بسیاری از اوقات بعد از خستگی های کاری و روزمره نیاز پیدا خواهیم کرد که به جایی مناسب برویم و به دور از جنجال های روزانه به استراحت بپردازیم. مناظر و بکر دیدنی زیادی وجود دارد که می تواند آرامش زیادی را به ما ببخشد. چهار محال بختیاری از استان هایی است که هر چه از مناظر طبیعی آن سخن بگوییم کم گفته ایم. این استان جاذبه های زیادی را در اختیار گردشگران و مسافران قرار می دهد که بتوانند از آن ها استفاده نمایند. کوهرنگ یکی از بهترین مقصد های گردشگری به شمار می رود که جاذبه های زیادی را هم اطراف خود دارد. از جاذبه های این شهر می توان روستای دیمه و چشمه دیمه را نام برد، آب چشمه دیمه به قدری زلال و شفاف است که می توانید دنیای زیر آب را مشاهده نمایید. طبق گفته هایی که وجود دارد این چشمه دارای آبی شفا بخش و برای درمان بسیاری از بیماری ها مفید است. املاح معدنی فراوانی طبق تحقیقات صورت گرفته در این آب چشمه دیمه مشاهده می شود که برای درمان پوکی استخوان بسیار مناسب است. با مراجعه به مجله مستر بلیط می توانید اطلاعات مفیدی را در مورد این چشمه به دست آورید. لازم به ذکر است که بگوییم چشمه دیمه به عنوان یکی از سرشاخه های اصلی زاینده رود شناخته می شود.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

نقشه و معرفی بخش های مختلف

رفتن به مناطق بکر و دیدنی مثلا روستای دیمه می تواند یکی از لذت بخش ترین قسمت های سفر باشد. با رفتن به این روستا می توانید از چشمه دیدن نمایید که دارای درختان بزرگی در اطراف خود و محل مناسبی را برای برگزاری پیکنیک های خانوادگی فراهم آورده است. در اطراف چشمه آلاچیق هایی را قرار داده اند که مسافران می توانند هنگام استراحت از آن ها استفاده نمایند. به دلیل اینکه هر ساله گردشگران زیادی راهی روستای دیمه می شوند و به بازدید از چشمه دیمه می پردازند امکانات رفاهی مختلفی را در آن جا بنا نهاده اند، امکاناتی چون سرویس های بهداشتی، محل های اقامتی، فروشگاه و … که برای مسافران از اهمیت ویژه ای برخوردار است. البته بسیاری از افراد با چادر زدن کنار چشمه از زیبایی شب هنگام آن جا نهایت لذت را خواهند برد. در اطراف چشمه دیمه زیبایی های فراوانی وجود دارد که می توان از آن ها هم دیدن به عمل آورد. کوهرنگ تونلی قدیمی دارد که از زیبایی منحصر به فردی برخوردار است. این تونل را برای وصل کردن دو رود کارون و چشمه ایجاد کرده اند. برای بازدید از این چشمه به راحتی می توانید بلیط مورد نیاز خود را از طریق سایت اینترنتی مستر بلیط تهیه نمایید. دشت لاله های واژگون از دیگر مناظری به شمار می رود که می توان آن ها را مشاهده کرد. این دشت به دلیل وسعتی که دارد به عنوان یکی از اثرهای ملی به ثبت رسیده است. کوهرنگ از آب و هوایی کوهستانی برخوردار است، بنابراین روزهای سردی در سال دارد. در این منطقه به دلیل وجود شرایط آب و هوایی پیست اسکی را راه اندازی کرده اند که در زمستان ها مورد استقبال بسیاری از مردم قرار می گیرد.

شرایط بازدید از چشمه دیمه

شرایط بازدید از چشمه دیمه

شهرستان چهلگرد کوهرنگ که چشمه در آن جا قرار دارد در محیطی کوهستانی قرار گرفته، به همین علت ممکن است هنگام سفر در فصل های سرد سال با بارش برف و باران رو به رو شوید، بنابراین باید لوازم ضروری را به همراه خود داشته باشید.

آدرس و مسیر دسترسی با وسایل مختلف

در مطالب بالاتر ذکر شد که این چشمه در روستایی با همین نام قرار دارد که در 12 کیلومتری چهلگرد یکی از توابع کوهرنگ واقع شده است. شما می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی برای مسافرت به این شهر استفاده نمایید برای این منظور بلیط اتوبوس را خریداری نمایید و هنگام رسیدن به مقصد از تاکسی هایی که در آن جا قرار دارند استفاده نمایید. برای مسافرت با خودروهای شخصی باید هنگام رسیدن به شهرستان کوهرنگ حدود 12 کیلومتر از شهر فاصله بگیرید. بعد از آن به روستای دیمه خواهید رسید که به راحتی می توان چشمه دیمه را در این روستا مشاهده کرد.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *