آبشار شادان کردکوی

0 128

یکی از اشکال گردشگری، اکوتوریسم یا طبیعت گردی محسوب می شود که در این روزها که زندگی شهری بخش مهمی از زندگی انسان را فرا گرفته، بسیار رواج پیدا کرده است. اکوتوریسم عبارت است از مسافرت مسئولانه و مبتنی بر اصول پایداری به نواحی طبیعی به منظور بهره گیری معنوی و ارضای نیازهای روحی و روانی به گونه ای که با شناخت و کسب آگاهی و احترام به نظام ارزش های مردم محلی توام باشد و به محافظت از نواحی طبیعی و ارتقای رفاه جامعه میزبان کمک کند. امروزه، گردشگری به یکی از اهرم های اصلی توسعه اقتصادی و اجتماعی در بسیاری از مناطق جهان تبدیل شده است. هر یک از اشکال توریسم میزان مطلوبیت خاصی را بوجود می آورد، برخی از این مواهب خدادادی استقبال کنندگان زیادی را در بر داشته و برخی دیگر تعدادی اندک را بدنبال دارد. یکی از جاذبه های اکوتوریستی در جهان و ایران آبشارها هستند که امروزه منبع اشتغال و کسب درآمد در زمینه گردشگری به حساب می آیند. یکی از این آبشارها، آبشار شادان کردکوی در استان گلستان و شهرستان کردکوی به شمار می رود که سالانه افراد زیادی برای دیدار از آن راهی این منطقه می شوند. در این بخش از مجله مستر بلیط در مورد این جاذبه طبیعی اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم.

معرفی آبشار شادان کردکوی

معرفی آبشار شادان کردکوی

شهرستان کردکوی یکی از شهرستان های استان گلستان به شمار می رود که با توجه به طبیعت زیبایی که دارد سالانه افراد زیادی به آنجا می روند. این شهرستان در غرب استان گلستان واقع شده ‌است و از شمال به شهرستان ترکمن از جنوب به رشته کوه‌های البرز شرقی و استان سمنان، از شرق به شهرستان گرگان و از غرب به شهرستان بندرگز محدود می شود. در این شهرستان می توانید جاذبه های طبیعی بی شماری را بیابید که هر یک شهرت زیادی دارند، یکی از آنها آبشار شادان کردکوی محسوب می شود. آبشار شادان با نام آبشار هفت طبقه نیز شهرت دارد و در 7 کیلومتری جنوب شهرستان کردکوی در دل جنگلهای بکر و طبیعی دامنه کوه البرز واقع شده است. گفته می شود که این آبشار بلندترین آبشار استان گلستان محسوب می شود. تا چند سال پیش این آبشار را کسی نمی شناخت تا اینکه یک گروه کوهنوردی در مسیر خود با آن مواجه شدند. این محوطه زیبایی فوق العاده ای دارد به همین خاطر سالاه افراد زیادی برا دیدن آبشار و گشت و گذار در اطراف آن راهی این ناحیه می شوند. لازم به ذکر است که این آبشار در میان جنگل قرار دارد و برای رسیدن به آن نیاز است که در حدود 2 ساعت پیاده‌وری داشت.

ساختار و طبیعت آبشار شادان

ساختار و طبیعت آبشار شادان

این آبشار از صخره ای بلند سرازیر می شود که در حدود 40 متر ارتفاع دارد و آن را رده بلندترین آبشارهای استان گلستان قرار داده است. در مسیری که این آبشار به زمین فرو می ریزد، شکت هایی وجود دارد که باعث شده است این آبشار به صورت طبقه ای در بیاید و از آنجایی که این طبقه ها هفت عدد هستند به آبشار هفت طبقه شهرت پیدا کرده است. صخره های اطراف این آبشار را خزه ها و گیاهان مختلفی پوشانده است که صحنه ای جذاب به وجود آورده اند. همانطور که قبلا توضویح دادیم این آبشار درون جنگل قرار دارد و گرداگرد آن را درختان بلند و سر به فلک کشیده فرا گرفته است. علاوه بر این اطراف آن را کوه های بلندی احاطه کرده اند که مکان مناسبی برای علاقمندان به کوهنوردی و صخره نوردی به شمار می رود و افراد زیادی برای همین سرگرمی به آنجا می روند.

راه های دسترسی به آبشار شادان

راه های دسترسی به آبشار شادان

برای اینکه به این محوطه بروید باید در ابتدا خود را به شهر کردکوی در استان گلستان برسانید. برای رسیدن به آن نیز می توانید بلیط اتوبوس کردکوی را به صورت آنلاین و در زمان کمی خریداری کنید و به کردکوی بروید. پس از رسیدن به کردکوی از وسایل حمل و نقل عمومی برای رفتن به این محل استفاده کنید.

بازدید از آبشار شادان کردکوی

برای دیدار از این آبشار و گشت و گذار در اطراف آن نیازی به پرداخت هزینه نیست. موضوعی که باید به آن توجه کنید این است که رسیدن به این محل نیاز به پیاده روی طولانی دارد و مسیر آن هنگام رفت شیب دار است و شاید کسانی باشند که این حجم از پیاده روی برایشان مقدور نباشد پس حتما این امر را مد نظر داشته باشید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.