روستای مجره

0 759

ممکن است احساس کنید که در زندگی روزمره خود در یک لبه قرار گرفته اید، یا مشتاق چیزی هیجان انگیز تر و متفاوت تر هستید و همچنین مشتاق تجربه های جدید و چالش های جدید باشید. سفر راه حلی ایده آل برای این موضوع به حساب می آید، علاوه بر این انسان در سفر می تواند توانمندی های خود را بسنجد. سفر افراد را به محدودیت های خود سوق می دهد و آنها را به خارج از منطقه راحتی خود می رساند. وقتی در معرض مکان ها، افراد و تجربیات جدید قرار می گیرید، به میزان توانمندی خود پی خواهید برد. وقتی سفر خود را با موفقیت به پایان برسانید احساس غرور خواهید کرد. غلبه بر چالش ها، لذت و انرژی مضاعف را برای آزمون های آینده به همراه دارد. خواهید فهمید که چقدر توانایی دارید و اعتماد به نفس خود را تقویت می کنید. انواع مختلفی از سفر کردن وجود دارد که یکی از آرامش بخش ترین و در عین حال هیجان انگیزترینشان سفر به روستاهاست. ایران کشوری است که تعداد بسیار زیادی روستا دارد که مقصد مناسبی برای سفر به شمار می آیند و یکی از آنها روستای مجره نام دارد و در استان اردبیل شهرستان خلخال قرار گرفته است.

معرفی روستای مجره

معرفی روستای مجره

خلخال یکی از شهرستان های استان اردبیل است که به واسطه نوع اقلیمی که دارد سرشار از جاذبه های طبیعی است که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کنند. این منطقه زمستان هایی سرد ولی تابستان های خنک دارد به همین دلیل بهترین زمان برای سفر به آن فصل بهار و تابستان است. یکی از جاذبه های طبیعی این شهرستان، روستای مجره نام دارد. مجره روستایی است که در استان اردبیل، شهرستان خلخال، بخش مرکزی، دهستان خانندبیل شرقی واقع شده است. این روستا در مسیر جاده اسالم به خلخال قرار دارد، که یکی از زیبا ترین گردشگاه های طبیعی برای گردشگران است. مجره طبیعتی زیبا دارد تا شما به آن سفر کنید مجره یکی از خارق العاده ترین روستاهای جهان است. این روستا در جنوب شرقی شهرستان خلخال واقع شده است و از طرف شمال شرقی و  شرق با گیلان از طرف شمال غربی با روستای خوجین و شهر خلخال و از طرف جنوب با بخش شاهرود و از طرف غرب نیز با روستای خانقاه بفراجرد محدود می شود و حدود هفت کیلومتر با مرکز شهر خلخال فاصله دارد. از آنجایی که روستای مجره آب و هوای کوهستانی دارد که دارای زمستانی سرد و یخبندان و تابستانی معتدل و غالبا در اکثر روزهای سال دارای مه است، طبیعتی بی نظیر دارد. این روستا از قدیمی ترین روستاهای منطقه به شمار می آید که عمر آن به چهارصد سال پیش بر می گردد و قبل از آن نیز مردم منطقه در غارهای اطراف زندگی می کردند که هنوز آثاری از آنها در غارهای کوه ازناو قابل مشاهده است. اگر تمایل دارید در مورد این روستا بیشتر بدانید این مطلب از مجله مستر بلیط را دنبال کنید.

طبیعت روستا

طبیعت روستا

اطراف روستا را سراسر دشت هایی مملو از گیاهان و گل های رنگارنگ فرا گرفته است. علاوه بر این دور تا دور روستا کوه هایی قرار دارد که از آن جمله می توان الماس، مالان کوه، ازناو  و … را نام برد.آب این روستا از دو رودخانه ای که در آن جریان دارند تامین می شوند که یکی از آنها از کوه های دره چمن و دیگری از کوه های الماس سرچشمه می گیرد. پس از گذر از مزارع پایین دست روستا و سیراب کردن آنها، هر دو در دره ازناو به هم می رسند و پس از طی چندین روستا به رود خانه قزل اوزن می پیوندد. یکی دیگر از جاذبه های این روستا جنگل هایی هستند که دور تا دور روستا را گرفته اند و شامل جنگل های خولا مرجان، تالش دره، گرم دره، الماس و چوکورمشه می شود، در حال حاضر ارتفاع درختان آنها به سه الی چهار متر می رسد. دشت ها و جنگل های اطراف روستا زیستگاه حیواناتی مانند گرگ، خوک، روباه و مار است.

راه های دسترسی به روستا

راه های دسترسی به روستا

این روستا در فاصله 7 کیلومتری از مرکز شهر خلخال قرار  دارد بناربراین رفتن به آنجا کار چندان سختی نیست و شما به راحتی می توانید خود را به این روستا برسانید. برای این کار می توانید از خودرو شخصی و یا وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید. برای رفتن به شهر خلخال تنها کافی است، بلیط اتوبوس خلخال را به صورت آنلاین از مستر بلیط خریداری و به این شهر سفر کنید.

بازدید از روستای مجزه

دیدار از این مکان هیچ شرایط خاصی ندارد و تنها باید مسائلی را باعث آسیب زدن به این ناحیه می شود را رعایت کنید. از ریختن زباله در طبیعت و محیط داخل روستا به شدت خودداری کنید و به حیوانات و گیاهان کوجود در طبیعت آسیب نرسانید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.