آستارا یکی از شهرهای زیبای ایران است که آب و هوای بسیار دلپذیری دارد. این ‌شهر سر سبز، دارای انواع پوشش های گیاهی است که باعث مشهور شدن این شهر در بین مردم شده است. البته دلیل وجود این پوشش های گیاهی، به بارندگی زیاد و هوای خوب هم مرتبط است. این شهر دارای مکان های تفریحی، گردشگری، زیارتی و حتی تاریخی هم است که بازدید از آن ها خالی از لطف نیست. حال مستر بلیط در این مقاله، راجع به بهشت کاکتوس که در آستارا واقع شده صحبت می کند.

درباره بهشت کاکتوس

آستارا به بهشت‌ کاکتوس ها مشهور است و تقریبا از تمام انواع کاکتوس ها پشتیبانی می کند. بهشت کاکتوس هم نام یک مکان تقریبا بزرگ است که تمامی انواع گل های کاکتوس را دارد و تقریبا از آن به عنوان موزه هم نام می برند. این موزه، در ایران بسیار مشهور است و هرساله مسافران زیادی از آن جا بازدید می کنند و حتی گل های کاکتوس تهیه و خریداری می کنند. البته با توجه به وضعیت کنونی کرونا، تمام مشاغل دچار مشکل شده اند که بهشت کاکتوس ها هم جزو همین دسته مشاغل می باشد. با ممنوع شدن سفر، این موزه طرفداران کمی پیدا کرده و به گونه ای می توان گفت که نشاط خود را از دست داده و گل ها همانند قبل، سرحال نیستند.

تاریخچه بهشت کاکتوس

 

تاریخچه بهشت کاکتوس

بهشت کاکتوس ها، تقریبا بالای 40 سال سن دارد و حتی قدیمی ترین کاکتوس ها هم در آن جا وجود دارد. این موضوع که حتی قدیمی ترین گل ها هم در آنجا یافت می شود، باعث شده تا به یکی از معروف ترین موزه های گل ایران و حتی کشورهای همسایه شود. در قسمت بعدی مجله مستر بلیط شما را با نقشه بهشت کاکتوس ها آشنا می سازیم و بخش های مختلف را به شما معرفی می کنیم.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

بهشت کاکتوس، دارای بخش های مختلفی می باشد. این باغ که درست همانند موزه است، درون این موزه از انواع کاکتوس های نایاب و قدیمی پر شده و هر یک از آن ها تاریخچه و مشخصاتی دارند. با وارد شدن به این مجموعه، کاکتوس هایی را مشاهده می کنید که به ردیف و ترتیب چیده شده اند. در زیر هر یک مشخصاتی قرار دارد که شما را با انواع آن ها آشنا می کنند و نوع زندگی و طرز آب دادن به آن ها را هم می توانید مشاهده کنید؛ یا این که سن آن ها را از اتیکت ها بخوانید. در کل بهشت کاکتوس ها، مکان تقریبا بزرگی می باشد که تمام گل های قدیمی ایران و حتی خارج از کشور را در خود جای داده است. همچنین مکان این مجموعه، سال های بسیاری است که عوض نشده و تقریبا تمام مسافرانی که به آستارا سفر می کنند هم، موقعیت مکانی دقیق این موزه زیبا را به دلیل مشهور بودن بلد هستند.

شرایط بازدید

شرایط بازدید

بهشت کاکتوس ها همه روزه از 8 تا 12 باز است و تمام افراد بدون هیچ محدودیتی می توانند از آن جا بازدید کنند. البته در هنگام بازدید به یاد داشته باشید که برای کاکتوس ها مرزی تعیین نشده و همانند دیگر موزه ها، کاکتوس ها دارای محافظ نیستند. مراقب باشید که هنگام بازدید از بهشت کاکتوس ها، آسیب نبینید.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

اگر قصد دارید از دیگر شهرستان ها به آستارا بروید، می توانید بلیط اتوبوس آستارا را تهیه کنید و با تجربه کردن یک سفر عالی برای بازدید از بهشت کاکتوس ها بروید. همچنین راه این موزه، برای تمامی وسایل نقلیه باز است و تا درب ورودی می توانید از وسیله نقلیه مورد نظر بدون هیچ محدودیتی استفاده کنید. بهشت کاکتوس در نزیکی بازار ساحلی واقع شده که همین موضوع باعث شده تا دسترسی به این موزه بسیار زیبا آسان تر شود.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *