vehiclevehiclevehiclevehiclevehicle

بلیط قطار اردکان

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

trains

شرکت‌های ریلی

فاصله تا شهرهای دیگر

اردکان تا تهران
 
6 ساعت و 10 دقیقه
اردکان تا محمديه
 
4 ساعت و 40 دقیقه
اردکان تا کاشان
 
3 ساعت و 30 دقیقه
اردکان تا بندرعباس
 
13 ساعت و 10 دقیقه
اردکان تا يزد
 
1 ساعت و 20 دقیقه
اردکان تا بادرود
 
2 ساعت و 40 دقیقه

راهنمای خرید اینترنتی قطار اردکان از مِستربلیط

اردکان شهری در بخش مرکزی استان یزد می باشد. بر اساس اطلاعات آماری این شهرستان در سال ۱۳۹۵ از ۷۵۲۷۱ نفر جمعیت برخوردار بوده است. اردکان به معنی سرزمین مقدس می باشد که ارد معنی مقدس و کان معنی سرزمین را می دهد. در گذشته اردکان را با نام آرتاکاوا می شناختند. در سال ۱۳۱۳ این منطقه به عنوان شهرستان مستقل به رسمیت شناخته شد. ارتفاع اردکان از سطح دریا حدود ۱۰۴۰ متر می باشد. یکی از ویژگی های شهرستان اردکان وجود قنات های متعدد در آن می باشد. از مهم ترین معدن های شهرستان اردکان می توانیم به معدن سنگ آهن چادرملو و اورانیم ساغند اشاره کنیم. همچنین معدن های باریت، سیلیس، سنگ های ساختمانی، در جهت صنایع کاشی نمونه های قابل ذکر هستند. اردکان به عنوان یکی از قطب های مهم فولاد شناخته شده است. از بزرگترین کارخانجات فولاد می توان به شرح موارد زیر پرداخت:

کارخانجات گندله‌ سازی اردکان، شرکت آهن و فولاد ارفع، شرکت سرمایه گذاری فولاد غدیر، شرکت الکترود گرافیتی ایران، مجتمع فولاد اردکان، شرکت کاشی و سرامیک گلسرام، کاشی خاتم، کارخانجات کاشی صدف وزیر مجموعه‌ها،مجتمع چینی بهداشتی رزسفید،شرکت سرامیکهای صنعتی اردکان،کارخانجات شیشه شناور، کارخانجات نساجی اردکان و... 

سیاه کوه نام کویر معروف اردکان است و مهم ترین کویر منطقه یزد به شمار می رود. شکل این کویر شبیه نعل اسب می باشد و این منطقه در بین دو کوه به نام های سیاه کوه به ارتفاع ۲۰۵۰ متر و هریشت به ارتفاع ۱۹۳۹ قرار گرفته است. مراکز آمورزش عالی شهرستان اردکان عبارتند از: دانشگاه اردکان، دانشکده طب سنتی اردکان، دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردکان، دانشگاه پیام نور. از نمونه های بارز مناطق دیدنی این شهرستان می توانیم از پیرهریشت، پیر سبز چک چک نام ببریم که از زیارتگاه های زرتشتیان هستند. دیگر اماکن دیدنی اردکان عبارتند از: خانه سروری، محلات قدیمی بازار نو، دربند صدرالفضلا، امام زاده سید نور الدین، امام زاده سید هاشم شریف آباد، حوض عباس، منارجنبان خرانق، مجموعه آب انبار های شهر احمد آباد علی بیک و چرخاب، کملاق، کوشنکو و ... شهرستان اردکان دارای سوغاتی های بسیار خوشمزه ای نظیر: باقلوا، قطاب، زولبیا، پشمک و صنایع دستی مانند: ترمه ، زیلو، قالی، شمد، سفال و سرامیک، گیوه، نمد و ... می باشد.

مردم شهرستان اردکان بسیار صبور و با اصالت می باشند. مردمان این شهر سخت کوش و روحیه دین داری دارند. لباس محلی مردان اردکان شامل پنج تکه نظیر سربند، پیراهن زیر، پیراهن رویی، شلوار و کفش می باشد که زیادی هم سنتی نیستند، می شود. مردم اردکان اصل لباس محلی خود را در مراسم های مذهبی برتن می کنند که شامل یک لباس بلند شلوار و کلاه می باشد که تمامی آن ها به رنگ سفید هستند. یکی از ویژگی های لباس های محلی این شهرستان پوشیدگی آن است که از گذشته و سال های پیش به همین شکل است. زبان مردم اردکان فارسی با گویش و لهجه یزدی می باشد. اگر قصد سفر به شهر زیبای اردکان را دارید سعی کنید در فصول خنک سال به رزرو و خرید بلیط قطار اردکان اقدام کنید.

معرفی ایستگاه راه آهن اردکان به همراه امکانات آن 

اردکان یکی از وسیع ترین شهر های استان بزد می باشد ایستگاه راه آهن این شهر هروزه به طور متوسط شاهد ورود و خروج ۳۰ رام قطاری است که از نقاط دیگر کشور به این ایستگاه وارد می شوند. در حول محور ریلی استان یزد چهار ایستگاه که بسیار مهم هستند وجود دارند که عبارتند از: یزد، بافق، مبید و اردکان که پذیرای حداقل۱۵ هزار مسافر در هفته می باشند. با توجه به حجم سفر و جا به جایی در ایستگاه های مذکور عملیات های بازسازی و بهسازی ایستگاه راه آهن اردکان در اولویت قرار گرفته که در سال های آینده این ایستگاه همانند دیگر ایستگاه های استان یزد مسقف و مجهز به امکانات ویژه نظیر آسانسور خواهد شد. در مسیر راه ایستگاه راه آهن اردکان انواع قطار های پردیس با امکانات ویژه رفت و آمد دارند و هرکس می تواند متناسب با بودجه خود برای خرید بلیط قطار اقدام کنند. از دیگر امکانات ایستگاه راه آهن اردکان می توانیم به وجود نماز خانه، سرویس بهداشتی، باجه اطلاعات، فروشگاه مواد غذایی، و .... اشاره کنیم.

امروزه به علت مشغله های کاری خرید بلیط قطار به صورت حضوری کمی زمان بر می باشد اما با طراحی وب سایت های معتبر نظیر وب سایت مستر بلیط این امکان فراهم شده است که به صورت غیر حضوری بلیط مد نظر خود را خریداری کنید. از دیگر ویژگی های مهم وب سایت مستر بلیط اعلام کاهش قیمت و اعلام افزایش ظرفیت می باشد. کافیست وارد وب سایت شوید و مبدا و مقصد خود را مشخص کنید سپس این وب سایت تمامی خدمات مربوط به بلیط را در اختیار شما خواهد گذاشت. به یاد داشته باشید نوع شرکت های مسافربری در قیمت بلیط قطار شما تاثیر گذار است پس سعی کنید از ایمن ترین و مناسب ترین شرکت های ریلی بهره بگیرید.     

آدرس راه آهن اردکان  

راه آهن اردکان در  شهر احمدآباد، استان یزد قرار دارد.

سوالات متداول

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.