بام لرستان

0 255

خرم آباد شهری کوهستانی و خوش آب و هوا، که در دره های پر آب واقع شده، است. بنا های تاریخی و وجود رود خانه ها و چشمه های خروشان، این شهر را به یکی از مکان های گردشگری پر بازدید تبدیل نموده است. یکی از این مکان های دیدنی بام لرستان نام دارد. این جاذبه گردشگری، تحقیقاتی به وسعت 800 هکتار در کوه مدبه خرم آباد واقع گردیده است. این کوه پوشش گیاهی زیادی ندارد ولی به دلیل وجود نما و مناظر زیبای شهر بام لرستان با کاربرد های منحصر به فرد و متنوع خود احداث گردید. مسافران می توانند با مطالعه مجله مستر بلیط درباره امکانات مجتمع مطلع شوند.

تاریخچه

اجرای فاز اول این مجتمع در سال 1389 و ماه رمضان کلنگ خورد. حدود 700 هزار درخت مختلف کاشته شد و 500 هکتار این مجتمع را به فضای سبز مبدل کرد. در گذشته این پروژه را چهارده معصوم نام نهاده بودند. امکانات این مکان شامل مکان های تفریحی از جمله باغ وحش، پارک آبی، کافی شاپ و رستورانی، مجهز به تلسکوپ، به نام «رصدخانه کاسپین» است. علاوه بر این ها دانشکده محیط زیست و مرکز تحقیقاتی گیاهان دارویی نیز در این مجموعه قرار دارد.

تاریخچه بام لرستان

بخش های مختلف بام لرستان

 چشم انداز

کوهی که در گذشته بی آب و علف به نظر می رسید؛ حال به زیبا ترین چشم انداز های شهر خرم آباد تبدیل شده است. نهال ها و درختانی که بر روی کوه روییده اند؛ احساس تازگی را به انسان القا می کند. در هنگام طلوع و غروب خورشید می توانید از این منظره زیبا نهایت لذت را ببرید و در شب هنگام با دیدن روشنی و جریان زندگی که در شهر حرکت دارد؛ به آرامش خارق العاده ای برسید و مشکلات روزمره خود را به فراموشی بسپارید.

آبشار مصنوعی

احداث آبشار مصنوعی با پمپاژ برگردان آب که در ارتفاع 327 متری باعث زیباتر شدن این فضا شده است. علاوه بر عکاسی در این منطقه به دلیل منظره زیبا می توان از طبیعت و صدای آرامش بخش آب استفاده برد.

رصد خانه

اولین مرکز نجوم و اخترشناسی در ارتفاع 1860 متری از سطح دریا به عنوان بلند ترین رصد خانه در میان کشور های خاورمیانه ازجمله عراق، ترکیه، عربستان، سوریه، اردن، قطر، عمان، کویت ولبنان و … به ثبت رسیده است. اگر به دیدن ستاره ها از فاصله ای نزدیک تر علاقه مند هستید، مستر بلیط به شما کمک می کند تا به راحتی رصد خانه بام لرستان را پیدا کنید و به تماشای اجرام آسمانی بپردازید. با انواع ستاره ها و سیاره ها آشنا بشوید و اطلاعات خود را در این مورد بالا ببرید. رصد خانه کاسپین به این منظور ساخته شد که عواطف علاقه مندان را با آسمان پیوند بزند.

پاراگلایدر

باغ وحش

باغ وحشی با وجود انواع حیوانات و پرندگان احداث شده است. کودکان خود را به باغ وحش ببرید و دنیای شگفت انگیز حیوانات را به آن ها نشان دهید. تنوع حیوانات در کنار طبیعتی مسحور کننده به جذابیت این مکان افزوده است.

رستوران بام

وجود رستوران در فضای باز و در ارتفاع این اجازه را به شما می دهد که علاوه بر لذت بردن از منظره زیبا از صدای آبشار و طبیعت بکر کوهستان بهره مند شوید.

پاراگلایدر

پس از افتتاح سایت پرواز می توانید با استفاده از پاراگلایدر تفریح خود را هیجان انگیز تر کنید و خاطره های زیبا بسازید. علاوه بر آن پارک آبی و هتل 5 طبقه ای شامل کافی شاپ و رستوران گردان و رصد خانه احداث شده است که در تمام فصول آماده میزبانی و خدمت دهی به مراجعه کنندگان خود هستند. همچنین این هتل برای برگزاری سمینار های نوم شناسی به خوبی تجهیز شده است.

شرایط بازدید از بام لرستان

شرایط بازدید از بام لرستان

این مجتمع همه روزه و 24 ساعته در حال میزبانی از شما مسافران عزیز می باشد. شما می توانید با راحت ترین راه یعنی خرید بلیط اتوبوس خرم آباد به این مکان تفریحی مراجعه کنید. یکی از مهم ترین مزیت های این مکان این است که شما می توانید به صورت رایگان تفریح کنید و از سفر خود لذت ببرید.

آدرس

بام لرستان در خرم آباد قسمت شرقی خرم آباد، خیابان شریعتی و در کوه مدبه واقع شده است. این بام در نزدیکی ورودی شهر وجود دارد که مکان مناسبی برای گذراندن تعطیلات و پیکنیک های خانوادگی به حساب می آید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.