همچنین اقلیت های کرد، پارسی، آشوری و ارمنی نیز در این شهر وجود دارند. اگرچه، اعظم ساکنان ارومیه مسلمان هستند، اما تاریخ مسیحی ارومیه به خوبی حفظ شده که در بسیاری از کلیساهای جامع شهر مشهود است. در حدود سال 1900، مسیحیان بیش از 40٪ از جمعیت شهر ارومیه را تشکیل می دادند. مهمترین ویژگی این شهر شاید دریاچه ارومیه باشد که بزرگترین دریاچه ایران است. تا کنون توریست های زیادی از این دریاچه بی نظیر دیدن کرده اند. شرایط سفر با هواپیما به ارومیه همیشه فراهم است.

این بزرگترین دریاچه در خاورمیانه و ششمین دریاچه بزرگ نمکی روی زمین با مساحت تقریبی 5.200 کیلومتر، طول 140 کیلومتر (87 مایل)، عرض 55 کیلومتر (34 مایل) و حداکثر عمق 16 متر (52 فوت) می باشد. آبهای آن بسیار شور (دو برابر شوری اقیانوس ها) است، به همین دلیل هرگز یخ نمی زند. از زمان های بسیار قدیم، پزشکان محلی از آب آن (به دلیل محتوای معدنی) و لجن ساحلی، در معالجه بیماری های پوستی و اختلالات روماتوئید استفاده می کردند. 

بهترین فصل برای استحمام در این آبها از پایان تیر ماه تا هفته سوم مرداد است. افراد زیادی از گوشه و کنار ایران برای بازدی و یا استحمام در این دیاچه راهی ارومیه می شوند. بلیط هواپیما برای این شهر مسافر پذیر را می توانید از سایت ها یا دفتر فروش بلیط تهیه کنید. دریاچه ارومیه دارای جزایر بی شماری است که تعدادی از آنها بزرگ و برخی دیگر کوچک هستند. در اواخر سال 2017، این دریاچه به دلیل خشکسالی مداوم، پمپاژ آب های زیرزمینی از مناطق اطراف و همچنین سدسازی تا 10٪ از اندازه قبلی خود کوچک تر شد. این طلسم خشکسالی در سال 2019 شکسته شد و دریاچه اکنون بار دیگر پر شده است. دریاچه ارومیه به همراه تقریباً 102 جزیره خود توسط وزارت محیط زیست ایران به عنوان یک پارک ملی محافظت می شود.

معرفی فرودگاه های ارومیه 

فرودگاه شهید باکری ارومیه، یک فرودگاه بین المللی مهم می باشد که در ارومیه مرکز استان آذربایجان غربی واقع شده است. با توجه به وضعیت استراتژیک استان آذربایجان، فرودگاه ارومیه به عنوان یک مرز هوایی اساسی در ایران در نظر گرفته شده است. این فرودگاه دارای باند پروازی به طول 3250 متر و سیستم روشنایی مناسب برای پروازهای شبانه است. همچنین فرودگاه ارومیه به سیستم ILS مجهز بوده که از این دستگاه برای دید کم، طوفان و هوای نامناسب استفاده می شود. علاوه بر این، سرویس کنترل آیرودروم فرودگاه ارومیه به دستگاه AMD جهت کنترل کلیه حرکت هواپیماها مجهز شده است. در سال 2016، فرودگاه ارومیه 3568 پرواز انجام داد ، 2،663.960 مسافر و 393.801 کیلوگرم بار توسط این فرودگاه منتقل شدند. فرودگاه ارومیه پروازهای تهران و مشهد را ارائه می دهد. همچنین پروازهای بین المللی به دبی، ترکیه و عربستان سعودی ارائه می دهد.

شرکت های هواپیمایی که با این فرودگاه کار می کنند به شرح زیر است:

 • ایران ایر
 • آتا ایر
 • آسمان ایر
 • ایران ایرتور
 • قشم ایر

این فرودگاه در حدود 15 کیلومتری شمال شهر واقع شده است. همچنین برای دسترسی به فرودگاه ارومیه از طریق وسایل حمل و نقل عمومی مانند تاکسی می توان اقدام کرد.

امکانات فرودگاه ارومیه

فرودگاه ارومیه دارای سه ترمینال است که دو تای آنها برای پروازهای داخلی و دیگری مورد استفاده برای پروازهای بین المللی است. ترمینال ها مجهز به سیستم های بازرسی مسافر و بار هستند.همچنین امکانات فرودگاه دارای بخش های مختلفی به شرح زیر است:

 • مراکز خرید برای سوغات
 • رستوران و کافه
 • دستگاه خودپرداز
 • سرویس بهداشتی
 • شرکت های فروش بلیط
 • و ...

این امکان که بتوان بلیط هواپیما ارومیه را به صورت چارتر تهیه کرد وجود دارد، منتها شما باید در بازه های زمانی کوتاه سایت های فروش بلیط را چک کنید تا به پست بلیط چارتر بخورید. این نوع از بلیط ها هزینه کمتری برای مسافران در پی دارند. مستر بلیط یکی از همین سایت های ارائه کننده بلیط است که کار رزرو و خرید را برای شما تا حد زیادی آسان کرده است. چارتر کننده ها معمولا برای به فروش رساندن همه بلیط های خود آنها را به قیمت  کمتری نسبت به بلیط های سیستمی می فروشند.

سوالات متداول

در تمامی کلاس های اکونومی، به جز کلاس نرخ Y، میتوانید تا ۲۰ کیلوگرم بار و چمدان خود را با خود به هواپیما ببرید. اما در کلاس نرخی Y، بیشینه وزن مجاز بار شما به ۲۵ کیلوگرم می‌رسد.
گیشه های مربوط به پرواز داخلی بین 30 تا 40 دقیقه قبل از پرواز بسته میشوند. پس با برنامه ریزی دقیق سعی کنید تا قبل از زمان اعلام شده در فرودگاه حاضر شوید.
تغییر ، اصلاح و ویرایش اطلاعات مسافران، در پروازهای سیستمی امکان‌پذیر نبوده و باید مسافر بلیط خود را کنسل کرده و مجددا اقدام به خرید پرواز خود نماید. اما در پروازهای چارتری برخی از چارترکننده این تغییرات را با اخذ هزینه می پذیرند
شما میتوانید قیمت بلیط هواپیما ارومیه را با جستجو در زمان خود، به صورت دقیق و لحظه ای مشاهده کنید.
این تغییرات باتوجه به سیاست های شرکت های هواپیمایی و وضعیت اقتصادی میتواند متفاوت باشد که همواره میتوانید قبل از سفر با وارد کردن مبدا و مقصد خود بهترین قیمت و زمان را ببینید.

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.