کلیسای نرسس؛ تاریخچه + راه های دسترسی

0 423

در این قسمت از مجله مستر بلیط قصد داریم درباره یکی از جاذبه های خاص استان اصفهان، اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم. از این رو اگر می خواهید بیشتر با کلیسای نرسس آشنا شوید تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

معمولا به مکان عبادت مسیحیان کلیسا گفته می شود و فقط در برخی از استان کشور می توان آن ها را مشاهده کرد. کلیسای نرسس اصفهان، در یک محله به نام کوچر قرار دارد و برخی افراد ایرانی آن محله را به نام محله سنگ تراش ها می شناسند. به دلیل این که اغلب آجر ساز ها و سنگ تراش ها در این محل سکونت داشته اند، نام این کلیسا را نرسس گذاشته اند.

تاریخچه کلیسای نرسس

کلیسای نرسس اصفهان تقریبا مربوط به دوران صفوی و به دست آوتیک دیلانیان ساخته شده است. برخی افراد تاریخ ساخت کلیسا را سال ۱۶۶۶ میلادی می دانند. ظاهر و نوع ساختمان کلیسا در حال حاضر با زمان گذشته بسیار تفاوت دارد، زیرا آن را در زمان های مختلف بار ها بازسازی کرده اند. این اثر نایاب در تاریخ ۱۰ خرداد ۱۳۸۲ با شمارهٔ ثبت ۹۰۸۰ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده ‌است و هم اکنون می توانید از آن به عنوان یک جاذبه کمیاب دیدن فرمایید.

بیشتر بخوانید: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شهر اصفهان و برترین مقاصد گردشگری آن، مجموعه مقالات “اصفهان” را مطالعه نمایید.

تاریخچه کلیسای نرسس

نقشه و معرفی بخش های مختلف

بهتر است قبل از سفر به این شهر و بازدید از کلیسای نرسس، با مراجعه به سایت مستر بلیط، تمام بلیط های مورد نظر تان را خریداری کنید و سپس طبق آن یک برنامه ریزی برای سفر خود داشته باشید.

کلیسای نرسس در یک فضای مربعی شکل ساخته شده و از نمای بیرون بسیار دیدنی و جذاب است. این بنا را کاملا از کاهگل پوشانده اند و همین نشان دهنده قدمت طولانی آن است. این بنا دارای ۲ در ورودی است که  در های ورودی اش را سفید رنگ کرده اند و یکی در جنوب و دیگری در غرب ساختمان قرار دارند.

فضای داخل کلیسا دارای طراحی و چیدمان ساده و سنتی است و در آن یک تالار به شکل مستطیل وجود دارد. این تالار دارای یک گنبد و طاق است که بر یک نیم ستون بزرگ استوار هستند. این کلیسا دارای یک پلان مستطیلی است و ۲ گنبد دارد که یکی از آن ها به شکل قوس دار است و دیگری دارای ۸ نور گیر است.

کلیسای نرسس یک محراب نیز دارد که با ۲ اتاقک مربعی شکل در قسمت شرق ساختمان بنا شده اند. به افرادی که قصد دارند در کمترین زمان ممکن به این شهر سفر کنند، پیشنهاد می کنیم بلیط هواپیما یا بلیط قطار اصفهان را تهیه کنند و راهی این شهر شوند.

مقابل در حیاط یک ردیف اتاق وجود دارد، که برای اقامتگاه کشیش ساخته شده است. در اکثر اتاق های این کلیسا رو به حیاط باز می شوند و همین امر برای افرادی که در آن ها اقامت دارند بسیار لذت بخش است. در این بنا یک برج ناقوس نیز وجود دارد که بر روی سقف ساختمان بنا شده است.

تمام پنجره های کلیسا را به صورت ایرانی نصب کرده اند و همین باعث جذابیت بیشتر آن است. همچنین در برخی از قسمت های ساختمان صلیب هایی حکاکی شده اند و شما می توانید آن ها را مشاهده کنید.

شرایط بازدید از کلیسای نرسس

شرایط بازدید

برای بازدید از این کلیسا، شما نمی توانید هر روز به آن جا بروید و فقط یک روز به خصوص که آن را مشخص کرده اند می توانید به آن جا بروید و از کلیسای نرسس بازدید نمایید.

راه های دسترسی به کلیسای نرسس

کلیسای نرسس در اصفهان، نو جلفا، محله سنگ تراش ‌ها و کوچه سنگ تراش ‌ها واقع شده است. افرادی که قصد بازدید از این کلیسا را دارند می توانند با خرید بلیط هواپیما اصفهان و یا با استفاده از خودروی شخصی به این شهر سفر کنند. ممنون از این که تا انتهای مطلب همراه ما بودید.

برای خرید بلیط قطار می توانید از مستر بلیط کمک بگیرید و در کم ترین زمان رزرو خود را انجام دهید. اگر برای اولین بار است که می خواهید از مستر بلیط هتل تهیه کنید، رزرو هتل اصفهان شامل تخفیف می شود، کافی است تا به صفحه هتل مراجعه کرده و از کد استفاده کنید.
پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.