در شمال کشور مناطق ییلاقی متعددی وجود دارد که بسیار سر سبز و خوش آب و هوا هستند. این ییلاق ها می توانند مناطق مناسبی برای تفریحات تابستانی باشند. شهر ماسال در استان گیلان دارای مناطق ییلاقی بسیاری است که آب و هوایی بی نظیر، طبیعتی بکر، مراتع سر سبز، آبشارهای بلند و آرامشی بی نظیر دارد، از این رو سفر به آن قطعا می تواند بسیار لذت بخش باشد. یکی از معروف ترین ییلاق های ماسال ییلاق سوئه چاله است که بسیار زیبا می باشد. اگر می خواهید با ییلاق سوئه چاله بیشتر آشنا شوید تا پایان با مجله مستر بلیط همراه شوید.

تاریخچه ییلاق سوئه چاله ماسال

تاریخچه ییلاق سوئه چاله ماسال

منطقه ییلاقی سوئه چاله ماسال در نزدیکی اولسبلانگاه قراردارد  که در آن خانه های رنگارنگ دو طبقه و طبیعت سر سبز نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند. فضای مه آلود حاکم بر این منطقه و طبیعت بکر و زیبا برای گردشگرانی که به سوئه چاله سفر کرده اند تجربه ای رویایی رقم می زند. سوئه چاله در عصرگاه منظره ای فوق العاده تحسین برانگیز رقم می زند که همانند تکه ای از بهشت است و قدم زدن در آن می تواند حس و حال فوق العاده ای داشته باشد. ییلاق سوئه چاله در جنوب شهر ماسال، 55 کیلومتری شمال غرب رشت مرکز استان گیلان واقع شده است. شهر رویایی و سر سبز ماسال بعد از رودبار دومین شهر مرتفع گیلان محسوب می شود. ییلاق خوش آب و هوا سوئه چاله در ارتفاع 1900متری از سطح دریاهای آزاد قرار دارد و در میان کوه های مه آلود با پوشش گیاهی متنوع واقع شده است.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

در ییلاق و روستای سوئه چاله طبیعتی چشم نواز و خانه های چوبی زیبایی وجود دارد به طوری که آن را به یک منطقه تفریحی عالی برای تعطیلات آخر هفته تبدیل کرده است. سوئه چاله به زبان محلی این منطقه به معنی مکانی برای رشد گیاه گلپر و خنجری می باشد. این ییلاق می تواند انتخابی عالی برای کوه نوردی، عکاسی، قدم زدن در هوای مه آلود و …. باشد، به همن دلیل گردشگران بسیاری سوئه چاله را برای تفریح و گذراندن اوقات فراغت انتخاب می کنند. معمولا اکثر افرادی که به سوئه چاله سفر می کنند علاقمند هستند یک شب رویایی را در این منطقه سپری کنند و زندگی سنتی و فارغ از هیاهوی شهر را تجربه نمایند. در ییلاق سوئه چاله کلبه های چوبی متعدد و چندین هتل در اطراف آن وجود دارد که گردشگران می توانند جهت اقامت از آن ها استفاده نمایند و طلوع و غروب آفتاب و آسمان پر ستاره سوئه چاله در شب را در نوع خود بی نظیر هستند را از نزدیک مشاهده کنند و لذت ببرند.

کلبه های چوبی که در این منطقه وجود دارد دارای امکانات شهری مثل برق، آب لوله کشی و گاز نیستند و از موتور برق و آب چشمه در آن ها استفاده شده است. از این رو پیشنهاد می کنیم که اگر با تهیه بلیط اتوبوس ماسال قصد بازدید از ییلاق سوئه چاله را دارید حتما وسایل ضروری و مورد نیاز سفر را به همراه داشته باشید. سفر به مناطق شمالی ایران به دلیل موقعیت جغرافیایی و طبیعت زیبایی که دارد در هر فصلی از سال می تواند بسیار لذت بخش باشد اما معمولا منطقه سوئه چاله در پاییز و زمستان بسیار سرد است و دمای آن خیلی کاهش می یابد. از این رو بهترین زمان برای سفر به سوئه چاله فصل بهار و تابستان است که آب و هوایی معتدل و طبیعتی زیبا و سر سبز دارد. گردشگرانی که به سوئه چاله ماسال سفر می کنند می توانند ضمن تماشای این این منطقه ییلاقی تحسین برانگیز از سایر مناطق ییلاقی ماسال نیز بازدید نمایند. از جمله این ییلاق ها می توان به ییلاق اولسبانگاه، تلارگاه، ملومه بند، اسپی دشت، واشیار، خندیله و … اشاره نمود که هر کدام طبیعتی زیبا و بکر دارند.

شرایط بازدید از ییلاق سوئه چاله ماسال

شرایط بازدید از ییلاق سوئه چاله ماسال

بازدید از ییلاق سوئه چاله ماسال در تمامی روزهای سال به صورت رایگان امکان پذیر است اما اگر می خواهید سوئه چاله در زیبا ترین حالت ممکن تماشا کنید ما به شما پیشنهاد می کنیم که از اردیبهشت تا مهرماه را برای سفر انتخاب کنید که لذت دیدن مه گرفتگی و پدیده اقیانوس ابر را از دست ندهید و سفری خاطره انگیز برای خود رقم بزنید. برای بازدید از سوئه چاله حداقل به یک روز زمان نیاز می باشد و معمولا افرادی که به این منطقه سفر می کنند ترجیح می دهند که شب را در کلبه های جنگلی این منطقه سپری کنند تا از مشاهده طبیعت و منظره زیبا سوئه چاله در ساعات مختلف روز لذت ببرند.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

ییلاق سوئه چاله دراستان گیلان، شهر ماسال و فاصله 25 کیلومتری ارتفاعات ماسال قرار دارد و برای دسترسی به آن نیاز به خودروهای شخصی می باشد. البته گردشگرانی که قصد سفر به سوئه چاله را دارند اما دارای خودرو شخصی نیستند یا با استفاده از هواپیما یا اتوبوس به شمال کشور سفر کرده اند می توانند با رزرو خودروهای اینترنتی مستر بلیط به این منطقه زیبا دسترسی داشته باشند.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *