آبشار نره ‌گر

0 250

با گسترش شهرها، روزه به روز انسان ها از طبیعت درو می شوند، ولی نیاز به طبیعت از وجود آنها برچیده نمی شود و همیشه با انسان است. راه حلی که بسیاری از افراد برای جواب به این نیاز پیدا کرده اند سفر به طبیعت برای هر چند یک دوره کوتاه مدت است. به این نوع سفر، طبیعت گردی گفته می شود که افراد به قصد دیدار طبیعت و بهره مندی از مواهب آن رهسپار سفر می شوند. برخی از افراد هم هستند که این کار را به صورت مرتب انجام می دهند که به آنها طبیعت گرد گفته می شود. ایران از جمله کشوهایی به شمار می آید که چهار فصل هستند، که البته تعداد آنها زیاد نیست، همین موضوع باعث شده است که در گوشه گوشه این کشور مناظر طبیعی گوناگونی وجود داشته باشد، که شامل دریا، دشت، کویر، آبشار و … می شود. یکی جاذبه های طبیعی ایران که طرفداران بسیاری دارد در شهرستان خلخال قرار دارد و با نام آبشار نره ‌گر شهرت دارد. در این بخش از مجله مستر بلیط اطلاعاتی در مودر این جاذبه طبیعی را گردآوری کرده ایم که در اختیار شما قرار می دهیم، اگ از علاقمندان به این مبحث هستید این مطلب را از دست ندهید.

معرفی آبشار نره ‌گر

معرفی آبشار نره ‌گر

شهرستان خلخال در منطقه ای کوهستانی قرار دارد همین موضوع باعث شده است که از طبیعتی زیبا برخوردار باشد. در این شهرستان جاذبه های طبیعی بیشماری وجود دارد که سالانه گردشگران فروانی را به سمت خود می کشانند. در این منطقه می توانید تعداد بسیاری آبشار ررا مشاهده کنید که در گوه و کنار آن جای گرفته اند و محیط اطراف خود را سرشار از زیبایی کرده اند. یکی از این آبشار ها، آبشار نره ‌گر نام دارد که در روستای اسبو قرار گرفته است. این آبشار، که در 30 کیلومتری شهر خلخال واقع شده است، در ارتفاع ۱۹۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد. وجود آبشار در این ناحیه، باعث به وجود آمدن حجم زیادی از گیاهان و درختان زیبا شده و منظره ای بی نظیر را به وجود آورده است. به همین خاطر سالانه گردشگران و طبیعت گردان زیادی از نقاط مختلف کشور برای گذران وقت راهی این نقطه می شوند. نکته ای که در مورد این آبشار قابل تأمل است، این است که سرچشمه آب آن، برف هایی محسوب می شود که در فصل های بهار و تابستان ذوب می شوند. آب آبشار نره ‌گر، از میان صخره ها و زمین های اطراف، بیرون می آید و پس از ریزش به سوی رودخانه جاری می شود. روخانه نیز پس از سیراب کردن زمین های کشاورزی به رود شاهرود از سرشاخه های قزل وزن می پیوندد.

طبیعت اطراف آبشار

این آبشار که به دره ای سرازیر می شود اطراف خود را ممو از زیبایی و هیجان کرده است. پیرامون این آبشار انواع مختلفی از گیاهان رشد و نمو کرده اند که از گل های رنگارنگ گرفته تا درختان بلند در این میان یافت می شود. عمده درختانی که دور تا دور این آبشار وجود دارد، درختان گردو هستند که با سایه ای که ایجاد می کنند باعث خنکای مسافرانی می شود که به این محدوده آمده اند. علاوه بر تمام اینها رودخانه ای در پای این آبشار وجود دارد که می توانید تنی به آب بزنید و از خنکای آن نهایت لذت را ببرید. از فعالیت هایی که می توانید در این منطقه انجام دهید می توان به آب تنی، کوه پیمایی و صخره نوردی اشاره کرد.

راه های دسترسی به آبشار

راه های دسترسی به آبشار

برای رفتن به این ناحیه باید ابتدا به روستای اسبو بروید سپس حدود دو کیلومتر را از روستا خارج شوید و پیاده تا این آبشار بروید. مسیری که تا این آبشار وجود دارد بسیار زیبا است و طی کردن مسیر نیز خالی از لطف نیست و خود به نوعی تفریح و گردش به شمار می آید. اگر با خودروهای حمل و نقل عمومی قصد دارید به شهر خلخال سفر کنید، مستر بلیط شما را در خرید بلیط اتوبوس خلخال همراهی خواهد کرد.

بازدید از آبشار نره ‌گر

در زمان بازدید از جاذبه های طبیعی باید نکاتی را رعایت کنید و از آسیب زدن به محیط اطرافتان خودداری کنید. هیچ گونه زباله ای از خود در این مکان به جای نگذارید زیرا تجزیه آنها در طبیعت به کندی صوررت می گیرد و شاید باعث مرگ حیواناتی،که این منطقه زادگاهشان باشد، شود. خیرد از مردم روستا را فراموش نکیند و تا جایی که می توانید مایحتاجتان را از مردم روستا خریداری کنید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.