در استان لرستان شهر های مختلفی قرار دارد که مراتع طبیعی و جاذبه های گردشگری طبیعی را درون خود جای داده اند، یکی از این شهر ها خرم آباد است که آبشار های بی نظیری درون آن جای گرفته اند و یکی از این آبشارها که وارک نام دارد که دارای طبیعت چشم نوازی است. این آبشار به عنوان آبشاری پلکانی شناخته می شود که دقیقا برعکس آبشار های ساده درون حوضچه می ریزند. در نزدیکی این آبشار می توان آبشار های دیگری مثل نوژیان را مشاهده کرد که با خواندن مطالب مجله مستر بلیط می توانید آگاهی کاملی از این آبشار به دست آورید.

معرفی

می توان گفت یکی از زیباترین شهرهای لرستان خرم آباد است که جاذبه های طبیعی زیاد و بهترین مقصدها را برای روزهای گرم تابستان دارد. یکی از این جاذبه ها آبشار وارک است که وقتی آب آن از ارتفاعات بلند سرازیر می شود با هزاران صخره برخورد و تصویر رویایی را ایجاد می کند. این آبشار آب خنکی را دارا است که حتی با نگاه کردن به عکس آن هم حس خنکی  آن را لمس خواهید کرد. این جاذبه ها برای فرار از گرما بسیار مناسب هستند. لرستان به شهر آبشارها معروف است و زیبا ترین آبشارهای کشور در این استان قرار دارند که آبشار وارک در نزدیکی آبشار نوژیان است، این آبشار که از بالای کوه سرچشمه می گیرد به آبشار دو قلو معروف است و در پایین دست به دو آبشار تقسیم می شود.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

نقشه و معرفی بخش های مختلف

آبشار وارک واقع در خرم آباد دارای جذابیت های بی نظیری است که باعث می شود هر ساله گردشگران زیادی به این منطقه راهی شوند. در اطراف آبشار طبیعت بی نظیری وجود دارد، کافی است کمی با دقت به دل طبیعت بروید می بینید که در کنار این آبشار درختان بلوط و انجیر کوهی قرار دارند که باعث دو برابر شدن زیبایی های اطراف آبشار شده اند و طبیعتی خارق العاده را پدید آورده اند. همان طور که گفته شد آبشار وارک از یک صخره سرچشمه می گیرد و بعد از طی 15 کیلومتر در صخره دوم به پایین می ریزد. هنگام بازدید از آبشار وارک می توانید به بازدید از آبشار نوژیان هم بروید، چرا که در نزدیک هم قرار دارند. رفتن به کنار آبشارها حال و هوای دیگری دارد شما هم می توانید به سایت مستر بلیط بروید و در آن جا بلیطی را که نیاز دارید خریداری کنید در نهایت سفر خاطره انگیز خود را به شهر آبشارهای ایران شروع کنید. آبشار وارک دارای دو قسمت مختلف است که در قسمت اول آن، آبشار وارک حدود 7 متر ارتفاع دارد، قسمت دوم آبشار دارای 5 متر ارتفاع است که چشم انداز زیبای را ایجاد کرده اند، طول ارتفاع آبشار وارک حدود 58 متر می شود. مسیر رودخانه ای در کنار آبشار وارک قرار دارد که سرچشمه آن ارتفاعات بالاتر است و بعد از طی کردن مسیری به رودخانه منتهی می شود. پوشش جنگلی اطراف آبشار بیشتر درختان بلوط هستند و بهترین زمان برای بازدید از این آبشار فصل بهار است، چرا که در آن فصل به دلیل بارش های فراوان حجم آب بسیار زیاد می شود.

شرایط بازدید

شرایط بازدید

طبیعت و جاذبه های طبیعی از جمله مناطق گردشگری هستند که زمانی که به آن جا می روید باید حواس خود را بسیار جمع نمایید که به درختان و پوشش گیاهی مناطق آن جا آسیب وارد نکنید، همان طور که می دانید درخت های کنار این آبشار همگی بلوط هستند که می توانند جلوی ایجاد سیل را بگیرند، بنابراین محافظت از آن ها هنگام بازدید امری ضروری به شمار می رود.

آدرس و مسیر دسترسی با وسایل مختلف

برای راهی شدن به سوی این آبشار باید حدود 5 کیلومتر را پیاده روی نمایید  و مسیر اصلی ان هم آسفالت و کوهستانی است. زمانی که قصد دارید با ماشین های شخصی به خرم آباد بروید باید سه راهی پلیس راه خرم آباد را رد کنید و به سمت خرم آباد حرکت نمایید، زمانی که به این شهر نزدیک شوید کمربندی وجود دارد که باید وارد آن شوید، بعد از آن باید مسیر حرکت به سوی روستای سرخه ده سفلی را در پیش بگیرید و بعد از اتمام مسیر این روستا به سه راهی می رسید که شما را به روستای وارک هدایت می کند آبشار وارک در نزدیکی همین روستا قرار دارد. عده ای دیگر هستند که برای مسافرت ترجیح می دهند از وسایل نقلیه عمومی استفاده نمایند در این صورت می توانید بلیط اتوبوس خرم آباد را تهیه کنید و راهی سفری لذت بخش شوید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *