روستای یوسف آباد

0 308

اگر از افرادی هستید که به سفر علاقمندند می دانید که یکی از مقاصد اصلی برای سفر روستاها به شمار می آیند. این مناطق به دلیل چشم اندازهای طبیعی که دارند در بین بسیاری از مردم محبوبیت دارند و سالانه افراد زیادی برای سفر به روستاها می روند. روستانشينی شكل ويژه ای از استقرار و معيشت انسان و جلوه بارزی از حيات اقتصادی و اجتماعی است كه با نظامی كم و بيش پايدار در طی قرون متمادی دوام يافته است. برخی از افراد بنا به دلایل بسیاری خانه هایی در روستا خریداری می کنند و از آن به عنوان خانه دوم استفاده می کنند. در روستاها جاذبه های طبیعی بیشماری وجود دارد که دیدار از آنها خالی از لطف نیست و می تواند لحظات خوبی را برای افراد به وجود آورد. برخی از روستاها علاوه بر اینکه دارای مناظر طبیعی هستند، آثار تاریخی زیادی را نیز در خود جای داده اند که باعث می شود دوستدارن تاریخ هم به سمت آنها کشیده شوند. در ایران روستاهای زیادی دیده می شود که یکی از آنها روستای یوسف آباد در شهرستان جوین استان خراسان رضوی  قرار دارد و سالانه افراد زیادی برای تعطیلات این روستا را انتخاب می کنند.

معرفی روستای یوسف آباد

معرفی روستای یوسف آباد

در این قسمت از مجله مستر بلیط در به سراغ شهرستان جوین در استان خراسان رضوی رفته ایم و یکی از جاذبه های گردشگری این شهرستان را برای شما معرفی می کنیم. شهرستان جوین یکی از شهرستان های استان خراسا رضوی است که ترکیبی از جاذبه های طبیعی و تاریخی را در خود جای داده و باعث شده که مقصد مناسبی برای تعطیلات به شمار آید. افراد زیادی تعطیلات آخر هفته خود را در طبیعت زیبای روستاهای این شهرستان می گذرانند، یکی از روستاهای گردشگری این شهرستان روستای یوسف آباد به شمار می رود. یوسف‌آباد، روستایی از توابع بخش مرکزی و در شهرستان جوین استان خراسان رضوی حسوب می شود. این روستا در فاصله 15 کیلومتری از شهر نقاب، مرکز شهرستان یوسف آباد، قرار گرفته است و به علت طبیعت بی نظیری که دارد سالانه افراد زیادی از داخل استان و همچنین استان های اطراف برای گذران اوقات فراغت به آنجا می روند. این شهرستان در منطقه ای کوهستانی قرار دارد که باعث شده است در بهار و تابستان از آب و هوایی بسیار مطبوع و ملایم برخوردار باشد. این روستا در این فصول مناظری را در پیش چشم بینندگان قرار می دهد که دل هر کسی را می رباید که در عین حال آرامشی بی نظیر را به بینندگان ارائه می دهد.

طبیعت و ساختار روستا

طبیعت و ساختار روستا

خانه های مردم روستا به سبک گذشته است و با مصالح بومی ساخته شده اند که باعث می شود گشت و گذار در کوچه های آن بسیار لذت بخش باشد. علاوه بر این رودخانه ای فصلی در شرق یوسف آباد وجود دارد که از کوه های سبزوار سرچشمه می گیرد. این رودخانه در اطراف خود طبیعتی را به وجود آورده است که گذران وقت در کنار آن را بسیار دل انگیز و جذاب می کند. می توان ساعت ها در کنار آن نشست و از صدای زیبای آب به همراه طبیعت سرسبز و سرزنده آن بهره مند شد. این رودخانه در فصل بهار و تابستان بسیار پر آب می شود و در برخی مواقع سیل های عظیم را شاهد است. وجود این رودخانه باعث شده است که در این روستا باغ های سرسبز فراوانی وجود داشته باشد که بیشتر درختان آن ها را درختان گردو تشکیل می دهند. کوه های بلند اطراف روستا محل مناسبی برای افرادی است که به کوهنوردی علاقه دارند.

راه های دسترسی به روستا

راه های دسترسی به روستا

اگر با خواندن این مطالب تمایل پیدا کردید که به این روستا سفر کنید، باید در ابتدا بلیط قطار جوین را از مستر بلیط به صورت آنلاین و در کمترین زمان ممکن تهیه کنید و به مرکز شهرستان سفر کنید. پس از اینکه به این محل رسیدید می توانید با وسایل نقلیه عمومی به این روستا بروید. اگر با خودرو شخصی هم سفر می کنید باید در مسیر و جاده نیشابور قرار بگیرید و فاصله آن از شهر نقاب در حدود 15 کیلومتر است.

بازدید از روستای یوسف آباد

برای دیدار از این روستا نیاز نیست هزینه ای را پرداخت کنید و می توانید به صورت رایگان وارد روستا شوید. اگر می خواهید شب را در آنجا بمانید هم می توانید در طبیعت اطراف روستا چادر بزنید و هم می توانید از روستاییان اتاق اجاره کنید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.