منطقه شکار ممنوع قازانقایه

0 123

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری که در این قسمت از مجله مستر بلیط قصد داریم آن را برای تان شرح دهیم، منطقه شکار ممنوع قازانقایه است. باید بدانید که این منطقه منحصر به فرد در نزدیکی شهر مراوه تپه واقع شده است و مسافرانی که قصد بازدید از آن را دارند می بایست به استان زیبای گلستان مراجعه کنند. اگر می خواهید با این مکان گردشگری بیش تر آشنا شوید، به شما توصیه می کنیم تا در ادامه مقاله با ما همراه بمانید و مطالب ذکر شده را مورد بررسی و مطالعه قرار دهید.

درباره منطقه شکار ممنوع قاز انقایه

درباره منطقه شکار ممنوع قازانقایه

همانطور که چندی قبل به آن اشاره کردیم، از دیگر منطقه های وسیع در استان گلستان می توان به منطقه شکار ممنوع قاز انقایه اشاره نمود. باید بدانید که این منطقه بسیار پهناور است، به گونه ای که می توان گفت 34 هزار هکتار را به خود اختصاص داده است. اکثریت مردمان این منطقه برای گذراندن معیشت خود به کشاورزی و دامداری می پردازند و به همین منظور چهار هزار هکتار از این منطقه به کشاورزان عزیز تعلق یافته است. اما باید بدانید که نزدیک به 30000 هکتار از این زمین ملی گردیده و به تصرف دولت درآمده است. منطقه شکار ممنوع قاز انقایه دارای پوشش گیاهی بسیار متنوع و متعددی است و می توان گفت یکی از قطب های بزرگ پرورش پسته است. هفت هزار هکتار از تصرف ملی این منطقه را درختان پسته تشکیل داده اند که افراد می توانند به هنگام مراجعه به قاز انقایه از آن ها بازدید نمایند. همانطور که از نام این منطقه پیدا است، باید بدانید که شکارچیان در آن به هیچ وجه نمی توانند شکار کنند و هر گونه تیر اندازی به حیوانات موجود در منطقه قاز انقایه به مدت زمان 5 سال ممنوع تلقی می شود. طبق آخرین بررسی هایی که توسط تیم ما صورت گرفت، دریافتیم که جمعیت قاز انقایه به بیش از 3500 نفر می رسد و تقریبا از لحاظ جمعیت غنی تلقی می شود. حال اگر می خواهید با مکان های گردشگری اطراف منطقه شکار ممنوع قاز انقایه آشنا شوید، می توانید در ادامه مقاله با مستر بلیط همراه بمانید.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

اگر می خواهید به منطقه شکار ممنوع قاز انقایه مراجعه کنید، می توانید از مناطق گردشگری اطراف آن نیز بازدید نمایید. برخی از این مکان های گردشگری به شرح زیر هستند:

کوه پالیزان: یکی از جاذبه های گردشگری که می توانید به آن مراجعه کنید، کوه پالیزان نام دارد. در این کوه جنگل های متعددی وجود دارد که شما می توانید در تمامی فصول سال از آن ها بازدید نمایید.

مسجد جامع قاز انقایه: از دیگر مکان های مذهبی و گردشگری که می توانید بازدید از آن را مد نظر خود قرار دهید، مسجد جامع قاز انقایه است. لازم به ذکر است که در این مسجد طلبه های بسیاری به تحصیل می پردازند و می توانند دروس دینی را توسط بهترین افراد بیاموزند. باید بدانید که معماری مسجد جامع قاز انقایه توسط بهترین معماران صورت گرفته است و افراد می توانند با بازدید از آن به قدمت بسیار طولانی مسجد پی ببرند.

 

شرایط بازدید از منطقه شکار ممنوع 

اگر می خواهید به منطقه قاز انقایه مراجعه کنید، به شما پیشنهاد می دهیم تا در فصول بهار و تابستان به این منطقه مراجعه نمایید. قاز انقایه در فصل های ذکر شده چشم انداز های طبیعی بسیاری را در خود جای می دهد و می تواند مسافران گرامی را به وجد آورد.

شرایط بازدید از منطقه شکار ممنوع 

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

برای این که بتوانید به قاز انقایه دست یابید، می بایست از دو روش مقابل به دلخواه خود پیروی نمایید: استفاده از بلیط اتوبوس و استفاده از خودروی شخصی.

استفاده از خودروی شخصی: اگر تمایل دارید تا با استفاده از اتوموبیل خود به سفر بپردازید، می بایست در ابتدا از محل سکونت خود به سمت استان گلستان حرکت کنید. پس از رسیدن به این استان کافی است تا به سمت شهر مراوه تپه روانه گردید و با بررسی تابلو های بین راهی به منطقه قاز انقایه دست یابید.

استفاده از اتوبوس: اگر می خواهید سفری آرام و به دور از دغدغه را تجربه نمایید، به شما پیشنهاد می دهیم تا در اسرع وقت به خرید بلیط اتوبوس بپردازید تا بتوانید از مقبره مختوم قلی فراغی دیدن فرمایید. در این قسمت از مقاله مستر بلیط سعی نمودیم تا شما را با منطقه شکار ممنوع قاز انقایه و نحوه دسترسی به آن آشنا کنیم.  امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید یک شناخت نسبی به این منطقه پیدا کرده و در اسرع وقت به آن مراجعه برای بازدید مراجعه کنید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.