روستای شاه بهرام

0 232

باشت شهرستانی دیدنی واقع در استان کهکیلویه و بویراحمد به شمار می رود، که متعلق به زمان دوره هخامنشیان است، همچنین منطقه ای تاریخی و گردشگری نیز محسوب می شود. وجود دیدنی های باستانی در این منطقه باعث شده است توریست ها و گردشگران زیادی نظرشان به این مکان جلب شود و سالانه بسیاری از آن ها به باشت سفر می کنند تا از زیبایی های شهرستان باشت دیدن نمایند. باشت یا باست نامی محسوب می شود که در سفرنامه ناصر خسرو برای این شهر ثبت شده است. یکی از زیباترین روستاهای شهرستان باشت روستای شاه بهرام نام دارد. اگر شما قصد سفر دارید ما به شما روستای خوش آب و هوا شاه بهرام را پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر با مجله مستر بلیط همراه باشید.

معرفی روستای شاه بهرام

معرفی روستای شاه بهرام

شاه بهرام روستایی کوهستانی در توابع دهستان کوهمره خامی بخش مرکزی شهرستان باشت در کهکیلویه و بویراحمد است. روستای شاه بهرام در 45 کیلومتری شمال غرب شهرستان باشت و مسیر ارتباطی چرام قرار دارد. یکی از ویژگی بارز منطقه شاه بهرام وجود زیست گاه مناسب برای آبزیان و پرندگان اشاره کرد، در روستای شاه بهرام رودخانه ای به همین نام وجود دارد که بسیار منظره جذابی دارد. این مکان دارای آرامش و سکوتی وصف ناپذیر است که در کمتر جایی می توان این آرامش را یافت. در کنار سکوت و آرامشی که در روستای شاه بهرام وجود دارد، آواز پرندگان و نسیم رودخانه در نزدیکی دامنه های کوه به جذابیت این منطقه می افزاید. از ویژگی های مهم روستای شاه بهرام وجود آب و هوای بسیار عالی در تمامی فصل سال به ویژه نوروز به شمار می رود، که این امر موجب شده است مسافران زیادی به این محل سفر کنند و از زیبایی های این روستا بهره ببرند. فصل بهار در این روستا بسیار زیبا است، به دلیل وجود گل و شکوفه های زیبا و رنگارنگ و پرواز پرنده ها و آوازهای زیبایی که سر می دهند. پاییز این روستا نیز از زیبایی وصف ناپذیری برخوردار است، وجود برگ های زرد و نارنجی در فصل پاییز و آب و هوای مطلوب در این روستا موجب شده است که مسافران در این فصل نیز برای سفر روستای شاه بهرام را انتخاب کنند.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

این روستا واقع شده در شهرستان باشت استان کهکیلویه و بویر احمد است. این روستا از جنوب به روستای فتح، از سمت شرق به روستای لار و روستای شادگان و از سمت شمال به شهرستان چرام و از غرب به روستای نیمدور محدود می شود. به دلیل وجود آب و هوای مناسب در این روستا کشاورزی صورت انجام می شود کشاورزان مشغول برنج کاری هستند، در کنار کشاورزی دامپروری و پرورش آبزی نیز مشغول می باشند. روستای شاه بهرام طبیعت بکر و فوق العاده زیبایی دارد و دارای جاذبه های طبیعی می باشد. یکی از مناطق طبیعی دیدنی روستای شاه بهرام مناطق سردسیری باشت است که در فاصله 90 کیلومتری شمال شرقی گچساران واقع شده است. علاوه بر این در روستای شاه بهرام در اطراف همین غار، منطقه ای جنگلی واقع شده است که پوشیده از درختان انبوه همچون بنه، بلوط، کلخنگ، زبان گنجشک و انواع مختلف بادام تشکیل شده است. این غار به طول 200 متر با دهانه ای به اندازه 1 متر در مجاورت روستای شاه بهرام است.

رودخانه شاه بهرام

زیبایی روستای گردشگری شاه بهرام  با وجود روخانه ای که در ارتفاعات خامی چرام وجود دارد دوچندان شده است. این رودخانه در مسیر جاده باشت به چرام واقع در شمال غرب شهرستان باشت قرار دارد. رودخانه شاه بهرام در این شهرستان با پمپاژ و مهار آب بهره برداری و استفاده کشاورزی در دراز مدت و میان مدت و همچنین از ظرفیت آن در آبزی پروری مورد استفاده قرار می گیرد. وجود چشمه های فراوان و رودخانه ها محل مناسبی را برای زیستن انواع ماهی کپور و غزل آلا فراهم کرده است. وجود پرندگان و صدای آواز دلنشین آن ها، شکوفه های گل و دامنه سرسبز کوه ها چشم انداز رویایی به این منطقه بخشیده است. در تمامی فصول می توانید به این منطقه سفر کنید، طبیعت این مکان در هر فصل زیبایی خاصی دارد که همه را مجذوب خود می نماید. مثلا در فصل بهار طبیعت رنگ و بوی بهاری به خود می گیرد. گل ها شکوفه می کنند دامنه ها سرسبز می شوند و دهقانان کشت و کار می کنند، پرنده ها در باغ ها آواز سر می دهند و گروهی از جایی به جای دیگر پرواز می کنند. در پاییز طبیعت حال و هوای دیگری می گیرد برگ های درختان شروع به زرد شدن می کنند و از شاخه ها جدا شده و زمین می نشینند و زیبایی خاصی به این منطقه می بخشد، که این امر موجب می شود گردشگران زیادی برای دیدن مناظر زیبا به این منطقه سفر کنند. با سفر کردن به کهکیلویه و بویراحمد از جاذبه های گردشگری این استان دیدن کنید و سفری به یاد ماندنی و رویایی را در کنار رودخانه شاه بهرام تجربه نمایید.

شرایط بازدید از روستای شاه بهرام

شرایط بازدید از روستای شاه بهرام

این روستا که در استان کهکیلویه واقع شده است در تمامی سال پذیرای مسافران گرامی است و شما می توانید در تمامی ایام سال برای دیدن این منطقه گردشگری به این مکان سفر کنید. اما با توجه به شرایط آب و هوایی و اقلیمی که این استان دارد فصل هایی همچون بهار بسیار مناسب برای سفر است. مردمان روستای شاه بهرام بسیار مهربان و مهمان نواز هستند، آن ها منازل خود را در اختیار گردشگران قرار می دهند.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

فاصله زمانی تقریبی یاسوج تا شاه بهرام با ماشین حدود دو ساعت و نیم است. اگر قصد سفر به روستای شاه بهرام واقع در باشت را دارید باید بگویم که نزدیک ترین و بهترین راه برای رفتن به شاه بهرام از طرف یاسوج است. از طریق یک جاده فرعی به جاده اصلی متصل می شود، که این جاده آسفالت و مناسب ماشین سواری است. برای سفر به باشت و روستای شاه بهرام از طریق دیل و سه راهی چرام در مسیر جاده دهدشت نیز می توان استفاده کرد، هر دو مسیر آسفالت و برای سفر با ماشین مناسب هستند. اما اگر به هر دلیلی قصد سفر با وسیله نقلیه عمومی را داشتید می توانید با مراجعه به سایت مستر بلیط و خرید بلیط اتوبوس برای سفر به روستای شاه بهرام سفری راحت و ایمن را برای خود و خانواده به ارمغان بیاورید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.