بلیط اتوبوس بندرعباس

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

buses

شرکت‌های اتوبوسرانی

فاصله تا شهرهای دیگر

بندرعباس تا شيراز
 
580 کیلومتر
بندرعباس تا اصفهان
 
930 کیلومتر
بندرعباس تا تهران
 
1280 کیلومتر
بندرعباس تا زاهدان
 
750 کیلومتر
بندرعباس تا اهواز
 
1130 کیلومتر
بندرعباس تا کرمان
 
490 کیلومتر

راهنمای خرید اینترنتی اتوبوس بندرعباس از مِستربلیط

بندرعباس مرکز استان هرمزگان می باشد و در جنوب ایران واقع گردیده است و نامی که در گذشته با آن شناخته می شد بندر گمبرون است. بندرعباس از لحاظ اقتصادی در سطح وسیعی قرار دارد و یک از بزرگ ترین بنادر ایران می باشد. درصد بسیار زیادی از جا به جایی کالا ها در بندرهای شهید رجایی و باهنر صورت می گیرد، این دو بندر نتایج اقتصادی زیادی را برای استان هرمزگان رقم می زنند و بندرعباس را به منطقه اقتصادی برای صادرات و واردات کالا تبدیل کرده اند. فاصله بندرعباس تا تهران حدود 1333 کیلومتر است و جمعیت آن در فصل های سال متفاوت است. بندرعباس به دلیل شرایط خاصی که دارد و آب و هوای دلپذیر آن گردشگران زیادی را در خود جای داده است و ارتفاع آن از سطح دریا 10 متر می باشد. از لحاظ جغرافیایی از سمت شمال به شهرستان حاجی آباد و از سمت غرب به شهرستان های بندر خمین و بندر لنگه، از جنوب به خلیج فارس و جزیره قشم و از سمت شرق به شهرستان های میناب و رودان محدود می گردد، همچنین باید گفت که از سمت شمال به کوه ها و از طرف جنوب به دریا محدود می شود.

نزدیک ترین شهر به بندرعباس جزیره قشم می باشد که حدود 28 کیلومتر از یکدیگر فاصله دارند. قسمت قابل توجهی از شهر محله سورو در جنوب غربی و جنوب خیابان امام خمینی حد فاصل شیلات و خورگورسوزان و جنوب منطقه نخل ناخدا، سطحی هموار دارند و بین 6/0 تا 5 متر از سطح دریا بالاتر هستند. در تقسیم بندی استانی در گذشته بندرعباس یک شهرستان از استان کرمان محسوب می شد که بعدها به عنوان استان ساحلی شناخته شد و بعد از آن به عنوان استانی مستقل آن را می شناسند. مرکز استان هرمزگان طبق آمار سال 1395 جمعیتی بالغ بر 1606624 نفر دارد، افراد این استان اکثراً مسلمان و از پیروان مذهب شیعه و سنی هستند، می توان گفت که مردم این شهرستان را ایرانی، بلوچی و عرب تشکیل داده اند. 

هنگامی که تصمیم گرفتید برای مسافرت به شهر بندرعباس بروید می توانید بدون اینکه به پایانه های مسافربری بروید با مراجعه به سایت مستر بلیط با خیال آسوده بلیط اتوبوس خود را خریداری نمایید. زمان خرید بلیط می توانید اتوبوس های VIP را انتخاب نمایید لازم به ذکر است که بگوییم تفاوت عمده اینگونه اتوبوس ها با اتوبوس های معمولی در اندازه صندلی ها می باشد.

بهترین زمان سفر به بندرعباس

بندرعباس مانند جزیره کیش و قشم از مقاصد گردشگری جذابی برخوردار است. بهترین زمان سفر از جنبه های مختلفی می تواند متفاوت باشد، هنگامی که شما تصمیم به مسافرت به شهر بندرعباس می گیرید باید شرایط آب و هوایی آنجا را هم در نظر داشته باشید، گرم ترین زمان در این شهر از اوایل تیر ماه شروع می شود و تا اوایل مرداد ادامه خواهد داشت میانگین دما در این ماه ها به 4/34 درجه سانتی گراد می رسد. سردترین زمان در بندرعباس از اوایل دی ماه آغاز می شود و تا اوایل بهمن ماه ادامه خواهد داشت حداقل دما در این ماه ها 2/13 درجه سانتی گراد می باشد.

به طور کلی می توان گفت بهترین زمان سفر از لحاظ آب و هوایی از آذر تا فروردین خواهد بود. سه ماه زمستان و تعطیلات نوروزی بندرعباس بیشترین تعداد گردشگر را خواهد داشت. بندرعباس تابستان های طاقت فرسایی دارد و گرمای هوا غیر قابل تحمل خواهد بود مخصوصاً در مرداد که گرمای هوا به اوج خود می رسد. زمانی که بهترین ماه مسافرت برای سفر به بندرعباس را مشخص نمودید می توانید با مراجعه به سایت معتبر مستر بلیط به صورت آنلاین بلیط اتوبوس خود رزرو نمایید.

آب و هوای بندرعباس

قسمت زیادی از مساحت بندرعباس را مناطق کوهستانی احاطه کرده اند و کوه های این منطقه ادامه رشته کوه زاگرس هستند که از شمال شرقی به جنوب شرقی امتداد خواهند یافت، امتداد این رشته کوه ها با کاهش ارتفاع به تپه ماهورهای گچی، شنی و آهکی منتهی خواهند شد. با توجه به شرایط آب و هوایی استان هرمزگان گرمی هوا مهم ترین ویژگی آن محسوب می شود. بندرعباس از شهرهای گرم و خشک ایران است و اقلیم بیابانی و نیمه بیابانی دارد. قسمت ساحلی شهر دارای آب و هوایی گرم و مرطوب است و دمای آن به 52 درجه سانتی گراد می رسد. از ویژگی های دیگر آب و هوایی بندرعباس این است که یک فصل کوتاه خنک و یک فصل گرم و طولانی دارد. 

گرمای هوا از اسفند شروع می شود و کم کم هوا رو به گرمی می رود در ماه های تیر و مرداد به اوج می رسد. فصل خنک آن حدود سه ماه می باشد که با خشکی هوا همراه است. دمای هوا در سردترین شب های سال خیلی کم به صفر درجه می رسد. آب و هوای این استان شبیه به آب و هوای مناطق بیابانی است و میزان بارندگی خیلی کم می باشد. حدود نه ماه از سال هیچ گونه بارندگی رخ نخواهد داد و قسمت عمده بارش آن در یک یا دو ماه صورت می گیرد که مانند باران های بهاری سیل آسا می باشد و خسارت های زیادی را به بار می آورد. هنگام سفر به بندرعباس باید این شهر را از لحاظ آب و هوایی بررسی کنید و زمان سفر می توانید با مراجعه به پایانه ها یا به صورت آنلاین بلیط اتوبوس بندرعباس را تهیه نمایید.

معرفی پایانه های مسافربری بندرعباس

بندرعباس تنها یک پایانه به اسم ترمینال خلیج فارس دارد که در محله نخل ناخدا واقع شده است. قبل از اینکه این ترمینال احداث شود مسافرت ها از طریق شرکت های تعاونی که در میدان قدس، میدان 17 شهریور، میدان ابوذر و میدان بلوکی بودند صورت می گرفت. در پایان سال 1368 برابر با مصوبات مجلس شورای اسلامی برای احداث پایانه های مسافربری با دستگاه های اجرایی شهر موافقت صورت گرفت، شرکت های تعاونی موجود در سطح شهر که در گاراژها فعالیت داشتند به مدت یک ماه در مدرسه نواب صفوی در گلشهر جنوبی مستقر شوند و از آن جا به ترمینالی که الآن موجود می باشد و فقط یک سوله خالی متعلق به شهرداری بندرعباس داشت انتقال یافتند و در اواخر سال 1370 این کار به سرانجام رسید. ترمینال خلیج فارس امکاناتی چون استراحت گاه رانندگان، مغازه های تجاری، پارکینگ، سالن انتظار، اتاق کودک و مادر و نمازخانه دارد. ترمینال مذکور در بلوار پیامبر اعظم، رو به روی ایستگاه قطار در شهر بندرعباس قرار دارد.

سوالات متداول

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.