بازارچه مرزی ترکمن

0 1,250

یکی از بندر های موجود در کشور عزیزمان، بندر ترکمن است که سالانه افراد بسیاری را به خود جذب می نماید. طبق آخرین تحقیقات صورت گرفته توسط محققان، جمعیت این بندر حدود 53790 نفر بوده است و تقریبا شهری پر جمعیت محسوب می گردد. همانطور که می دانید بندر ترکمن چشم انداز های طبیعی و مکان های گردشگری بسیاری در بر دارد که برخی از آن ها عبارت اند از: جزیره آشوراده، بازارچه مرزی ترکمن، دوشنبه بازار و … . در این قسمت از مقاله می خواهیم شما را با یکی از مکان های تفریحی و گردشگری بندر ترکمن که بازارچه مرزی ترکمن نام دارد آشنا نماییم. اگر قصد سفر به بندر ترکمن را دارید و می خواهید از جزئیات این بازارچه مطلع شوید کافی است با مجله مستر بلیط تا پایان این مقاله همراه بمانید.

درباره بازارچه مرزی ترکمن

درباره بازارچه مرزی ترکمن

همانطور که گفتیم، بازارچه مرزی ترکمن در بندر ترکمن واقع شده است و یکی از بازارچه های ساحلی محسوب می شود. شما در این بازارچه می توانید هم به خرید و گشت و گذار بپردازید و هم با فرهنگ های اهالی این بازارچه و همچنین مردم بندر ترکمن آشنا شوید و آن را در گنجینه ذهن خود نگهداری نمایید. بسیاری از افراد ساکن در استان گلستان برای خرید های مهم خود به این بازارچه رجوع می کنند، زیرا علاوه بر قیمت مناسب اجناس، انواع وسیله ها و خدمات در آن یافت می شود. علاوه بر اشیاء، در این بازارچه و اطراف آن محصولات خوراکی مانند ماهی و میگو نیز یافت می شوند و حتی گاهی کشاورزان این منطقه حاصل دست و زحمت خود را به گوشه و کنار این بازارچه می برند و آن ها را می فروشند. یکی از مزیت هایی که این بازارچه در بر دارد، قیمت مناسب اجناس است. در این بازارچه بیش تر وسایل و محصولات خوراکی زیر قیمت به فروش می رسند که این باعث دلگرمی مردم این استان و گردشگران می شود. هنگام ورود به این بازارچه شما مغازه ها و غرفه های گوناگونی را مشاهده خواهید کرد، به طوری که ذهن شما نمی تواند این همه وسیله را در کنار هم هضم کند. از انواع وسایل سنتی و دستی تا لوازم آشپزخانه و سنگین در این بازارچه یافت خواهد شد که شما می توانید با توجه به بودجه خود یکی از آن ها را به یادگار خرید نمایید و تجربه ای خوش را برای خود به ارمغان آورید.

اسکله بندر ترکمن

نقشه و معرفی بخش های مختلف

همانطور که چندی قبل ذکر شد، شما هنگام ورود به این بازارچه غرفه های گوناگونی را مشاهده خواهید کرد. یکی از مهم ترین و زیبا ترین غرفه ها در این بازارچه، غرفه صنایع دستی است که در آن سوغات این شهر نیز به فروش می رسد. برای این که بتوانید این غرفه را به راحتی پیدا نمایید، باید بدانید که این غرفه اولین غرفه در قسمت ورودی بازارچه است. برخی از اجناس موجود در این غرفه عبارت اند از: شال های ترکمن، رو میزی های سوزن دوزی، زیور آلات محبوب در استان گلستان، نمد های گوناگون و پارچه های ترکمنی اعلاء. شما می توانید این صنایع دستی را برای دوستان و آشنایان خود خریداری نمایید و به آن ها هدیه دهید.

اسکله بندر ترکمن

به دور از لطف نیست، اگر پس از بازدید از بازارچه مرزی به سراغ اسکله بندر ترکمن بروید. این اسکله یکی از مکان های گردشگری موجود در بندر ترکمن است که در آن قایق سواری های بسیاری توسط توریست ها صورت می گیرد. علاوه بر ظاهر زیبایی که این اسکله دارد، تفریحات بسیاری را هم در خود جای داده است، یکی از این تفریحات اسب سواری و شتر سواری در اطراف اسکله است، که شما می توانید از این تفریحات بهره ببرید و لحظات خوشی را برای خود به ارمغان بیاورید.

شرایط بازدید از بازارچه مرزی ترکمن

شرایط بازدید از بازارچه مرزی ترکمن

بندر ترکمن در تمامی فصول سال از شرایط اقلیمی مناسبی بهره می برد که شما می توانید با توجه به شرایط کاری تان یکی از این فصل ها را انتخاب کنید و به این بندر سفر نمایید. برای بازدید از بازارچه مرزی ترکمن می توانید در تمامی روز های هفته به آن مراجعه کنید، زیرا که در تمامی روز های هفته غرفه ها باز خواهد بود.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

برای این که بتوانید از بازارچه مرزی بندر ترکمن دیدن نمایید و خاطره خوشی را برای خود به ارمغان آورید، می توانید از دو روش اقدام کنید: استفاده از بلیط اتوبوس ترکمن و استفاده از اتومبیل شخصی. اگر می خواهید با خودروی شخصی خود به این بندر سفر کنید، می بایست در ابتدا از طریق جاده های موجود به استان گلستان مراجعه کنید و سپس در جهت غرب آن حرکت کنید تا به بندر ترکمن برسید. پس از این که به این بندر رسیدید می بایست به سمت اسکله حرکت کنید تا به بازارچه مرزی بندر ترکمن برسید. لازم به ذکر است که در میان راه تابلو های راهنما را مشاهده خواهید کرد که می توانید از آن ها برای دسترسی آسان تر به این بازارچه استفاده نمایید. اما اگر مایل هستید تا سفری به دور از استرس و دغدغه را تجربه کنید، کافی است از سایت معتبر مستر بلیط به تهیه بلیط اتوبوس ترکمن بپردازید و سفری راحت را برای خود رقم بزنید. البته برای آسانی هرچه بیش تر می توانید به اپلیکیشن مستر بلیط برای تهیه بلیط مراجعه نمایید. در این قسمت از مقاله سعی کردیم تا شما را با بازارچه مرزی بندر ترکمن و جاذبه های گردشگری اطراف آن آشنا نماییم، امیدواریم سفر خوبی را در پیش داشته باشید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.