برای بهره‌مندی از مزایای کاربری، وارد شوید.

بلیط هواپیما همدان

سفر اقتصادی

با راهکارهای مختلفی در هزینه های شما صرفه جویی می کنیم.

رزرو آسان

به سادگی برنامه سفر دلخواهتان را در اختیار شما می گذاریم.

تجربه دلنشین

در 24 ساعت 7 روز هفته مانند یک دوست از شما پشتیبانی می کنیم.

راهنمای خرید اینترنتی پرواز همدان از مستر بلیط

همدان یکی از شهرهای کوهستانی و مرکز استان همدان می باشد که در دامنه رشته کوه الوند قرار دارد. همدان شهری تاریخی، فرهنگی و توریستی محسوب می شود که در 660 کیلومتری جنوب غربی تهران واقع شده است. میدان مرکزی شهر همدان در دوره رضا شاه پهلوی به وسیله مهندسان آلمانی طراحی شده است که آن را با اسم نقشه شعاعی می شناسند و 6 بلوار اصلی به صورت موازی به میدان اصلی شهر وصل شده اند و در ابتدای هر بلوار دو گنبد نقره ای به یادگار 12 امام شیعه قرار گرفته است. همدان اولین پایتخت شاهنشاهی در ایران است که قدمت آن بالغ بر 1700 سال پیش می باشد. این شهر را اولین پادشاه مادها تأسیس نمود و آن را به زبان مادها هگمتانه نامید، این اسم به مرور زمان در دوران ساسانیان به اَهمتان، اَهمدان و بعد به همدان تبدیل شد. 

کتیبه های گنجنامه و محوطه باستانی هگمتانه از آثار زمان مادها می باشد. به دلیل وجود آثار باستانی، تاریخی و فرهنگی زیادی که در این شهر قرار دارد در سال 1370 شورای عالی شهرسازی همدان را به عنوان ششمین شهر تاریخی و فرهنگی کشور اعلام کرد و همچنین می توان گفت در سال 1385 مجلس شورای اسلامی همدان را مهد تاریخ و تمدن ایران اعلام نمود. شیر سنگی موجود در همدان را از آثار باستانی زمان مادها می داند اما به تازگی باستان شناسان آن را مربوط به دوران اشکانی اعلام کرده اند. همدان در دوران ساسانیان یکی از ضرابخانه های سکه آن حکومت بوده است به همین دلیل شهر نهاوند از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است و دور آن دژ محکمی قرار داشت که یکی از مکان های ایلات اسپهبد نشین هفتگانه آن دوره بوده است. 

آب و هوای شهر همدان سرد می باشد و در فصل زمستان بارش های پر برفی در آن جا رخ می دهد. آب و هوای همدان در تابستان معتدل و در زمستان سرد و طولانی است. کمترین دما در زمستان به حدود 43- درجه سانتی گراد می رسد. شاعران و ادیبان مشهوری در همدان زیسته اند که از جمله آن ها باباطاهر، میرزاده عشقی، مفتون همدانی و عین القضات می باشد. زبان مردمان استان همدان فارسی پهلوی با لهجه همدانی است، اما در این استان اکثر مردم با گویش های کردی، ترکی و لری هم صبحت می کنند. همدان در غرب کشور ایران قرار دارد و با جاذبه های گردشگری زیادی که دارد پذیرای گردشگران زیادی می باشد. 

هنگام سفر به همدان می توانید به صورت آنلاین با سایت مستر بلیط، بلیط هواپیما همدان را رزرو نمایید. بلیط هواپیما همدان چارتری را با مراجعه به شرکت هایی که این نوع از بلیط را دارا هستند می توانید خریداری نمایید و در صورت کنسلی سفر خود هزینه بلیط به شما پس داده نمی شود، اما با خرید بلیط سیستمی زمانی که مجبور به کنسل سفر خود شوید با پرداخت جریمه هزینه بلیط به شما پس داده خواهد شد. همان طور که گفته شد همدان مهد تاریخ و تمدن ایران است و جاذبه های گردشگری زیادی دارد از جمله آن ها آرامگاه ابوعلی سینا، گنبد و آرامگاه علویان، مجسمه شیر سنگی، گنجنامه، تپه هگمتانه، مسجد جامع همدان، کلیسای رافاییل، حمام تاریخی قلعه، آبشار گنجنامه، پیست اسکی تاریک دره، بوستان ارم، موزه تاریخی همدان و موزه هگمتانه می باشد.

معرفی فرودگاه های همدان

فرودگاه همدان یکی از فرودگاه بین المللی و قدیمی کشور ایران می باشد که به علت برخورداری از سیستم های پیشرفته ناوبری یکی از فرودگاه های منحصر به فرد کشور محسوب می گردد و در 80 سال پیش یعنی در سال 1314 احداث گردید؛ اما در اوایل فقط کارهای نظامی و پروازهای معمولی در آن انجام می گرفت. در سال 1345 با موافقت شهرداری همدان پروژه ساخت فرودگاه جدید در جای قدیمی فرودگاه مورد بررسی قرار گرفت. بعد از گذشت 4 سال اجازه ساخت فرودگاه جدید داده شد و در سال 1349 شروع به ساخت آن نمودند. پروازهای داخلی در این فرودگاه انجام می شود اما برنامه هایی برای انجام پروازهای خارجی و همچنین سفر به عتبات عالیات در این فرودگاه وجود دارد، به همین دلیل برای اینکه این نوع پروازها در فرودگاه همدان انجام گیرد نیازمند باندی پهن تر بودند که پذیرای هواپیماهای پهن باشد. باند فرودگاه بین المللی همدان مجهز به سیستم روشنایی پیشرفته می باشد. 

این نوع از چراغ ها می توانند پذیریش پروازها را در تمامی ساعت شبانه انجام دهند. فرودگاه بین المللی همدان دارای سیستم برق اضطراری و سیستم سرمایش و گرمایش می باشد. با توجه به اینکه نمایندگی شرکت های هواپیمایی در فرودگاه همدان قرار دارد زمانی که برای انجام کاری مجبور می شوید با عجله به فرودگاه بروید می توانید با مراجعه به این دفاتر نمایندگی به راحتی بلیطخود را خریداری نمایید. یا اگر نمی خواهید به فرودگاه مراجعه کنید می توانید از طریق سایت معتبر اینترنتی مستر بلیط با سریع ترین زمان ممکن بلیط شهر مورد نظر خود را رزرو کنید. 

این فرودگاه دارای یکی از بزرگ ترین جایگاه ها و تأسیسات سوختگیری در غرب ایران می باشد. در پارکینگ های فرودگاه همدان می توان 3 هواپیما را جای داد. یکی از پروژه های این فرودگاه که به پایان رسیده است باند و پارکینگ هواپیما می باشد و همچنین می توان گفت که پروژه های پرواز هواپیماهای پهن پیکر در دست اجرا است و ساخت ترمینال زیارتی هم صورت می گیرد. برج مراقبت و ساختمان پرواز را توسعه بخشیده اند. این فرودگاه در فاصله 8 کیلومتری از شهر همدان و در ضلع شرقی قرار دارد که مساحت آن حدود 250 هکتار است. یکی از مهم ترین ویژگی های این فرودگاه این است که دارای سیستم اداری بسیار منظم و قوی است که این یکی از حسن شهرت های فرودگاه می باشد. فرودگاه همدان یک ترمینال همگانی دارد و تمامی پرواز های داخلی و خارجی را در آن انجام می دهد. برای دسترسی به فرودگاه می توانید از تاکسی های فرودگاه یا تاکسی های گذری استفاده کنید.

امکانات فرودگاه همدان

فرودگاه همدان با توجه به این که یک فرودگاه بین المللی می باشد دارای امکانات زیادی است که از جمله آن ها، مرکز تلفن، اطلاعات گردشگری، بوفه تغذیه، دستگاه های خود پرداز، 4 نماز خانه به همراه وضوخانه، سرویس های بهداشتی، پارکینگ و ... می باشد. همچنین فرودگاه همدان برای پروازهای انتقال بیماران هوایی به تمام مناطق کشور مناسب می باشد و تمامی تجهیزات را دارا است.

مسیرهای پرتردد به مقصد همدان

ارزان ترین و سریعترین مسیرها را با بیش از 500 شریک رسمی انتخاب کنید

flights

خلاصه سفر با هواپیما به همدان

وضعیت آب و هوا

شرکت‌های هواپیمایی

فاصله تا شهرهای دیگر

همدان تا مشهد
1 ساعت و 50 دقیقه
همدان تا تهران
1 ساعت و 20 دقیقه
همدان تا کيش
1 ساعت و 50 دقیقه

برنامه پروازهای همدان

مسیر پنج‌شنبه جمعه شنبه یک‌شنبه دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه
بلیط پرواز مشهد همدان
بلیط پرواز تهران همدان
بلیط پرواز کيش همدان
مسیر پنج‌شنبه جمعه شنبه یک‌شنبه دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه
بلیط پرواز مشهد همدان
مسیر پنج‌شنبه جمعه شنبه یک‌شنبه دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه
بلیط پرواز تهران همدان
مسیر پنج‌شنبه جمعه شنبه یک‌شنبه دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه
بلیط پرواز کيش همدان
دریافت اپلیکیشن مِستربلیط

اپلیکیشن مِستربلیط برنامه ریزی سفر را آسان می کند

ما شما را به‌راحتی به مقصدتان می‌رسانیم.مسیرهای شما را برایتان رهگیری می کنیم تا با بهترین قیمت در بهترین زمان برنامه سفرتان را بچینید.

وارد کردن شماره موبایل

مزایای اپلکیشن مِستربلیط

  • تقویم ارزان‌ترین بلیط
  • ارزیابی قیمت
  • پیش‌بینی قیمت
  • مقایسه قیمت وسیله
  • رهگیری ارزان شدن قیمت
  • مسیرهای جایگزین
  • جزییات سفر و تصویر وسیله‌های نقلیه
  • مشاهده صورت‌حساب قبل از پرداخت