بلیط هواپیما کاشان

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

flights

شرکت‌های هواپیمایی

فاصله تا شهرهای دیگر

کاشان تا مشهد
 
1 ساعت و 30 دقیقه

راهنمای خرید اینترنتی پرواز کاشان از مِستربلیط

کاشان یکی از شهرهای توریستی و تاریخی ایران است که با معماری خاصش گردشگران زیادی را از سراسر جهان به سوی خود جذب می کند، این شهر دارای چهار بخش مرکزی، قمصر، نیاسر و برزک می باشد. مساحت کاشان 9647 کیلومتر مربع است که جمعیتی بالغ بر 335785 نفر دارد و یکی از شهرهای توابع اصفهان می باشد و در ارتفاع 1600 متری از سطح دریا و 220 کیلومتری شمال و در ما بین کوه های کرکس و کویر مرکزی قرار گرفته است. کاشان منطقه ای است که از نظر پوشش گیاهی ضعیف می باشد و در آن بوته ها و درختچه های خیلی کمی پیدا می شود و همچنین به وسیله مسیرهای ریلی با تهران و اصفهان در ارتباط است. 

کاشان یکی از شهرهای قدیمی و اولین سکونتگاه های تمدن انسانی بوده است و بر اساس باستان شناسی هایی که در تپه های سیلک انجام شده است ثابت کرده اند که حضور بشر در این منطقه به 7 هزار سال پیش بر میگردد. در نیمه دوم قرن نهم و اوایل قرن دهم این شهر از شهرت فراوانی برخوردار بوده است و یک شهر پر جمعیت محسوب می شده است اما بعد از زلزله ای که در قرن دهم اتفاق افتاد شهر و بازارهای آن ویران شد، در قرن یازده و دوران حکومت صفویه کاشان به همان درجه پیشرفت قبل خود بازگشت و اما دوباره با زلزله ای که در سال 1192 رخ داد دوباره بازارها و شهر ویران شدند. زمان رونق کاشان به دوره سلجوقیان بر می گردد. 

تا جایی که مورد توجه بسیاری از دانشمندان قرار گرفت و بعد از کریم خان زند و بعد از زلزله ای که در زمان حکومت قاجاریان رخ داد کاشان دچار خسارت های فراوانی شد. اما با وجود این ها از جاذبه های طبیعی و تاریخی و گردشگری زیادی برخوردار است. هنگامی که قصد سفر به کاشان را دارید می توانید با مراجعه به سایت مستر بلیط و به راحتی وسیله حمل و نقل مورد نظر خود را برای سفر رزرو نمایید.

شهر کاشان دارای اقلیم آب‌ و هوایی گرم و خشک می باشد که اکثر مناطق نیمه استوایی را در بر می گیرد و به دلیل وزش بادهایی که از جنوب غرب و شمال غرب به طرف استوا در حال حرکت می باشند هوا بسیار خشک می شود. این بادها که به طرف کاشان می آیند در میانه راه بر روی قاره های بزرگ رطوبت خود را از دست می دهند و حتی می توان گفت که در مناطق نیمه استوایی که از مناطقی هستند که با فشار هوای زیاد رو به ور می باشند، هوا به دلیل حرکت از قسمت های بالا به پایین به تدریج گرم و خشک خواهد شد. توجه به خشکی هوا در این مناطق برای ساختمان سازی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. تابش مستقیم آفتاب در کاشان بسیار شدید است حتی این شدت با افزودن اشعه منعکس شده از سطح لم یزرع زمین خیلی افزایش پیدا خواهد کرد. 

در بیشتر فصل های سال آسمان بدون ابری در این مناطق مشاهده می شو د، اما از طرفی مه و گرد و خاک در بعد از ظهر ها به دلیل گرم شدن هوا به وجود می آید. نبود رطوبت و ابر در آسمان باعث می شود که تغییر دمای هوا به راحتی احساس شود. دمای هوا در فصل گرم تابستان تا 50 درجه سانتی گراد قابل افزایش است و شب ها به 25 تا 15 درجه سانتی گراد می رسد. در فلات مرکزی اطراف ان را ناهمواری های زیادی فرا گرفته است. با وجود حاشیه هایی با ارتفاع زیاد که در اطراف شهر وجود دارد آب ‌و هوای این منطقه تغییر نخواهد کرد و همیشه گرما و خشکی هوا را احساس خواهید نمود که از مشخصات بارز آن زمستان های سرد و خشک می باشد.

معرفی شاخص ترین جاذبه های گردشگری کاشان

همان طور که گفته شد کاشان یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری در ایران است و نقش مهمی در پذیرش توریست دارد. از این رو جاهای دیدنی کاشان از تنوع و جذابیت های بیشماری برخوردار است که به دو گروه تاریخی و طبیعی تقسیم می شوند. جاذبه های تاریخی و طبیعی این شهر شامل خانه های بروجردی، خانه طباطبائی، شهر زیر زمینی، حمام فین کاشان، مسجد جامع کاشان، مسجد و مدرسه آقا بزرگ کاشان، آتشکده نیاسر کاشان، تپه های سیلک کاشان، آرامگاه شاعر مشهور سهراب سپهری، غار نیاسر، بازار سنتی کاشان، قمصر کاشان، روستای ابیانه و حمام فین کاشان می باشد.

فرودگاه کاشان

کاشان به دلیل اینکه هر ساله پذیرای تعداد زیادی گردشگران خارجی و ایرانی می باشد دارای فرودگاهی برای رفت و آمد گردشگران است و یکی از قدیمی ترین فرودگاه های ایران به شمار می رود. در سال 1373 زمینی به وسعت 800 هکتار را در حد فاصل دو جاده اصلی و ترانزیتی در نظر گرفتند که خط راه آهن تهران بندرعباس از شمال آن گذر خواهد کرد و کار تأسیس فرودگاه در این سال آغاز شد. بعد از آن باندی به طول 2700 متر و عرض 45 متر و یک پارکینگ هواپیما که ظرفیت پارک چند هواپیما را داشت به سرعت احداث کردند. شهرداری شهر کاشان در ادامه فعالیت ساخت فرودگاه یک ساختمان ترمینال مسافربری با زیربنای 8000 متر مربع قسمتی دیگر از فرودگاه را تکمیل کرد. برای افتتاح فرودگاه کاشان ریاست جمهوری در سال 1374 با یک فرودگاه فوکر به فرودگاه وارد شد و عملاً ان را مورد بهره برداری قرار داد و در سال 1395 پروانه بهره برداری این فرودگاه صادر شد. هواپیماهایی که در حال حاضر در فرودگاه کاشان رفت و آمد دارند هواپیماهای بدنه متوسط هستند که شامل ایر تاکسی، پایپر، ایرباس، بوئینگ 727، بوئینگ 737، md، آنتونوف 74، فوکر 100، bae و atr هستند. 

ساخت نهایی فرودگاه کاشان طول باند آن به 4000 متر و عرض آن به 60 متر خواهد رسید برای اینکه این فرودگاه قابلیت پذیریش هواپیماهای غول پیکر را داشته باشد. همچنین می توان گفت یکی از هدف های این فرودگاه افزایش تعداد سفرهای داخلی به مشهد، قشم، کیش و پروازهای خارجی به نجف و کربلا است و در نهایت تبدیل این فرودگاه به فرودگاه بین المللی آخرین هدف ساخت فرودگاه به شمار می رود. برای تهیه بلیط هواپیما کاشان می توانید هم به صورت انلاین اقدام کنید و هم به شرکت های مسافربری مراجعه نماید.

گاهی اوقات در هنگام خرید بلیط هواپیما به کلمه چارتر برخورد خواهید کرد. خیلی از افرادی که قصد مسافرت دارند هنگام تهیه بلیط دنبال پایین ترین قیمت بلیط هستند یعنی همان بلیط های چارتری هواپیما برای خرید این گونه بلیط ها می توانید به دفترهای چارتر کننده مراجعه کنید. در واقع می توان گفت این دفترها بلیط های پرواز را از شرکت های هواپیمایی به صورت عمده خریداری می کنند و خود مسئول فروش بلیط ها می شوند. به شرکت های هواپیمایی چارتر دهنده و به دفاتری که این بلیط ها را عرضه می کنند چارتر کننده می گویند. مسئولیت گذاری بر روی بلیط های چارتری بر عهده دفاتر چارتر کننده است. گاهی اوقات ممکن است زمان کمی به سفر های چارتری باقی مانده باشد و بلیط هایی که دفاتر هواپیمایی را به صورت عمده خریداری کرده اند به فروش نرفته باشند، در این مواقع قیمت بلیط را پایین می آورند که بتوانند ضرر خود را به حداقل برسانند یعنی هرچه به زمان حرکت هواپیما نزدیک می شویم قیمت بلیط ها کاهش پیدا می کنند تا زودتر به فروش بروند. البته اغلب امکان کنسلی بلیط هواپیما چارتر وجود ندارد.

گاهی اوقات ممکن است تقاضا برای پروازی بسیار زیاد باشد و دفتری که بلیط های چارتری را عرضه می کند قیمت بلیط ها را بالا ببرد که در این مواقع خرید بلیط های چارتری به صرفه نمی باشند. به طور مثال در فصل های تابستان و تعطیلات نوروزی و یا بعضی از مناسبات مذهبی تقاضا برای سفر زیاد می شود و قیمت بلیط چارتر را به بیشترین حد خود می رسانند. همان طور که گفته شد نرخ بلیط چارتر ثابت نیست و این به نفع مسافران می شود که بتوانند بلیطی با توجه به بودجه خود برای سفر فراهم کنند. برای پیدا کردن زمان مناسب بلیط های چارتری کافی است که مدتی نوسان قیمت بلیط ها را دنبال کنید تا بتوانید از عرضه بهترین قیمت ها آگاه شوید. 

در خرید بلیط های چارتی هیچ گونه تخفیفی برای کودکان مد نظر قرار نمی دهند و حتی در صورتی که مجبور به لغو سفر خود باشید نمی توانید هزینه بلیط خود را پس بگیرید در نتیجه بلیط شما سوخت می شود. به طور خلاصه برای تهیه بلیط هواپیما چارتری باید منتظر نزدیک زمان به حرکت سفر باشید در این گونه مواقع باید وسایل خود را آماده نگه دارید که در هنگام اعلام بلیط لحظه آخری بتوانید خود را به فرودگاه برسانید.

معمولا فرودگاه هایی که تأسیس می شوند دارای امکانات مختلفی برای رفاه حال مسافران می باشند که فرودگاه کاشان هم از این امر مستثنا نیست. از جمله امکانات فرودگاه کاشان شامل: آب سردکن، کیوسک اطلاع رسانی، امکان خرید بلیط اینترنتی، نمایشگر پرواز، اطلاعات پرواز، سالن VIP، دفتر شرکت های هواپیمایی، رستوران، کافی شاپ، کانتر پرواز، باجه پلیس فرودگاه، یگان حفاظت فرودگاه، دستگاه نوار نقاله، نمازخانه، گیت بازرسی، ایستگاه آتش نشانی، تاکسی فرودگاه، اتوبوس پرواز و پارکینگ خودرو می باشد.

آدرس فرودگاه کاشان

میدان بسیج- کیلومتر 12 جاده قدیم کاشان نطنز- بالاتر از شهرک صنعتی جعفر آباد است.

سوالات متداول

آدرس: کاشان، کیلومتر ۱۲ جاده قدیم نطنز. تلفن: ۳-۰۳۱۵۵۴۴۴۸۵۲

شهر کاشان در استان اصفهان واقع شده است و نسبتا هوایی گرم و خشک دارد، بنابراین برای سفر به این شهر بهتر است در فصل های خنک به خصوص در بهار انجام گیرد.

.

خرید به صورت آنلاین، یکی از بهترین روش های خرید بلیط هواپیمای ارزان قیمت است. مستربلیط ارائه دهنده بلیط های ارزان قیمت و چارتری است که می توانید با خرید از آن مزایای ویژه ای نیز برخوردار شوید.

کاشان یکی از شهرهای استان اصفهان به شمار می رود، که از تاریخی بلند و غنی برخوردار است. در این شهر جاذبه های گردشگری بی شماری وجود دارد که اصلی ترین آنها حمام فین کاشان، تپه های سیلک و ... محسوب می شود.

مشهد-کاشان: 1 ساعت و 30 دقیقه.

در تمامی کلاس های اکونومی، به جز کلاس نرخ Y، میتوانید تا ۲۰ کیلوگرم بار و چمدان خود را با خود به هواپیما ببرید. اما در کلاس نرخی Y، بیشینه وزن مجاز بار شما به ۲۵ کیلوگرم می‌رسد.
گیشه های مربوط به پرواز داخلی بین 30 تا 40 دقیقه قبل از پرواز بسته میشوند. پس با برنامه ریزی دقیق سعی کنید تا قبل از زمان اعلام شده در فرودگاه حاضر شوید.
تغییر ، اصلاح و ویرایش اطلاعات مسافران، در پروازهای سیستمی امکان‌پذیر نبوده و باید مسافر بلیط خود را کنسل کرده و مجددا اقدام به خرید پرواز خود نماید. اما در پروازهای چارتری برخی از چارترکننده این تغییرات را با اخذ هزینه می پذیرند
شما میتوانید قیمت بلیط هواپیما کاشان را با جستجو در زمان خود، به صورت دقیق و لحظه ای مشاهده کنید.
این تغییرات باتوجه به سیاست های شرکت های هواپیمایی و وضعیت اقتصادی میتواند متفاوت باشد که همواره میتوانید قبل از سفر با وارد کردن مبدا و مقصد خود بهترین قیمت و زمان را ببینید.

مسیرهای پرتردد به مقصد

ارزان ترین و سریعترین مسیرها را با بیش از 500 شریک رسمی انتخاب کنید

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.