باغ پرندگان تهران؛ تاریخچه + راه های دسترسی

0 366

زندگی شهری دغدغه های زیادی را برای ما به همراه می آورد که آرامش را از ما صلب خواهد کرد، تنها کاری که می توان برای آرامش فکری خود انجام داد گشت و گذار در دل طبیعت است. با رفتن به باغ ها و فضاهای سرسبز می توان خاطره بی نظیری را در ذهن خود هک نمود. تهران یکی از شهرهایی است که جاذبه های بی نظیری را در دل طبیعت دارا است.

با سفر به تهران می توان از آثار تاریخی و طبیعی و جاذبه های بی نظیر آن دیدن نمود. باغ پرندگان یکی از جاذبه های تهران به شمار می رود که بیش از 50 نوع پرنده را درون آن نگهداری می کنند. باغ پرندگان تهران یکی از بزرگ ترین مجموعه های نگهداری پرندگان است. برای بازدید از گونه های مختلفی که در این باغ وجود دارد باید راهی تهران شوید و با مراجعه به مجله مستر بلیط تمامی اطلاعاتی را که احتیاج دارد می توانید به دست آورید.

تاریخچه باغ پرندگان تهران

باغ پرندگان تهران به عنوان جذاب ترین باغ های خاورمیانه شناخته می شود که در سال1392 افتتاح شده است و در دو فاز آن را ساخته اند. فاز اول این باغ دشتچر نام دارد که در مساحتی حدود 6 هکتار آن را ساخته اند و پرندگانی را که توانایی پرواز ندارند و در قفس نگهداری می شوند، در این فاز قرار گرفته اند.

فاز دوم باغ که حدود 3 سال ساخت آن طول کشید آبچر نام دارد که در آن پرندگانی را نگهداری می کند که قابلیت پرواز دارند. باغ پرندگان در جنگل لویزان قرار دارد و 23 هکتار زمین را شامل می شود.

تاریخچه

نقشه و معرفی بخش های مختلف

زمانی که وارد باغ پرندگان می شوید در بالاترین نقطه از این باغ قرار دارید که در آن جا به تمامی نقاط باغ مشرف خواهید بود. در قسمت ورودی طوطی های سخنگو را قرار داده اند که به گردشگران و بازدید کنندگان خوش آمد می گویند. یکی از جالب ترین بخش های آن قسمت شمالی قفسی است که گونه هایی مختلف از عقاب را درون آن نگهداری می کنند.

درون قفس هایی دیگر پرندگانی مثل کلاغ، کبوتر، فنچ و … را می توان مشاهده نمود. درون قفس هایی که در این قسمت از باغ قرار دارد می توان پرنده های لاشخوری مثل شاهین و جغد را مشاهده نمود. وسط باغ محل زندگی فلامینگو ها، قرقاول و پلیکان است. در سمت جنوبی باغ پرندگان می توان پرندگانی مثل اردک، غاز، قو و … را مشاهده کرد.

بیشتر از 90 درصد پرندگان موجود در باغ بدون قفس و آزاد زندگی می کنند. ساختمان باغ پرندگان را به صورت کابلی ساخته اند که دارای 12 ستون اصلی و 68 ستون جانبی است، سقف این باغ حدود 2500 تن وزن دارد. برای دسترسی به این باغ سرسبز و زیبا می توانید به سایت معتبر مستر بلیط مراجعه نمایید و راهی سفری خاطره انگیز شوید.

محوطه باغ پرندگان کاملا سنگفرش است و مسیرهای پیچ در پیچی را ساخته اند. در کنار این مسیرهایی که برای پیاده روی قرار داده اند درختانی وجود دارد که زیبایی باغ را دو برابر کرده است. در قسمت وسط، برکه هایی قرار گرفته  که برای زندگی پرندگانی مثل قو مناسب هستند. دو طرف برکه ها را با پلی چوبی به هم وصل نموده اند.

با قرار دادن آلاچیق ها و سایبان های فراوان محلی را برای استراحت بازدید کنندگان قرار داده اند. در قسمت دوم باغ پوسته توری را به نحوی طراحی نموده اند  که پرندگان می توانند درون آن پرواز نمایند. در این باغ از هیچ گونه تیر برق و تاسیساتی استفاده نشده است. باغ پرندگان تهران دارای پارکینگ اختصاصی برای پارک خودرو ها است و اینترنت رایگان، کافه، رستوران، اسنک بار، کلبه گل و گیاه، کتاب، غرفه فروش بازی، نماز خانه، سرویس بهداشتی و … را درون باغ قرار داده اند.

وجود طاووس های زیبا در این باغ باعث شده که افراد زیادی جذب آن شوند و برای تماشای انواع طاووس راهی این باغ شوند. در باغ پرندگان کبوتر خانه ای را ساخته اند که مانند کبوترخانه های دوران صفوی است و در داخل حصارهای باغ قرار دارند. یکی از ویژگی هایی که باغ پرندگان دارد این است که می توان پرندگانی را به باغ اهدا کرد، اول آن ها را معاینه می کنند سپس وارد باغ می نمایند.

شرایط بازدید

شرایط بازدید

دیدن پرندگان یکی از جذابیت هایی است که هر فردی دوست دارد آن را تجربه نماید و درون هر شهری باغی را برای نشان دادن پرندگان ساخته اند، اما باغ پرندگان تهران یکی از کامل ترین و بزرگ ترین باغ هایی است که تمامی پرندگان را درون آن می توان مشاهده نمود. برای رفتن به این باغ باید بلیط ورودی را تهیه نمایید. شما هنگام رفتن به این باغ به 2 تا 3 ساعت زمان نیاز دارید تا بتوانید تمامی پرندگان را ببینید.

راه های دسترسی به باغ پرندگان تهران

همان طور که می دانید مسافرت با ماشین های شخصی می تواند بسیار لذت بخش باشد، چرا که در بین راه می توان از شهرهای مختلفی هم دیدن کرد، اما بسیاری از افراد استفاده از وسیله های نقلیه عمومی را ترجیح می دهند و می خواهند در کمترین زمان ممکن به مقصد مورد نظر برسند، بنابراین استفاده از هواپیما بهترین گزینه ممکن است.

شما می توانید با مراجعه به سایت مستر بلیط اقدام به خرید بلیط هواپیما تهران نمایید و زمانی که به مشهد رسیدید با استفاده از اتوبوس یا تاکسی خود را به این باغ برسانید.

 متاسفانه ایستگاه مترو نزدیک باغ وجود ندارد اگر قصد استفاده از مترو را دارید باید باقی مانده راه را باید با تاکسی طی نمایید. برای استفاده از مترو می توان از مترو میدان رسالت و تاکسی های شهرک امید بهره برد، یا اینکه مترو سرسبز و اتوبوس های سراج و خیابان کوهستان را استفاده کرد.

این باغ در اتوبان بابایی به سمت شرق، خیابان کوهستان قرار گرفته است که با استفاده از ماشین های شخصی می توان از طریق اتوبان بابایی و خیابان هنگام راهی این باغ شد.

برای خرید بلیط قطار می توانید از مستر بلیط کمک بگیرید و در کم ترین زمان رزرو خود را انجام دهید. اگر برای اولین بار است که می خواهید از مستر بلیط هتل تهیه کنید، رزرو هتل تهران شامل تخفیف می شود، کافی است تا به صفحه هتل مراجعه کرده و از کد استفاده کنید.
پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.