پارک بزرگ تبریز

0 443

پارک بزرگ تبریز، در شمال غرب شهر تبریز واقع شده است. شهر تبریز در مرکز استان آذربایجان شرقی قرار دارد و جزء یکی از شهرهای بزرگ ایران و منطقه شمال غرب ایران به شمار می رود. این شهر به عنوان مرکز سیاسی، ارتباطی، نظامی، بازرگانی و اداری شناخته می شود. اگر می خواهید به این شهر سفر کنید و به دیدن پارک بزرگ تبریز بروید، می توانید به راحتی از طریق مراجعه به سایت مستر بلیط اقدام به خرید بلیط های مورد نظر خود کنید. شهر تبریز پارک های بسیار زیادی دارد، اما این پارک بزرگ ترین پارک خاورمیانه و ایران است که با همه پارک ها تفاوت دارد. قسمتی از ساخت و ساز پارک بزرگ تبریز به صورت نیمه کار مانده است و هنوز ساخت آن به اتمام نرسیده است، به گفته برخی از مسئولین قرار است در آن یک استخر بزرگ احداث شود. اگر می خواهید بیشتر درباره این پارک بدانید، تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

تاریخچه 

در سال ۱۳۵۰ ساخت پارک بزرگ تبریز آغاز شد و سازمان پارک ها و فضای سبز تبریز آن را احداث کردند. این پارک در چندین سال بعد دوباره مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت و تغییرات زیادی بر روی آن اعمال شد. در حال حاضر نیز قرار است امکانات ویژه تری را برای آن در نظر بگیرند.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

نقشه و معرفی بخش های مختلف

این پارک مساحتی حدود ۸۰۰ هکتار دارد و به دلیل مرغوب بودن خاک آن و قابلیت تبدیل شدن سریع به فضای سبز از چندین سال پیش برای ساخت و ساز مورد توجه قرار داشته است. حدود نیمی از کل مساحت این پارک را اراضی سیفی‌ کاری تشکیل می ‌دهند که به ‌صورت دقیق در داخل پارک حفظ خواهد شد. نصف دیگر مساحت آن نیز به کاربری ‌های رفاهی، تفریحی، ورزشی، فضای سبز، گل کاری و استخر اختصاص دارد. این پارک دارای مجموعه های زیادی مانند رستوران، پیست های اتومبیل سواری، اسب سواری و دوچرخه سواری، دریاچه های قایق رانی، هتل، سالن های سرپوشیده تفریحی و شهربازی می باشد.

همان طور که تا این قسمت از مجله مستر بلیط متوجه شدید، این پارک بی نظیر از تمام لحاظ بدون مانند است و هیچ نقصی ندارد. در پارک بزرگ تبریز سرویس های بهداشتی، بوفه و پارکینگ نیز وجود دارد که می توانید به راحتی از آن ها استفاده کنید. اگر به دنبال یک پارک همه چیز تمام هستید، این پارک گزینه ای عالی برای شما است. در پارک بزرگ تبریز فضایی برای بازی و سرگرمی کودکان طراحی شده است که می توانید کودکان تان را به آن جا ببرید و یک روز به یاد ماندنی را تجربه کنید.

در اطراف پارک بازار های زیادی وجود دارد که می توانید برای خود هر آن چه که می خواهید بخرید. سوغاتی های مهمی که در این شهر می توانید بخرید اریس، نوقا، سفال و سرامیک، منبت‌ کاری، قلم زنی، گلیم، ‌باقلوای تبریز، شکلات تسبیحی، فرش، چرم و شیرینی هستند.

شرایط بازدید 

برای بازدید از این پارک رویایی و بزرگ، می توانید در هر ساعتی که خواستید به آن جا بروید. بازدید از پارک بزرگ تبریز کاملا رایگان است اما اگر قصد دارید از امکانات تفریحی نظیر قایق رانی، اسب سوار، شهربازی و یا چیزهای دیگر آن استفاده کنید باید هزینه ای را پرداخت کنید.

آدرس و نحوه دسترسی به پارک بزرگ تبریز

این پارک در آذربایجان شرقی، تبریز، بالاتر از بلوار آذربایجان قرار دارد و افراد علاقه مند به گردشگری و بازدید از این مکان می توانند با خرید بلیط هواپیما تبریز و یا با استفاده از اتوبوس و خودروی شخصی راهی این شهر شوند.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.