در کشور ایران شهرهایی قرار گرفته است که از لحاظ زیبایی بسیار منحصر به فرد هستند و در جای جای آن می توان مناظر و جاذبه های زیادی را مشاهده کرد. چهار محال بختیاری یکی از استان هایی محسوب می شود که از لحاظ زیبایی زبان زد همگان است. این استان شهرهایی را دارا است که درون این شهرها می توان به مناطق بکر و بی نظیری دسترسی داشت. بسیاری از افراد ممکن است آشنایی زیادی با چهار محال بختیاری و شهرهای آن نداشته باشند، بنابراین در مجله مستر بلیط اطلاعات مناسب و مفیدی را قرار داده ایم که بتوانید هنگام راهی شدن به سوی این استان و شهرهایش از آن ها نهایت استفاده را ببرید. کوهرنگ یکی از شهرهای چهارمحال بختیاری به شمار می آید که مناظر طبیعی زیادی را برای بازدید دارا است. روستای سر آقا سید به عنوان روستایی پلکانی شناخته می شود که مانند روستای ماسوله است. روستای سر آقا سید آب و هوایی کوهستانی دارد و در اغلب روزهای سال آب و هوای سردی بر آن حاکم است. جاذبه های منحصر به فردی در این روستا وجود دارد که گردشگران هر ساله برای بازدید از آن ها راهی کوهرنگ می شوند. این روستا محل کوچ عشایر هم به شمار می رود.

تاریخچه روستای سر آقا سید

تاریخچه روستای سر آقا سید

هر منطقه و مکانی دارای پیشینه ای است، مردمانی که در این روستا زندگی می کنند نقل کرده اند که قرن های پیش یعنی حدود 600 سال قبل فردی به نام سید آقا عیسی با خویشاوندانش برای اولین بار وارد این روستا شد و از ساکنین اولیه روستا به شمار می روند. این فرد با توجه به شجره نامه ای که وجود دارد از نوادگان امام موسی کاظم است. از نظر مردم روستا سید آقا عیسی از جایگاه و منزلت بالایی برخوردار است. قبر این شخص بالای روستا قرار دارد که در آن جا امام زاده ای ایجاد کرده اند، بنابراین با توجه به اینکه امام زاده در بالای روستا قرار گرفته است این اسم را برای روستا انتخاب کرده اند.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

در مطالب بالاتر ذکر شد که روستای سر آقا سید در منطقه ای کوهستانی واقع شده است پس می توان گفت آب و هوایی سرد دارد، بنابراین گردشگران بیشتر در فصل های بهار و تابستان راهی این روستا می شوند. مناطق جذاب و دیدنی که در این روستا وجود دارد و فرهنگ بومی مردمان آن باعث شده است که توجه عده زیادی از گردشگران به آن جلب شود. اگر قصد دارید به این روستا سفر کنید و از جاذبه های دیدنی آن نهایت لذت را ببرید با مراجعه به سایت معتبر مستر بلیط برای تهیه بلیط مورد نیاز خود اقدامات لازم را به انجام برسانید. اگر دقت داشته باشید متوجه می شوید که خانه های این روستا که به صورت فشرده و پلکانی روی هم قرار گرفته اند هیچ کدام از پنجره برخوردار نیستند و دارای درب های کوچکی برای رفت و آمد هستند. این روستا به دلیل اینکه در منطقه ای کوهستانی قرار گرفته از راه بسیار پر پیچ و خم برخوردار است و تنها در زمان های خاصی از سال راه های ارتباطی را برقرار می کند.

شرایط بازدید از روستای سر آقا سید

شرایط بازدید از روستای سر آقا سید

سفر به شهرهای کوهستانی که دارای آب و هوایی سرد هستند و با توجه به اینکه ممکن است بسیاری از جاذبه های آن دارای راه های صعب العبوری باشند شرایط خاص خود را دارد، اولین کاری که برای رفتن به روستای سرآقا سید کوهرنگ باید انجام دهید این است که فصل مناسبی را برای سفر انتخاب نمایید. بعد از آن لوازمی که ممکن است در بین راه به آن ها احتیاج داشته باشید و ممکن است شب را در کوهستان باقی بمانید با خود به همراه داشته باشید.

آدرس و مسیر دسترسی با وسایل مختلف

روستای سر آقا سید در اطراف کوه های هفت تنان قرار دارد . این روستا از سمت شمال با کوه های کنگله، از شمال شرق با کوه نرمه و از طرف جنوب هم به کوه های خیمه  وند منتهی می شود. برای رفتن به این روستا می توانید از اتوبوس استفاده نمایید، به این معنی از شهری که قصد دارید راهی کوهرنگ شوید می توانید بلیط اتوبوس را خریداری نمایید و سفر خود را به این مناطق آغاز کنید. بعد از آن هم می توانید از تاکسی یا ماشین های دربستی استفاده کنید. بسیاری از افراد ممکن است با خودروهای شخصی راهی کوهرنگ شوند، در این جا لازم است بگوییم که روستای سر آقا سید در چهلگرد از توابع کوهرنگ واقع شده است. با وارد شدن به جاده چهلگرد با جاده های خاکی و پر پیچ و خم رو به رو می شوید که با هر ماشینی نمی توان از آن عبور کرد، بنابراین می توانید خودروی خود را در جای مناسبی پارک نمایید  و ادامه مسیر را پیاده روی کنید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *