vehiclevehiclevehiclevehiclevehicle

بلیط قطار ورسک

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

trains

شرکت‌های ریلی

فاصله تا شهرهای دیگر

ورسک تا تهران
 
5 ساعت
ورسک تا گرگان
 
5 ساعت و 50 دقیقه

راهنمای خرید اینترنتی قطار ورسک از مِستربلیط

پل ورسک از قدیمی ترین پل های راه آهن کشور است که در ارتفاع 110 متری قرار گرفته است و نام آن را درکتاب گینس ثبت کرده اند. این پل در روستایی به اسم ورسک ساخته شده است که قدمت آن به زمان پهلوی و سال 1315 بر می‌ گردد. کارشناسان پل ورسک را یکی از شاهکار های مهندسی می دانند و آن را در گروه ارزشمند ترین سازه های شمال کشور قرار داده اند. این پل از سازه های استراتژی ایران می باشد که توسط شرکت سوئدی به مدیریت یورگن ساکسیلد ساخته شده است، مسئولان این شرکت قدمت 70 ساله را برای این پل تضمین کرده اند، وجه تسمیه این پل به نام ورسک به دلیل قرار گرفتن آن در روستای ورسک است که در فاصله 45 کیلومتری از شهرستان زیرآب و فاصله 85 کیلومتری از قائم شهر و در مسیر راه فیروزکوه قرار دارد. این پل در مسیر راه آهن سراسری شمال - جنوب از ته دره ای به دهانه 66 متر ساخته شده است. 

پل ورسک دو کوه صعب العبور را به هم وصل کرده است. کسانی که این پل را احداث کرده اند آن را فقط مخصوص مسیرهای ریلی طراحی کرده اند، با وجود اینکه حدود یک دهه از ساخت این پل می گذرد باز هم با امنیت کامل می توان از آن استفاده کرد. روزی چند مرتبه قطارهای تهران - ساری و تهران - گرگان از روی آن عبور می کنند. زمانی که تصمیم گرفتید به دیدن این پل بروید می توانید با مراجعه به سایت اینترنتی مستر بلیط اقدام به خرید بلیط مورد نظر خود نمایید.

نکته جالبی که در مورد ساخت این پل موجود می باشد این است که در هنگام ساخت پل ورسک مسافتی حدود 11 کیلومتر را به صورت سه پله و روی دامنه کوه ساخته اند، این کار به خاطر این است که شیب بسیار تندی بر سر راه پل قرار داشت که از سمت کوهستان شروع می شد و به سمت تونل گدوک ادامه می یافت. ساخت این مسیر به شکل سه پله که به سه خط طلا معروف شده بود ارزش زیادی برای ایرانیان داشت. البته نباید این نکته را فراموش کرد که تنها شیب تند از مشکلات ساخت پل نبود بلکه دره ورسک هم از مشکلاتی مهم برای ساخت این پل به شمار می رفت؛ بنابراین تصمیم گرفتند که دهانه ای بزرگ برای این پل احداث کنند که توسط شرکت کامپساکس انجام شد. ساخت این پل از سال 1313 هجری شد و در نهایت در سال 1315 به اتمام رسید.

 از دیگر اقداماتی که برای ساخت پل انجام گرفت احداث تونلی در زیر رودخانه ورسک بود، با انجام این کار طراحان پل ورسک مانع ازآسیب دیدن این پل هنگام طغیان رودخانه می شدند. پل پیروزی لقبی است که بعد از جنگ جهانی دوم برای پل ورسک انتخاب شد و در سال 1324 نام آن به پل پیروزی تغییر پیدا کرد. اکنون این پل نه تنها در صنعت حمل و نقل بلکه در صنعت گردشگری هم مورد توجه زیادی قرار گرفته است. 

در طی جنگ جهانی دوم پل ورسک شاهد اتفاقات متعددی بود، در این دوران به درخواست هیتلر از رضا شاه خواستند که تمامی پل ها و تونل های ایران را برای جلوگیری از کمک های نظامی منفجر کنند و پل ورسک هم در لیست این انفجارها قرار داشت هیتلر تعهد داده بود که بعد از پیروزی در جنگ تمامی سازه های انفجاری را دوباره احداث کند اما پادشاه ایران در جواب به هیتلر می گوید که هیچ وقت طرف هیچ گروهی را نخواهد گرفت. مسیرهای مختلفی برای رفتن به ورسک و تماشای این پل دیدنی وجود دارد. اگر از تهران عازم این منطقه می شود از محور فیروز کوه به آن جا بروید. برای لذت بردن از این مناطق می توانید بلیط قطار ورسک را تهیه کنید و سفر خود را شروع کنید

ایستگاه راه آهن ورسک و معرفی امکانات آن

هر شهری معمولاً برای رفت و آمد گردشگران و مسافران خود دارای مسیرهای ریلی است اما متأسفانه با وجود پل راه آهن ورسک این روستا فاقد ایستگاه راه آهن می باشد و در هنگامی که قصد سفر به این مناطق را داشته باشید باید از ایستگاه راه آهن فیروزکوه استفاده کنید. ایستگاه راه آهن فیروزکوه در سال 1310 هجری ساخته شد ه است. این ایستگاه در منتهی الیه شرقی خیابانی که از میدان معلم فیروزکوه شروع می شود حدود 150 کیلومتر مربع ادامه دارد و یکی از مهم ترین ایستگاه ها ی راه آهن سراسری به شمار می رود. ساختمان ایستگاه راه آهن فیروزکوه به شکل مستطیل و در جهت شمال - جنوب در دو طبقه ساخته شده است. طبقه اول این ایستگاه شامل انبار کالا، دفتر رئیس ایستگاه، دفتر کار نگهبان و سالن انتظار برای مسافران است و طبقه دوم هم محل زندگی رئیس ایستگاه راه آهن است.

همان طور که می دانید خرید بلیط قطار از دیگر وسایل حمل و نقل بسیار راحت تر است و نیازی نیست برای سفر خود از ماه ها پیش بلیط خود را رزرو کنید، زمانی که تصمیم گرفتید به مسافرت بروید کافی است که وسایل خود را آماده کنید و راهی ایستگاه راه آهن شوید در آن جا می توانید بلیط مورد نیاز سفر خود را تهیه کنید یا اگر دفاتر فروش بلیط در آن ایستگاه وجود نداشته باشد می توانید از طریق اینترنت در سریع ترین زمان ممکن اقدام به خرید بلیط مورد نیاز خود نمایید. یکی از محبوبیت های سفر با قطار می تواند امنیت آن در برابر تصادفات جاده ای باشد و علاوه بر این نیازی نیست که خود را در فضای کوچک خودرو حبس کنید و سفری خسته کننده را تجربه کنید و خرید بلیط قطار از دیگر وسایل حمل و نقل مثل هواپیما و اتوبوس معقولانه تر و مقرون به صرفه تر می باشد. گاهی اوقات ممکن است که سفر شما مدت زمان طولانی طول بکشد و مجبور باشید ساعت ها در حال رانندگی باشید برای تجربه سفری دلچسب می توانید قطار را انتخاب کنید و از مناظر زیبای بین راهی آن لذت ببرید. اگر از دسته افرادی هستید که علاقه ای به سفر های هوایی ندارید انتخاب قطار می تواند گزینه ای مناسب برای سفر شما باشد.

آدرس راه آهن ورسک

راه آهن ورسک در شهری به همین نام که یکی از توابع استان مازندران است، واقع شده و در نزدیکی تونل ورسک قرار گرفته است.

سوالات متداول

مسیرهای پرتردد به مقصد ورسک

ارزان ترین و سریعترین مسیرها را با بیش از 500 شریک رسمی انتخاب کنید

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.