سراب صحنه

0 342

کرمانشاه استانی است که تاریخ پر فراز و نشیبی دارد، به همین علت جاذبه های تاریخی و طبیعی فراوانی را درون خود جای داده است. این استان شهرستان های مختلفی دارد که هر کدام از زیبایی منحصر به فردی برخوردار هستند. یکی از شهرهای کرمانشاه صحنه نام دارد که در 55 کیلومتری از کرمانشاه واقع شده و دارای طبیعتی چشم نواز است. در این شهرستان منطقه ای به اسم سراب صحنه وجود دارد که طبیعت خارق العاده ای را برای گردشگران مهیا کرده و دارای باغ های میوه، کوه های سر به فلک کشیده و درختان وحشی و آبشار بی نظیری است. در ادامه مطالب در مجله مستر بلیط به بحث در مورد ویژگی های این سراب خواهیم پرداخت.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

نقشه و معرفی بخش های مختلف

برای رفتن به سراب صحنه باید مسیر کرمانشاه همدان را در پیش بگیرید. در شهرستان صحنه، که یکی از خوش آب و هوا ترین مناطق است، سرابی وجود دارد که در آن رودخانه ها و چشمه سارها فضایی بی نظیر را به وجود آورده اند. یعنی می توان گفت این منطقه به عنوان اصلی ترین منبع آب صحنه به شمار می رود. سراب صحنه در منطقه ای به اسم دربند صحنه قرار گرفته که مملو از درختان سرسبزی است که در گذشته محلی برای تفریحگاه شاهان بوده است. طبیعتی که این منطقه دارد باعث شده است امکانات رفاهی زیادی را برای پذیرایی از گردشگران و مسافران در این منطقه قرار دهند. چهار چشمه در سمت شمال دره قرار گرفته اند که آب دره از این چهار چشمه تهیه می شود. در آن جا آبشار کوچکی وجود داشت  که خشکسالی باعث خشک شدن آن شد و به آبشار خشکه معروف است. توجه داشته باشید اگر برای رفتن به سراب صحنه قصد دارید از وسایل حمل  و نقل عمومی بهره ببرید به سایت معتبر مستر بلیط مراجعه کنید و بلیط مورد نیاز خود را تهیه نمایید.

اوج زیبای دربند صحنه را می توان در اطراف چهار چشمه مشاهده کرد، کافی است یک بار به این منطقه بروید عاشق و شیفته زیبایی های آن می شوید. آبی که از این چهار چشمه می جوشد بعد از اینکه 500 کیلومتر را طی می کند، به آبشار اصلی دره می رسد و در این قسمت می توان جوش و خروش آب را مشاهده کرد. آب در این قسمت با فشار زیادی از دل کوه بیرون می ریزد و منظره تماشایی را برای شما به وجود می آورد. اگر در فصل بهار راهی سراب صحنه شوید می توانید با منظره ای را مشاهده کنید که صحنه ای با شکوه را ایجاد می کند. جلبک های سبز رنگی در اطراف چشمه قرار دارند که منظره ای چشم نواز را ایجاد کرده اند با رفتن به این منطقه می توانید اوج زیبایی طبیعت را مشاهده نمایید. بسیاری از افراد ممکن است تحمل مسافت های طولانی را نداشته باشند از این رو می توانند بلیط هواپیما کرمانشاه را خریداری  نمایند و سفر خود را به این شهر پر از جاذبه های طبیعی آغاز کند.

شرایط بازدید

شرایط بازدید از سراب صحنه

هنگامی که راهی سفر به سوی صحنه می شوید باید این را بدانید که دربند صحنه کرمانشاه منطقه ای محافظت شده است و برای وارد شدن به آن جا از شما مبلغی را دریافت خواهند کرد تا بتوانید به مکان های مناسبی برای استراحت دسترسی داشته باشید. زمانی که به این منطقه می روید دقت کنید که زباله ها را در طبیعت رها نکنید، چرا که این سراب یکی از منابع طبیعی است و باید بتوانیم برای آیندگان خود آن را سالم نگه داریم.

آدرس و مسیر دسترسی به سراب صحنه

توجه داشته باشید اگر هنگام مسافرت از وسایل حمل و نقل شخصی استفاده می کنید، می توانید جاده کرمانشاه همدان را در پیش بگیرید و در این مسیر زمانی که با تابلوی صحنه رو به رو شدید وارد مسیر انحرافی شوید، بعد از آن که چند کلیومتری را طی نمایید با تابلوی دربند صحنه رو به رو می شوید که می توانید در این مکان به سراب صحنه دسترسی داشته باشید. عده ای دیگر برای راهی شدن به سوی کرمانشاه از اتوبوس بهره می برند، در این صورت می توانید بلیط اتوبوس کرمانشاه را تهیه کنید و راهی سفری خاطره انگیز شوید. زمانی که به مقصد رسیدید در پایانه تاکسی هایی وجود دارند که شما را به هر مکانی که بخواهید خواهند برد.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.