چشمه آب گرم هلال فردوس

0 187

خراسان جنوبی یکی از شهرهای ایران به شمار می رود که علاوه بر اماکن مذهبی دارای جاذبه های فراوانی است. فردوس یکی از شهرستان های خراسان جنوبی به شمار می رود، که جاذبه های طبیعی و تاریخی مختلفی را درون خود جای داده است. فاصله این شهرستان با بیرجند 200 کیلومتر باشد، شهرستان فردوس از چشمه های آب گرم هلال مختلفی برخوردار است که بیشتر مردم آن این شهرستان را با چشمه هایش می شناسند. علاوه بر چشمه های آب گرم جاذبه های بی نظیری دیگری هم چون روستای سرند که خود مناطق دیدنی را به نمایش می گذارد می توان مشاهده کرد. اگر شما قصد سفر به فردوس را دارید و می خواهید اطلاعاتی در مورد چشمه های آب گرم هلال به دست آورید می توانید به مجله مستر بلیط مراجعه نمایید. در ادامه مطالب اطلاعات مناسبی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

تاریخچه چشمه آب گرم هلال فردوس

زمین شناسان تحقیقات زیادی در مورد این چشمه های آب گرم هلال انجام داده اند که بتوانند در مورد پیدایش آن ها اطلاعتی را به دست آورند. بر اساس تلاش هایی که انجام گرفته است می توان گفت این چشمه ها بر روی گسلی واقع شده اند که به دلیل مجاور شدن با گدازه های داغ آتشفشان ایجاد می شود. در مورد تاریخچه چشمه آب گرم هلال فردوس می توان گفت که از حدود 200 سال قبل خانه ای در این شهرستان قرار داشته که بر روی چشمه بنا شده است و مردم برای اینکه بتواند بسیاری از بیماری های خود را درمان کنند به آن جا می رفتند. بعد از گذشت سال های این مکان به دست هلال احمر افتاد، این سازمان به دلیل اینکه مردم بتوانند هنگام مراجعه به این منطقه با محیط مناسبی رو به رو شوند اطراف چشمه را توسعه دادند و خانه ای را برای بهره بردن از آب گرم ایجاد کردند. حال این منطقه را به یک حمام عمومی تبدیل کرده اند.

تاریخچه چشمه آب گرم هلال فردوس

نقشه و معرفی بخش های مختلف

در این منطقه زلزله های مختلفی روی  داد که این زلزله برای مدتی باعث شد آب چشمه خشک شود و دلیل آن هم پایین رفتن سفره های آب گرم هلال بود، اما طولی نکشید که این چشمه دوباره خروشان شد. یکی از بی نظیر ترین چشمه های درمانی و شفابخش ایران چشمه آب گرم هلال فردوس است. افرادی که دارای بیماری هایی چون رماتیسم، اگزما، عفونت های قارچی و … هستند، به این مکان مراجعه می کنند. آب این چشمه به دلیل اینکه از املاح معدنی چون سدیم، پتاسیم، منیزیم، روی، مس گوگرد و … برخوردار است، حرارت زیادی دارد. برای استفاده از منطقه گردشگری و درمانی هلال می توانید بلیط مورد نیاز خود را از سایت مستر بلیط تهیه کنید و راهی سفر شوید. اولین جاذبه هایی  که می توان با رفتن به این شهرستان مشاهده کرد قنات بلده نام دارد که در فهرست آثار جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.  قنات بلده به عنوان یکی از بزرگ ترین قنات های جهان به شمار می رود که دارای دو چشمه و شانزده قنات دیگر است. قدمت این قنات به زمان حکومت ساسانیان باز می گردد. این قنات می تواند تمامی زمین های اطراف خود را پوشش دهد. از دیگر جاذبه هایی که در این منطقه وجود دارد کوه هنگ سوراخ فردوس به شمار می رود، که در فاصله ای 35 کیلومتری از فردوس قرار گرفته است. این کوه حفره ای بزرگ دارد که دلیل ایجاد آن فرسایش آب بوده است. از دیگر دلایلی که مسافران برای رفتن به فردوس دارند کویر پلوند است. در این منطقه می توان پوشش گیاهی و جانوری زیبایی را مشاهده کرد. حیواناتی چون قوچ، گربه شنی، آهو، کل، بز، تشی، شاهین، کبک، زاغ، دلیجه، قرقی، مار، لاکپشت و … در این منطقه قابل مشاهده هستند.

شرایط بازدید از چشمه آب گرم هلال فردوس

چشمه های آب گرم هلال فردوس مورد توجه بسیاری از مردم است و هر فردی که از وجود این چشمه ها اطلاع داشته باشد برای درمان بیماری های خود راهی فردوس خواهد شد. اولین کاری که باید برای رفتن به این چشمه انجام دهید این است که فصل مناسب را برای مسافرت را انتخاب نمایید، چرا که فردوس دارای آب و هوایی گرم و خشک است. برای بهره بردن از این چشمه ها باید هزینه بلیط ورودی را پرداخت نمایید، چرا که این مجموعه تنها شامل چشمه نمی شود، بلکه استخرهایی را به صورت جداگانه برای بانوان و آقایان ایجاد کرده اند و سوئیت ها و ویلاهایی را هم برای مسافران مهیا کرده اند.

آدرس ومسیر دسترسی با وسایل مختلف

آدرس ومسیر دسترسی با وسایل مختلف

چشمه آب گرم هلال فردوس در 22 کیلومتری از فردوس قرار گرفته است. افرادی که قصد دارند با ماشین های شخصی راهی این شهرستان شوند می توانند به راحتی به این چشمه ها دسترسی داشته باشند. فردوس در مسیر مشهد قرار دارد. با تابلوهایی که در مسیر قرار داده اند می توانند راهنمای خوبی برای مسافران باشند. بسیاری از افراد تحمل خراب شدن ماشین را در  بین راه ندارند و نبود پارکینگ و … از دیگر نگرانی ها است، بنابراین از اتوبوس برای رفتن به مکان های مشخصی بهره خواهند برد. برای خرید بلیط اتوبوس فردوس می توانید از سایت معتبری چون مستر بلیط، بلیط خود را خریداری نمایید و سفری لذت بخش را برای خود رقم بزنید. زمانی که به پایانه فردوس برسید می توانید از تاکسی ها و ماشین هایی که در این محل قرار دارند کمک بخواهید و خود را به چشمه های آب گرم برسانید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.