بلیط قطار گرمسار

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

trains

شرکت‌های ریلی

فاصله تا شهرهای دیگر

گرمسار تا تهران
 
1 ساعت و 40 دقیقه
گرمسار تا مشهد
 
10 ساعت
گرمسار تا سمنان
 
1 ساعت و 20 دقیقه
گرمسار تا شاهرود
 
4 ساعت و 10 دقیقه
گرمسار تا ساري
 
6 ساعت
گرمسار تا قائمشهر
 
5 ساعت و 50 دقیقه

راهنمای خرید اینترنتی قطار گرمسار از مِستربلیط

گرمسار یکی از شهرهای استان سمنان می باشد که مساحت آن حدود 5182 کیلومتر مربع است و در قدیم اسم آن خوار بوده است. دشت گرمسار از شمال به جنوب 27 کیلومتر و از شرق به غرب 48 کیلومتر طول دارد. گرمسار مسیرهای ریلی سرتاسری شمال و مشهد را به هم وصل کرده و جاده اصلی تهران- مشهد در آن جا واقع شده است. گرمسار در 110 کیلومتری استان سمنان قرار دارد و فاصله آن تا پایتخت 95 کیلومتر است. همان طور که گفته شد گرمسار در گذشته خوار نام داشته است و قدمت آن به دوران قبل از اسلام و ایران باستان بر می گردد. گرمسار یکی از شانزدهمین سرزمین‌های اوستا بوده که حتی در زمان حکومت آشوریان خورا نام داشته است و در دوران اشکانیان اهمیت بسیار زیادی داشته است. 

در زمان پادشاهی سلوکیان بناهای شهرهایی مثل خاراکس در آن احداث شده است. گرمسار در گذشته یکی از مناطق آباد ایران به شمار می رفته و حتی در معجم البلدان آن را شهری بزرگ نامیده اند. ولی در پی حمله های متعددی که در این شهر رخ داده است مثل حمله مغول ها حمله و غارت ترکمن ها و همین طور نامناسب بودن شرایط آب وهوایی باعث ویرانی این شهر شده است. هنگامی که تصمیم به مسافرت این شهر تاریخی گرفتید می توانید با تهیه بلیط از سایت معتبر مستر بلیط سفر بی نظیری را برای خود رقم بزنید.

در گذشته شهر گرمسار را قشلاق می نامیدند و هنوز هم افراد مسن آن را با نام قشلاق می شناسند این شهر در قدیم از چهار بخش قشلاق، ریکان، یاتری و آرادان تشکیل شده بود که در سال 1319 شمسی آن را گرمسار نامیدند. بعد از تقسیمات کشوری که در سال 1316 انجام شد گرمسار قسمتی از استان سمنان شد که در مهر ماه سال 1325 از سمنان جداشد و منطقه ای در اطراف تهران شد و دوباره در آبان ماه سال 1325 یکی از شهرهای تابع دماوند شد. 

گرمسار در سال 1355 از تهران جدا شد و در نهایت دوباره جز استان سمنان به شمار رفت. امروزه گرمسار از سه بخش مرکزی، ایوانک و آرادان تشکیل شده است. گرمسار از شمال به شهرستان فیروزکوه، از شرق به آرادان، از غرب به پاک دشت و شهر قم و از جنوب به آران و بیدگل منتهی می شود. دشت های اطراف گرمسار از آب هایی که از رودخانه حبله رود سرازیر می شوند سیراب می شوند. چند رشته کوه از سه طرف گرمسار را احاطه کرده اند و تنها از طرف جنوب رو به کویر باز است.

گرمساری قسمتی از فلات مرکزی ایران به شمار می رود و آب وهوای این شهر شبیه دیگر نقاط فلات این شهرستان است. تغییرات فصلی در گرمسار زیاد به چشم می خورد که از جمله عوامل آب وهوایی آن تابش بسیار زیاد آفتاب است که باعث می شود تابستان های بسیار گرم و خشک را در آن جا تجربه کنید. قسمتی از گرمسار آب وهوایی بیابانی دارد یعنی تابستان های گرم و خشک و زمستان هایی سرد و خشک که از ویژگی های اقلیمی این شهر به شمار می رود. بر اساس سرشماری هایی که انجام شده است گرمسار جمعیتی بالغ بر 52339 نفر دارد که مردمانش به زبان فارسی سخن می گویند اما در بخش های دیگر گرمسار مثل بخش ایوانکی چون محل زندگی تات بوده است به زبان تاتی صحبت می کنند.

 این شهر دارای صنایع دستی بی نظیری می باشد، از جمله این صنایع دستی شامل: قالی بافی، جاجیم بافی، منبت کاری و معرق کاری می شود که در زمینه گلیم بافی به شهرت جهانی رسیده است. هنگامی که به این شهر سفر می کنید نباید از سوغاتی های آن بی نصیب شوید، سوغاتی های این شهر خربزه های شیرین، محصولات لبنی، انار و رب انار است. همچنین می توان گفت هر شهری دارای جاذبه های گردشگری متفاوتی می باشد که برای جذب توریست های خارجی و داخلی از اهمیت زیادی برخوردار هستند. از جمله جاذبه های گردشگری گرمسار شامل: کوه اژدها، کویر ریگجن، تونل نمکی گرمسار، آب انبار مسیر امام زاده اسمعیل و شمس الدین، امام زاده شمس الدین و اسماعیل، امام زاده سلطان شاه نظر، منطقه گردشگری رامه، جاده سنگ فرش سیاه کوه، کاروانسرای قصر بهرام، امام زاده علی اکبر، بنه کوه و آب انبار گرمسار می باشد که هر ساله به دلیل وجود جاذبه های بیشمار پذیرای گردشگران زیادی است. اگر قصد دیدن جاذب های گردشگری این شهر را دارید می توانید با تهیه بلیط قطار گرمسار سفر خود را شروع کنید.

ایستگاه راه آهن گرمسار و معرفی امکانات آن

هر شهری معمولا برای رفت و آمد مسافران و گردشگران دارای مسیرهای ریلی می باشد که شهر گرمسار هم از این رکن بی نصیب نمانده است. ایستگاه راه آهن گرمسار یکی از مهم ترین ایستگاه های راه آهن در ایران به شمار می رود که در 35 کیلومتری شمال غرب گرمسار واقع شده است در واقع این مسیر ریلی پیوند اصلی خط آهن شمال به مشهد است. هر ایستگاه راه آهن برای رفاه حال مسافران خود امکاناتی را در نظر می گیرد، از جمله امکانات ایستگاه راه آهن گرمسار پارکینگ، نمازخانه، سالن انتظار برای مسافران، تابلوی اعلانات سفر، تاکسی های مسافربری، دفتر نگهبان برای دریافت اطلاعات و خودپرداز و امور بانکی می باشد. امروزه طرح برقی کردن راه آهن گرمسار را در نظر دارند که به عنوان یکی از طرح های با اهمیت برای توسعه راه آهن شمال کشور محسوب می شود.

همان طور که می دانید تهیه بلیط قطار از دیگر وسایل نقلیه مثل هواپیما خیلی راحت تر است کافی است زمانی که قصد مسافرت به یک شهر را دارید وسایل خود را آماده کنید و به ایستگاه راه آهن مراجعه کنید در همان جا می توانید بلیط سفر خود را تهیه کنید و یا اینکه از طریق اینترنت در سریع ترین زمان ممکن بلیط مورد نیاز خود را خریداری کنید. سفر کردن با قطار در مسیرهای طولانی نه تنها مقرون به صرفه تر است بلکه می تواند امنیت بیشتری نسبت به خودروهای شخصی و اتوبوس ها داشته باشد. اگر مسافرت شما به مدت طولانی طول می کشد می توانید با مسافرت به وسیله قطار سفری بی نظیر را تجربه کنید.

آدرس راه آهن گرمسار

سمنان، گرمسار، خیابان انقلاب، نزدیک دانشگاه پیام نور گرمسار.

سوالات متداول

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.