معتبرترین شرکت‌های هواپیمایی

برای تهیه اطلاعات مربوط به خرید و قیمت بلیط هواپیما به مقصد سبزوار میتوانید در پنل بالا مبدا و تاریخ پرواز مورد نظر را انتخاب کنید!

اگر به دنبال جای جدید برای مسافرت خود هستید می توانید سبزوار شهر سربداران را انتخاب کنید. سبزوار یکی از شهرهای خراسان رضوی است که در 220 کیلومتری مشهد قرار دارد و مجاور با شهرهای بردسکن، نیشابور، شاهرود و خراسانی شمالی است. این شهر تاریخی پر فراز و نشیب را در دل خود جای داده است. در دوران خوارزمشاهیان با حمله مغول ها به ایران گروهی به اسم سربداران به دفاع از شهر ایران قیام کردند و سبزوار را برای خود به عنوان پایتخت قرار دادند. 

اسم قدیمی این شهر بیهش بوده است و زادگاه عارفان و حکیمانی مثل ملا هادی سبزواری می باشد. امروزه نیز شهر سبزوار به عنوان یکی از مرکزهای تاریخی، دانشگاهی ایران محسوب می شود. گویش سبزواری ها مانند گویش های اصیل مردمان خراسانی می باشد و تفاوت عمده ای با لهجه های دیگر خراسانی دارد به نحوی که بعضی از کلمه های آن ها به دوران ایران باستان می رسد. شهر سبزوار به دلیل نزدیکی با کویر آب وهوایی گرم و خشک دارد و زمستان هایی سرد را تجربه خواهد کرد. این شهر کویری جاذبه های گردشگری فراوانی را در خود جای داده است. مردم سبزوار پوشش محلی بسیرا زیبایی دارند و لازم به ذکر است که بگوییم در گذشته برای تهیه لباس خود از دستگاهی به اسم فرت استفاده می کرده اند و به کار پارچه بافی مشغول بوده اند. لباس های محلی مردان این شهر شامل، پیراهن، شلوار، بی تاوه، جلیقه، کلاه و آستین کوتاه است و زنان از چارقد، بالاتنه، پایین تنه و شلوار چین دار استفاده می کنند.

مردمان سبزواری آداب و رسوم و آیین های مختلفی دارند که از اجداد آن ها به جا مانده و اصالت و فرهنگ آن ها را به درستی بیان می کند. مثلاً آیینی به اسم اسب چوبی از قدیمی ترین آیین های این شهر است که قدمت آن به زمان سربداران می رسد. آئین چادرپوشان حسینه قنادها که قدمتی 80 ساله دارد از دیگر آئین های مردمان سبزوار است که در طی آن چادرهایی از اصفهان توسط شتر به سبزوار می آورند و روی این چادرها نقش هایی از شمشیر و شیر و شعرهای کلیم کاشانی نقش بسته است. نکته جالبی که در مورد سبزوار لازم است بدانید این است که مردمان آن جا در پخت انواع آش مهارت دارند و انواع آش های ایرانی را درست می کنند، کمه جوش، آش ماستی، آش جوش بره، شروا، آش کشکی، ماست جوش، آوجیج، اشکنه، کماج، کاچش، علف ماست، آش قوریتی و ... از معروف ترین غذاهای سبزوار به شمار می روند. برای مسافرت به این شهر سرسبز و پر از جاذبه هیا گردشگری می توانید به مراجعه به سایت معتبر مستر بلیط به راحتی و سریع ترین زمان ممکن بلیط مورد نیاز خود را تهیه کنید و راهی سفر شوید.

معرفی شاخص ترین جاذبه های گردشگری سبزوار

هر شهری تعدادی جاذبه های دیدنی و گردشگری را در خود جای داده است و برای جذب توریست ها به شهر یکی از ارکان مهم به شمار می روند. سبزوار هم دارای جاذبه های گردشگری بی نظیری می باشد که دیدن آن ها خالی از لطف نمی باشد. از جمله جاذبه های گردشگری سبزوار شامل: مصلی تاریخی سبزوار، مسجد جامع سبزوار، بقعه امام زاده یحیی، آتشکده خانه دیو، منار مسجد سبزوار، آتشکده میر مظفر، خانه اسکوبی، آرامگاه بقراط، یخدان های سبزوار، روستای بلاش آباد و آبشار برغمد می باشد. زمانی که قصد دارید به دیدن این جاذبه های تاریخی و طبیعی بروید با مراجعه به دفاتر هواپیمایی بلیط هواپیما سبزوار را تهیه کنید و سفر خود را با خاطره ای لذت بخش آغاز کنید.

معرفی فرودگاه سبزوار به همراه امکانات آن

فرودگاه سبزوار به عنوان بزرگترین فرودگاه تابعه اداره کل فرودگاه های استان خراسان رضوی با 8 کیلومتر فاصله از این شهر در جنوب غربی شهر سبزوار واقع شده است. مساحت فرودگاه سبزوار حدود 328 هکتار است که طرح اولیه احداث آن در سال 1366 داده شد و در طی گذشت چند سال توانستند باند، ترمینال، ساختمان های برج و تاسیسات فرودگاه را احداث نمایند. سیستم های کمک ناوبری در سال 1376 تا 1378 به وسیله متخصصان شرکت فرودگاه های کشور نصب شدند. این فرودگاه در سال 1382 افتتاح شد و اولین پرواز خود را در همان سال انجام داد. در سال 1385 طبق مصوبه ای که از هیئت دولت صادر شد فرودگاه سبزوار را به عنوان یکی از مرزهای هوایی تائید کردند. اولین پرواز های خارجی در همان سال به مقصد سوریه انجام گرفت اما به دلیل مشکلاتی که وجود داشت پرواز های خارجی ادامه پیدا نکردند. انتقال بیماران هوایی از طریق فرودگاه این شهر انجام خواهد گرفت.

هنگامی برای خرید بلیط به دفاتر هواپیمایی مراجعه می کنید مطمئناً با کلمه بلیط چارتر مواجه می شوید، اکثر مسافران برای سفرهای خود دنبال پایین ترین قیمت های بلیط چارتری هستند. چارتر به معنی دربست اجاره کردن یا کرایه کردن است. در واقع می توان گفت چارتر به خدمتی گفته می شود که طی آن قسمتی از اتاق های یک هتل، صندلی های قطار، هواپیما و... اجاره می شوند. به طور کلی می توان گفت چارتر به معنی خرید عمده است. بلیط چارتر هواپیما نوعی بلیط های پروازی است که به وسیله دفترهای مسافرتی به مسافران عرضه می شود، این دفاتر طی قراردادی که با شرکت های هواپیمایی انجام می دهند قسمتی از ظرفیت های هواپیمای یک مقصد را اجاره می کنند و بلیط هواپیما آن را به صورت عمده خریداری می کنند. به شرکت های هواپیمای که بلیط های خود را به صورت عمده می فروشند چارتر دهنده و به دفاتری که این بلیط ها را خریداری می کنند چارتر کننده می گویند. 

مسئولیت قیمت گذاری بر روی این بلیط ها به عهده فرد چارتر کننده است و شرکت های هواپیمای هیچ دخالتی بر قیمت های این بلیط ها ندارند. طی قراردادی که انجام می شود مسئولیت فروش کل بلیط ها بر عهده دفاتر هواپیمایی می باشد و در صورتی که نتواند تمامی ظرفیت های خود را به فروش برساند شرکت هواپیمایی هیچ تعهدی نسبت به بلیط های باقی مانده ندارد و مبلغ اجاره را به طور کامل دریافت می کند. به همین دلیل است که نرخ بلیط های چارتری دچار نوسان می شوند. 

در مواقعی که چارتر کننده سعی دارد تمامی ظرفیت های خود را به فروش برساند تا از ضرر های احتمالی جلوگیری کند قیمت بلیط ها به پایین ترین حد خود می رسند، در واقع هرچه به زمان حرکت پرواز نزدیک تر می شویم نرخ بلیط های چارتری دچار کاهش محسوسی می شوند. در مواقعی که چارتر کننده متوجه می شود که تقاضا برای مسافرت زیاد است قیمت بلیط های خود را افزایش می دهد. در فصل هایی از سال مثل تعطیلات نوروزی و تعطیلات تابستانی و مناسبت های مختلف معمولاً تقاضا برای سفر بسیار زیاد می شود و نرخ بلیط چارتری گران تر می شود.

هر فرودگاهی را که تأسیس می کنند امکاناتی را برای رفاه حال مسافران آن جا هم در نظر می گیرند که مسافران بتوانند به راحتی سفر خوبی را تجربه کنند. از جمله امکانات این فرودگاه شامل، آتش نشانی، آمبولانس های هوایی، سالن انتظار، نمازخانه، رستوران، غذا خوری، فروشگاه، سرویس بهداشتی، امور بانکی و پارکینگ برای خودروها می باشد.

آدرس فرودگاه سبزوار

آدرس فرودگاه سبزوار به نشانی استان خراسان رضوی- سبزوار- جنوب غربی سبزوار می باشد.

مسیرهای پرتردد به مقصد سبزوار

flights

خلاصه سفر

بلیط هواپیما سبزوار

وضعیت آب و هوا

امروز
00/1/31
فردا
00/2/1
پنج شنبه
00/2/2

شرکت‌های هواپیمایی

فاصله تا شهرهای دیگر

سبزوار تا تهران
1 ساعت و 30 دقیقه
سبزوار تا ساري
1 ساعت و 30 دقیقه

برنامه پروازهای سبزوار

مسیر چهارشنبه پنجشنبه جمعه شنبه یکشنبه دوشنبه سه‌شنبه
بلیط پرواز تهران سبزوار
5,864,000 ریال
5,864,000 ریال
بلیط پرواز ساري سبزوار
اپلیکیشن اندروید و iOS را دانلود کنید
دانلود مستقیم دانلود از کافه بازار
لینک دانلود اپلیکیشن برای اندروید و iOS را از طریق پیامک دریافت کنید!
 

مِستر بلیط

خرید بلیط از مِستر بلیط به راحتی آب خوردن است! کافی است مسیر و تاریخ را مشخص کنید تا ِمستر بلیط تمامی نتایج مورد نیازتان را جست و جو کند و ارزانترین قیمت های بلیط را به شما پیشنهاد دهد.

مِستر بلیط اولین وب سایتی است که خرید بلیط هواپیما، بلیط قطار و بلیط اتوبوس را یکجا امکان پذیر کرده است. این وب سایت خرید اینترنتی دارای نماد اعتماد الکترونیک دو ستاره از مرکز توسعه تجارت الکترونیک بوده و زیر نظر سازمان های مربوطه فعالیت می کند. اپلیکیشن اندروید و iOS ِمستر بلیط نیز برای تلفن همراه تهیه شده و قابل دانلود می باشد. خرید بلیط هواپیما که در بسیاری از موارد امری دشوار به نظر می‌رسد در این سامانه به سهولت قابل انجام است. پس از جستجو در کمترین زمان و به راحتی می‌توانید بلیط هواپیما خارجی و داخلی خود را خریداری نمایید. با مستر بلیط، به راحتی و فقط با چند کلیک، رزرو بلیط هواپیما چارتری وسیستمی، قطار و اتوبوس با ارزان ترین قیمت ها میسر است.

با مِستر بلیط در ارتباط باشید!
salam@mrBilit.com 021-61169000
وب‌سایت جدید مستربلیط را امتحان کنید!
مشاهده