بلیط قطار مراغه

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

trains

شرکت‌های ریلی

فاصله تا شهرهای دیگر

مراغه تا تهران
 
10 ساعت و 20 دقیقه
مراغه تا تبريز
 
2 ساعت و 40 دقیقه
مراغه تا زنجان
 
5 ساعت و 50 دقیقه
مراغه تا قزوين
 
8 ساعت و 10 دقیقه
مراغه تا اروميه
 
4 ساعت و 40 دقیقه
مراغه تا کرج
 
9 ساعت و 40 دقیقه

راهنمای خرید اینترنتی قطار مراغه از مِستربلیط

مراغه شهری است در استان آذربایجان شرقی که در کنار رودخانه صوفی چای و دامنه جنوبی کوه سهند واقع شده و همچنین مساحتی حدود 2597 کیلومتر مربع دارد که 8/4 درصد خاک استان آذربایجان غربی را به خود اختصاص می دهد. در سال 1390 بر اساس سرشماری هایی که انجام گرفت جمعیتی غالب بر 163859 نفر دارد که بعد از تبریز دومین شهر بزرگ و پرجمعیت آذربایجان شرقی می باشد و همین طور دومین شهر باستانی آذربایجان بعد از شهر ارومیه است. این شهر در دوران حکومت ایلخانان پایتخت کشور ایران بوده و در گذشته از لحاظ تاریخی، سیاسی و علمی مورد توجه قرار گرفته و دارای 300 اثر تاریخی و تپه های باستانی هست که 130 کیلومتر با تبریز فاصله دارد. 

خواجه نصیر الدین طوسی که وزیر هلاکو خان مغول از حکمرانان ایلخانی بود رصدخانه مراغه را در سال 656 هجری احداث کرد که امروزه قسمت های زیادی از آن تخریب شده و بخش هایی جزئی از آن مانده است. این شهر از سمت غرب به شهرستان های بناب، عجب شیر، ملکان و رزقان، از سمت شرق با بستان آباد، هشترود، چاراویماق، از سمت شمال با تبریز و از سمت جنوب به آذربایجان غربی منتهی می گردد. هنگامی که تصمیم گرفتید که به این شهر سفر کنید با مراجعه به سایت اینترنتی مستر بلیط به راحتی وسریع ترین زمان ممکن می توانید بلیط مورد نیاز خود را خریداری کنید.

تاریخچه شهر مراغه به دوران قبل از اسلام بر می گردد که قرن های 12 تا 14 میلادی دوران رشد مراغه شناخته می شود، یعنی زمانی که پایتخت حکومت های احمدیان، اتابکیان و ایلخانیان بوده است. مراغه با داشتن صدها اثر تاریخی و ثبتی که از دوره های حکومت های مختلف باقی مانده است مکانی مناسب برای پرورش دانشمندان هنرمندان و شاعران در طول تاریخ بوده و بر اساس گزارش هایی که موجود می باشد مراغه در دوران حکومت ماهانا شهری مهم به شمار می رفته و جزو سه ایالت مهم آذربایجان قدیم بوده که آن را اوئشدیش نامیده بودند. 

کتاب های تاریخی شهر مراغه را زادگاه زرتشت می خوانند و دانشمندان بر این عقیده اند که زرشت در دامنه کوه سهند که در اوستا آن را اسنوند می نامند متولد شده و این شهر در سال 61 هجری تحت تصرف عرب ها در آمد. مراغه از دو قسمت تشکیل می ‌شود قسمت شمالی آن دامنه های جنوبی کوه سهند را شامل می شود که به صورت کوهستانی و ناهمواری بوده و بخش مرکزی و جنوبی آن دشت ها و جلگه ها محاصره کرده اند. توده های کوهستانی از مهم ترین شرایط اقلیمی مراغه به حساب می آید. شیب عمودی در این شهرستان از شمال به جنوب می باشد و رودخانه های صوفی چای، مردق چای و لیلان چای از مهم ترین منابع آب مراغه به شمار می روند، این شهرستان از نظر آب و هوایی معتدل و نسبتاً سرد است، هوای قسمت های کوهستانی معتدل و اقلیم مناطق جلگه ای گرمسیری می باشد.

مراغه یکی از بزرگ ترین شهرهای استان آذربایجان شرقی است که با توجه به اماکن های تاریخی قدمتی چند هزار ساله دارد که به آن لقب قطب تاریخی آذربایجان را داده اند. این شهر دارای مکان های تاریخی و دیدنی زیادی می باشد که از جمله آن ها مقبره آقالار، موزه سنگ نگاره های مراغه، مسجد ملا رستم، کلیسای هوانس، گنبد سرخ، آب های گرم و سرد معدنی، دریاچه سد علویان، پل مردق، رودخانه مردق، گویجه قلعه، گنبد کبود، گنبد مدور، گنبد غفاریه، رصدخانه مراغه، مقبره اوحدی، موزه ایلخانیان، معبد مهر مراغه، غارهای اطراف رصد خانه، غارهای قیر کهل کهجوق و ... است. مراغه با توجه به قرار گیری موقعیت جغرافیای آن در منطقه سرسبز و خوش آب و هوا آذربایجان در کنار دامنه کوه های سهند جایی مناسب برای به وجود آوردن سوغاتی های این شهر به وجود آورده که مردم مراغه بهترین استفاده را از این شرایط می برند و سوغاتی های مختلفی را از انواع و اقسام مختلف تولید می کنند. قابل توجه ترین سوغاتی مراغه صابون است. از جمله سوغاتی های دیگر مراغه انواع خشکبار مثل کشمش، مغز بادام، گردو و فندق، عسل طبیعی، شیرینی چای و دوشاب است. برای لذت بردن از این جاذبه های تاریخی می توانید بلیط قطار مراغه را تهیه کنید و سفر خاطره انگیزی را برای خود رقم بزنید.

ایستگاه راه آهن مراغه و معرفی امکانات آن

هر شهری برای جا به جایی گردشگران و مسافران خود معمولاً دارای مسیرهای ریلی می باشد که مراغه هم با توجه با اینکه شهری توریست پذیر است از این حیث مستثنا نمی باشد. در سال 1335 با وارد شدن اولین قطار به مراغه ایستگاه راه آهن آن جا را افتتاح نمودند. اکنون راه آهن مراغه- ارومیه با 180 کیلومتر طول در حال احداث می باشد که با ساخت آن امکان اتصال مراغه به کشورهای اروپایی فراهم می گردد. علاوه بر قطارهای باربری مخصوص سوخت روزانه به طور متوسط پنج قطار مسافربری از این ایستگاه حرکت می کند. هر ایستگاه راه آهنی برای رفاه حال مسافران خود دارای امکاناتی می باشد. از جمله امکانات ایستگاه راه آهن مراغه پارکینگ، نمازخانه، سالن انتظار، تابلوی اعلانات، خودپرداز، تاکسی های مسیری و دفتر نگهبانی جهت اطلاعات می باشد.

 همان طور که می دانید تهیه بلیط قطار از دیگر وسایل حمل و نقل مثل هواپیما بسیار راحت تر می باشد نیازی نیست که ماه ها قبل از سفر بلیط مورد نیاز خود را رزرو کنید تنها کافی است زمانی که تصمیم به مسافرت می گیرید وسایل خود را حاضر کنید و به ایستگاه راه آهن بروید و در آن جا بلیط مورد نیاز خود را تهیه کنید یا از طریق اینترنت در سریع ترین زمان ممکن بلیط را خریداری کنید. علت محبوبیت سفر با قطار شاید ایمن بودن آن نسبت به سایر وسایل رفت و آمد دیگر باشد و حتی نیازی نیست خود را در صندلی های کوچک ماشین جا دهید و سفر خسته کننده ای را تجربه کنید. قیمت بلیط های قطار از وسایل دیگر مثل هواپیما بسیار مقرون به صرفه تر است و در مسیرهای طولانی که ساعت ها را باید در ماشین بگذرانید با استفاده از قطار می توانید با دیدن مناظر طبیعی و دلنشنین سفری بی نظیر را برای خود رقم بزنید.

آدرس راه آهن مراغه

راه آهن مراغه در استان آذربایجان شرقی، مراغه و در خیابان راه آهن قرار دارد.

سوالات متداول

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.