بلیط قطار جوین

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

trains

شرکت‌های ریلی

فاصله تا شهرهای دیگر

جوین تا مشهد
 
3 ساعت و 50 دقیقه
جوین تا تهران
 
8 ساعت و 10 دقیقه
جوین تا آزادور
 
40 دقیقه

راهنمای خرید اینترنتی قطار جوین از مِستربلیط

شهرستان جوین یکی از شهرستان های خراسان رضوی می باشد و در ۳۲۰  کیلومتری غرب مشهد مقدس قرار دارد که شامل دو بخش مرکزی و عطاملک است. مساحت شهرستان جوین ۱۶۵۶۰۵ کیلو متر مربع می باشد. این شهرستان حدود ۱۱۰۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد. شهرستان جوین  در سال ۱۳۸۶ به عنوان بک شهرستان شناخته شد. این  شهرستان از سمت شمال با اسفراین، از شرق با خوشاب، از سمت جنوب با سبزوار و از غرب با شهرستان جغتای همسایه است. از لحاظ دیدگاه تاریخی جوین ولایتی است که جغتای و جوین را شامل می شود.گویان، کویان و جویان از دیگر نام های دیگر این شهرستان است که این نام ها نام یکی از رو روستاهای ربع نیشابور خراسان بوده است.

بخش مرکزی شهرستان جوین شامل دهستان مرکزی و دهستان پیراکوه می باشد. همینطور بخش عطااملک هم شامل: حکم آباد و دهستان زرین است. بر اساس اطلاعات آماری این شهر در سال ۱۳۸۵ از ۵۱۳۴ نفر جمعیت برخورد دار بوده است. با وجود چاه های عمیق در این شهرستان باعث پررونق شدن کشاورزی شده است و بیشترین محصولاتی که از این منطقه برداشت می شوند عبارتند از: چغندر قند، هندوانه، جو، گندم، خربزه و دیگر محصولات کشاورزی. در گذشته به علت کم آب بودن کشت پسته، کشاورزان این منطقه رغبت زیادی به کاشت پسته پیدا کردنند و کشت پسته باعث به وجود آوردن موقعیت ممتازی برای شهرستان جوین شد. مردم محلی شهرستان جوین به زبان ترکی خراسانی تکلم می کنند. 

بخاطر وجود شهرستان جوین در ارتفاعات آلاداغ این شهرستان از موقعیت ویژه ای برخوردار می باشد. از آثار تاریخی و فرهنگی مهم این شهرستان می توان به بنای مقبره امام زاده قاسم (علیه السلام) ، آرامگاه سعد الدین، بقعه متبرکه و تاریخی هفت امام زاده کروژده، آرامگاه سعد الدین خمویه جوینی، بقعه امام زاده سید احمد، آرامگاه خواجه نجم الدین کبری و شهر تاریخی آق قلعه اشاره کرد. 

یکی از مهم ترین مناطق گردشگری شهرستان جوین سد یام است که به علت آب و هوای مطبوع طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. پوشش و نوع لباس های مردم جوین از تنوع زیادی برخورد دار است و با توجه به فرهنگ و اقلیمی که دارند پوشش مردم این شهر به چند دسته تقسیم می شود که عبارتند از: پوشش ترکی، پوشش کردی شاخه کرمانجی، پوشش بلوچی، پوشش فارسی. پوشش بانوان این شهرستان شوسر بند، ( در بین کرد ها هم  کاربرد دارد) چارقد، جلیقه، دامن، پی تاوه و چاروق می باشد. اما نکته قابل توجه اینجاست که این نوع پوشش ها بیشتر در بین افراد سالخورده این شهرستان رایج است.

مذهب مردم جوین شیعه می باشد. شهر های نقاب و حکم آباد جزو شهر های جوین می باشند. شهرستان جوین دارای آب و هوای کوهستانی که همراه با زمستان های فوق العاده سرد و تابستان های معتدل می باشد. برای سفر به جوین بهترین فصل فصل بهار و تابستان می باشد که هریک از شما می توانید با رزرو بلیط قطار جوین از این شهر زیبا و خوش آب و هوا دیدن کنید. از آداب و رسوم زیبای شهرستان جوین می توان به رسومی همچون: عروس قنات، چشم ارو، چاولی چغل اشاره کرد که این رسوم همراه با چهارشنبه سوری انجام می شود. رسم عروس قنات زمانی اجرا می شد که نزولات آسمانی کم بوده و مردم دختری را به عقد قنات در می آوردند که بر این باور بودنند با این عمل آب قنات های شان افزایش 
می یابد. همینطور رسم چاولی چغل هم برای طلب باران در قبل عید نوروز بر پا می شد. یکی از مهم ترین ویژگی های شهرستان جوین عبور قطار سراسری مشهد تهران از این شهرستان است. اگر تمایل به سفر از مشهد به جوین را دارید انتخاب قطار به عنوان یک وسیله نقلیه راحت و کم خطر می باشد.

 به یاد داشته باشید که در هنگام خریدبلیط قطار بلیط شما دارای یک پشتیبانی معتبر باشد که بتواند در صورت منصرف شدن از سفر آن بلیط را استراد دهید. بعضی از وب سایت های معتبر دارای قابلیت های ویژه ای هستند که شما را از خریدتان راضی کرده و دارای نماد اعتماد الکترونیک می باشد. گاها خرید بلیط قطار با دشواری هایی همراه است بهترین سامانه و اپلیکیشنی که خرید بلیط شما را به سهولت انجام می دهد مستر بلیط می باشد.

معرفی ایستگاه راه آهن جوین به همراه امکانات آن

ایستگاه راه آهن اسفراین در نزدیکی مجتمع فولاد سبزار و در شهر جوین در حال احداث می باشد. پروژه ایستگاه راه آهن جوین در دو قطعه در حال انجام است. این راه آهن دارای طول ۵۷ کیلومتر می باشد که خراسان شمالی از این طریق می تواند به راه آهن سراسری متصل شود. این پروژه تا سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می رسد. از امکانات ایستگاه راه آهن جوین که در حال احداث و بهره برداری می باشد می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

وجود امکانات رفاهی برای افراد معلول مانند ویلچر

سرویس های بهداشتی ایرانی و فرنگی

سیستم تهویه هوا 

امیدواریم که هر چه سریعتر ایستگاه راه آهن جوین افتتاح شود و مردم بتوانند از امکانات و سفر از طریق آن بهره ببرند.

آدرس راه آهن جوین

ایستگاه راه آهن جوین در شهرستانک و در کمربندی جوین به جغتای واقع شده است.

سوالات متداول

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.