آذربایجان یکی از استان های بی نظیر کشور است که با توجه به خلق و خو و مردمان مهمان نواز بسیاری از افراد در مواقع تعطیلی به این استان سفر می کنند. این استان دارای جاذبه های گردشگری و تاریخی بسیاری است که یکی از این جاذبه های تاریخی مسجد قاضی شیشوان به شمار می آید. این مسجد به دلیل نوع بنا و سبکی که در ساخت آن به کار رفته سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند و جزء یکی از آثار فرهنگی تاریخی کشور شناخته شده است. ارتفاع مسجد قاضی شیشوان نسبت به دیگر مساجد استان کوتاه تر و از سادگی ویژه ای برخوردار است، به همین دلیل باعث جذابیت در بین مراجعه کنندگان شده است. اگر قصد سفر به استان آذربایجان و دیدن از مسجد قاضی را دارید با مجله مستر بلیط همراه باشید.

تاریخچه مسجد قاضی شیشوان

تاریخچه مسجد قاضی شیشوان

این مسجد چوبی عجب شیر از دوران صفویه به جای مانده است و جزء یکی از هنر های اسلامی به حساب می آید و به عنوان یک عبادتگاه در میان مراجعه کنندگان شناخته شده است. این اثر ملی در سال 1386 با شماره ثبت 19567 به ثبت ملی رسیده است.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

مسجد قاضی شیشوان در میدان مرکزی شهر قرار گرفته و به دلیل سبکی که در ساخت آن به کار رفته است بسیار جلب توجه می کند. سقف این مسجد از جنس چوب است که با طرحی به شکل گل و بوته و همچنین طرح های اسلیمی زیبایی دو چندانی به مسجد بخشیده است. شش ستون چوبی که پایه هایش از جنس سنگ و مقاوم است باعث استقامت و ایستادگی این مسجد شده اند و همچنین طاقچه های پنج و هفت قومی زینت بخش این مسجد گشته اند این بنای تاریخی جز یکی از اولین مسجد های چوبی کشور عزیزمان است که از نظر معماری شباهت بسیاری به مسجد های دیگر کشور همچون مسجد سفید مراغه، کبود بناب دارند. اگر قصد سفر به این استان و دیدن این بنای تاریخی را دارید می توانید به سایت مستر بلیط مراجعه فرمایید.

شرایط بازدید از مسجد قاضی شیشوان

شرایط بازدید از مسجد قاضی شیشوان

استان آذربایجان با توجه به اینکه آب و هوای مناسبی دارد، در تمام ایام سال پذیرای مهمانان گرامی است و شما می توانید در تمام فصول سال اقدام به بازدید از این بنای تاریخی فرمایید.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

شما می توانید برای بازدید از این مجموعه به دو طریق اقدام فرمایید، اول با وسیله شخصی و دوم با وسایل نقلیه عمومی. اگر قصد سفر با خودرو شخصی را دارید می توانید از طریق راه های مواصلاتی کشور به استان آذربایجان شرقی سفر کرده و پس از آن از طریق تابلو های راهنمایی رانندگی شهرستان عجب شیر را پیدا کنید و به بخش مرکزی، دهستان دیزجرود غربی، روستای شیشوان بروید و در میدان مرکزی روستا این مسجد زیبا را نظاره کنید. اما اگر به دلایل مختلف قصد سفر با وسایل نقلیه عمومی را داشته باشید می توانید با خرید بلیط اتوبوس عجب شیر به این روستا سفر کرده و اوقات خوشی برای خود و خانواده خود بسازید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *