vehiclevehiclevehiclevehiclevehicle

بلیط قطار گرگان

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

trains

شرکت‌های ریلی

فاصله تا شهرهای دیگر

گرگان تا ساري
 
3 ساعت و 20 دقیقه
گرگان تا پل سفيد
 
4 ساعت و 40 دقیقه
گرگان تا قائمشهر
 
3 ساعت و 50 دقیقه
گرگان تا تهران
 
10 ساعت و 30 دقیقه
گرگان تا بندرترکمن
 
1 ساعت و 10 دقیقه
گرگان تا گرمسار
 
9 ساعت و 20 دقیقه

راهنمای خرید اینترنتی قطار گرگان از مِستربلیط

برای معرفی یک شهر زیبا در منطقه شمال کشور می توان به شهر گرگان اشاره کرد، این شهر  در نواحی شرقی شمال ایران واقع شده است و مرکز استانش هم گلستان است. استان گرگان دارای 2/1615 کیلومترمربع مساحت می باشد و همچنین 98 روستا و 4 شهر و 2 قسمت مرکزی در آن وجود دارد. شایان به ذکر است که شهر گرگان  دارای نیم میلیون نفر جمعیت است. این شهر  دارای  سی درصد جمعیت در روستا و چهل درصد جمعیت در شهر بوده و از نظر موقعیت جفرافیایی به سه دسته متفاوت تقسیم شده است که شامل: جلگه ای، کوهپایه ای و کوهستانی می شوند. گرگان تا قبل ازسال 1316  دارای نام استرآباد بوده است که بعدا به گرگان تغییر اسم داده است.

اسم گرگان به معنای سرسبزی و دشت می باشد از این رو این شهر به دلیل داشتن فضای سبز و آباد گرگان نام گرفته است. استان گلستان تا چندین سال پیش یعنی سال 1376 بخشی از استان مازندران به حساب می آمد اما امروزه به عنوان یک استان کاملا مستقل شناخته شده است که گرگان یکی از شهر های این استان می باشد.

گرگان به دلیل اینکه در همسایگی استان گیلان و همچنین استان مازندران قرار گرفته شده است نتوانسته که زیبایی ها و جاذبه های بی نظیر خود را به خوبی به نمایش بگذارد و همین موضع باعث شده است که این شهر به خوبی شناخته نشده باشد. در قسمت جنوبی استان گلستان یک شهر بی نظیر و زیبا قرار دارد این شهر از قسمت جنوب به شهر سمنان متصل می شود و از قسمت شمال نیز به آق قلا و ترکمن وصل می شود. طبق گفته های مورخان زمانی که اقوام آریایی  به کشور ایران مهاجرت کرده اند عده ای زیادی از آن ها در نواحی هیرکانا مستقر شده اند که امروزه به آن گرگان گفته می شود.

همچنین طبق اسناد تاریخی وجود می توان گفت که بیش از6 هزار سال است که در این منطقه سابقه سکونت وجو دارد. در زمان حکومت صفوییان به دلیل اینکه این شهر سال های متوالی پایگاه رشد فرهنگی بوده است به دارالمومنین شهرت داشته. یکی از وقایع تاریخی در این شهر تولد آقا محمد خان قاجار می باشد که از گذشته تا به امروز این شهر از اهمیت فروانی برخوردار می باشد. از دیدگاه مردم شناسی اهالی گرگان به زبان فارسی و همچنین ترکیبی از لهجه های سیستانی و مازندرانی و همچنین ترکمنی صحبت می کنند. گرگان از لحاظ سفره ها زیرمینی کاملا غنی می باشد از این رو با کمک قنات و چاه ها از این منبع بهره برداری می کنند. آب و هوای مدیترانه ای گرگان باعث شده است که این شهر جزء شهرهای توریست پذیری باشد.

گرگان در فصل تابستان شاهد موج زیادی از توریست ها می باشد اما ناگفته نماند که در سایر فصل ها هم دارای جاذبه های گردشگری زیبایی می باشد که مورد استقبال خیلی از مردم قرار می گیرد. گرگان به دلیل داشتن جاذبه های توریستی از نظر اقتصادی بسیار فعالیت دارد، این شهر به دلیل داشتن آب و هوای پاک و معتدل باعث مهاجرت  بسیاری از مردم مخصوصا تهران شده است. علاوه بر آب و هوای مدیترانه ای  دارای آب و هوای  گرم و تقریبا بیابانی می باشد. اقتصاد گرگان هم بر پایه فعالیت های سنتی و هم ماشینی استوار است.

از جمله فعالیت های اقتصادی گرگان، می توان به پنبه پاک کنی، کشاورزی، تولید مواد اولیه و آردسازی اشاره کرد. این شهر از نظر سوغات دارای تنوع زیادی می باشد اما می توان شیرینی های سنتی را جزء محبوب ترین نوع سوغات ها قرار داد. از جمله این شیرینی های محبوب این شهر می توان به نان خرمایی، حلوا اماج و نان شیرمال شاره کرد.

معرفی ایستگاه  راه آهن گرگان 

در سال 1266 شمسی قدیمی ترین راه ریلی به طول 12 کیلومتر از مسیر رشت به انزلی بوده است که همچنان بقای آن در استان گیلان وجود دارد این مسیر ریلی در زمان رضاه شاه نیز فعالیت داشته است. محور راه آهن شمال و شمال شرقی کشور را می توان جزء پر رفت و آمد ترین مسیر ریلی دانست. این مسیر در ایستگاه های شهرهای ورامین، گرمسار، سمنان، شاهرود، نقاب، نیشابور، کاشمر و فریمان توقف می کند.

بعد از ایستگاه ریلی گرمسار قطارهایی که مقصد آن ها گرگان می باشد به یک مسیر جدید وارد 
می شوند این قطار ها با پشت سر گذاشتن 27 ایستگاه در نهایت به شهر شمالی گرگان می رسند. شایان به ذکر است که این مسیر جزء زیباترین مسیرهای ریلی ایران می شناسند و آن هم به دلیل وجود مراتع سرسبز می باشد. در واقع هرکس که برای مسافرت این مسیر را انتخاب می کند باید بداند که یک سفر رویایی در پیش دارد.

این مسیراز  بین کوه های البرز نیز عبور می کند و همچنین بعد از مسیر پل تاریخی ورسک و پل سه خط طلا را پشت سر می گذارد. در این مسیر27 کیلومتری و پر از پیج و خم 95 تونل وجود دارد. همین ویژگی ها باعث شده است که اکثر مسافران مشهد مسیر خود را از این شهر به مقصد مشهد انتخاب کنند.  برای خرید بلیط قطار گرگان می توانید هم به صورت حضوری و اینترنتی اقدام کنید. شما علاوه بر انتخاب نوع قطار می توانید سایر خدمات دیگر را هم از جمله  نوع سرویس دهی و کیفیت را انتخاب کنید. 

امکانات ایستگاه راه آهن گرگان

 برخی از مردم برای مسافرت به این شهر گرگان از قطار استفاده می کنند.

قطار گرگان دارای زمانبندی های مختلفی است که مسافرت را برای عموم راحت تر کرده است در هر زمانی که بخواهید می توانید سفرکنید.

 ایستگاه راه آهن گرگان در موقعیت مکانی نزدیک به میدان هوایی این شهر واقع شده است.

در نزدیکی ایستگاه راه آهن هتل های مناسبی قرار دارند.

امروزه برای تهیه بلیط دیگر احتیاج به رفتن به باجه های خرید حضوری نیست  بلکه می توانید با مستر بلیط به راحتی و بدون مراجعه به دفاتر اقدام به تهیه  انواع بلیط هواپیما، قطار و اتوبوس کرد.

خرید بلیط قطار که اغلب برای عموم دشوار به نظر می رسد با استفاده از این سایت به راحتی قابل خرید می باشد. همان طور که می دانید هنگام تهیه بلیط اینترنتی ممکن است مشکلاتی از نظر پشتیبانی وجود داشته باشد که با استفاده از این سایت می توانید با خیال آسوده اقدام به تهیه بلیط کنید.

سوالات متداول

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.