پارک پیشکوه

0 328

امروز می خواهیم شما را با یکی از بزرگ ترین پارک های استان خراسان رضوی که پارک جنگلی پیشکوه نام دارد آشنا کنیم. پس در ادامه همراه مستر بلیط باشید.

تاریخچه پارک پیشکوه

لقب زیباترین پارک تربت حیدریه را پارک جنگلی پیشکوه به خود اختصاص داده، که از وسعتی به میزان ۸۰۰ کیلومتر برخوردار است. از سال ۱۳۷۹ عملیات احداث پارک جنگلی پیشکوه آغاز شد. این پارک از نمونه جاذبه های مهم این منطقه به شمار می رود که هر سال گردشگران بسیاری از این پارک زیبا دیدن می‌ کنند. باید گفت که این پارک در دامنه کوه سه قله واقع شده است به همین خاطر پارک پیشکوه را بوستان کوهستانی هم نام می برند.

نقشه و معرفی بخش های مختلف آن

نقشه و معرفی بخش های مختلف آن

پارک پیشکوه در کنار جاده استان های جنوبی کشور به مشهد واقع شده است از همین رو مسافرانی که درگذر از استان های کرمان، سیستان و یزد و خراسان جنوبی که از آب و هوای کویری و خشک برخوردار هستند به طرف مشهد در محدوده شهر تربت حیدریه حرکت می کنند، اقلیم های گوناگونی را مشاهده می کنند که پس از دیدن این پارک کوهستانی و آب و هوای خوب آن جذب این پارک می شوند و ساعات خوشی را در آنجا سپری می کنند و به استراحت بپردازند. هم چنین پارک پیشکوه از امکانات متنوعی نظیر پارکینگ، سرویس بهداشتی، رستوران، کافه و آنتن دهی موبایل برخوردار است. اگر می خواهید با این پارک جنگلی بیشتر آشنا شوید مجله مستر بلیط در این زمینه شما را راهنمایی خواهد کرد.

سازه ها و آبشار طبیعی پارک پیشکوه

از سازه ها و آلمان های منحصر به فردی در این پارک استفاده شده است که مطابق با عوارض طبیعی زمین و هم چنین موقعیت جغرافیایی منطقه مورد طراحی قرار گرفته است. اگر به ارتفاعات پارک پیشکوه بروید منظره ای بی نظیر با دید ۳۶۰ درجه از شهر تربت حیدریه را می توانید مشاهده کنید. در مرتفع ترین موقعیت پارک آبشار مصنوعی ایجاد شده، که بسیار جذاب و دل انگیز است و صدای آن می تواند حسی آرام بخش را برای شما به ارمغان بیاورد. البته توجه داشته باشید که از شیب  تندی برخوردار است و باید مراقب باشید.

مجسمه کوهنورد پیشکوه

در مجاورت مزار شهدای گمنام میدان و مجسمه کوهنورد واقع شده است که در مسیر یک طرفه به خروجی خیابان آبشار منتهی می‌ شود. باید گفت که این مسیر مورد علاقه ورزشکاران و دوستداران طبیعت است. اگر شما هم به کوهنوردی و خوردن یک چای داغ در دامنه کوه علاقه مند هستید حتماً از آنجا هم دیدن کنید و نهایت لذت را در کنار عزیزان تان ببرید.

مجسمه کوهنورد پیشکوه

شرایط بازدید از پارک پیشکوه

بازدید از این پارک زیبا به صورت شبانه روزی و ورودی رایگان است و می‌ توانید همراه عزیزان تان سفر خوشی را در دامان طبیعت بکر و زیبای تربت حیدریه تجربه کنید. بهترین زمان سفر به تربت حیدریه در فصول بهار و پاییز است.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

همانطور که گفته شد پارک پیشکوه  واقع شده در خراسان رضوی، تربت حیدریه، بلوار پرستار و خیابان آبشار می باشد. شما با هر وسیله نقلیه ای می توانید به تربت‌ حیدریه سفر کنید. اگر تمایل دارید می توانید بلیط اتوبوس تربت حیدریه را تهیه کرده و از این پارک کوهستانی هم دیدن کنید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.