آبشار نام نیک

0 142

زندگی شهری و مدرن امروزی سبب شده است که افراد برای دوری از این شرایط راهی طبیعت شوند. همین موضوع نوعی از گردشگری را به وجود آورده است که با نام طبیعت گردی در بین گردشگران شناخته می شوند. در این نوع از سفر افراد به سمت جاذبه های طبیعی راهی می شوند و در کنار آنها فعالیت های گوناگونی را انجام می دهند. صخره نوردی، شنا، کوهنوردی، دوچرخه سواری، کمپینگ و … برخی از این فعالیت ها به شمار می آیند. از جمله جاذبه های طبیعی می توان به دریا، ساحل، جنگل، آبشار و … اشاره کرد. آبشارها از جمله محبوب ترین جاذبه های طبیعی به شمار می روند که سالانه افراد زیادی به سمت آنها حرکت می کنند. ایران از جمله کشورهایی محسوب می شود که در آن می توان آبشارهایی با نوع های متنوع مشاهده کرد. این آبشارها در اندازه مختلفی هستند که بر همین اساس می توان آنها را به صورت آبشارهای بلند، متوسط و کوتاه تقسیم بندی کرد. یکی از آبشار های بسیار زیبا در ایران آبشار نام نیک به شمار می رود که در استان سمنان و شهرستان میامی قرار دارد و سالانه افراد زیادی برای گردش و تفریح آنجا را انتخاب می کنند.

معرفی آبشار نام نیک

معرفی آبشار نام نیک

سمنان یکی از استان های مرکزی ایران به شمار می رود که از سمت شمال با استان های شمالی ایران همجوار است. همین موضوع باعث شده است که در این استان بتوان انواع مختلفی از آب و هوا را شاهد بود. استان سمنان یکی از قدیمی ترین استان های ایران به شمار می رود و در آن می توان شهرستان های قدیمی زیادی را مشاهده کرد، که یکی از آنها شهرستان میامی نام دارد. میامی از جنوب و غرب با شهرستان شاهرود از شرق با شهرستان داورزن از شمال با شهرستان جغتای و گرمه همسایه است. شهرستان میامی  خود به تنهایی دارای جاذبه های گردشگری متنوعی است که یکی از آنها آبشار نام نیک محسوب می شود. آبشار نام نیک در روستای نام نیک قرار دارد که فاصله آن از شهر میامی در حدود 120 کیلومتر می شود. این آبشار همانطور که متوجه شدید نام خود را از این روستا گرفته است. روستای نام نیک بدلیل قرار گرفتن در مرز بین سمنان و استان گلستان روستایی سرسبز و زیبا به شمار می رود، که دارای مناطق زیبا و منحصر به فرد است. آبشار نام نیک یکی از مشهور ترین جاذبه های گردشگری این شهرستان به شمار می رود که سالانه افراد زیادی برای دیدار از آن راهی این منطقه می شوند.

ساختار و طبیعت آبشار

ساختار و طبیعت آبشار

این آبشار به صورت پلکانی است و می توان گفت از جمله آبشارهای متوسط به شمار می رود. این آبشار از کوه های بلند منطقه سرچشمه می گیرد و در قسمت شمال غربی روستا قرار گرفته است. برای بازدید آن باید از داخل روستا عبور کرده و حدود 30 الی 45 دقیقه پیاده روی کنید. گردا گرد این آبشار را درختان خودرو و صخره های متعدد فرا گرفته است. به دلیل اینکه این آبشار به صورت پلکانی است زیبایی وصف نشدنی دارد. میزان حجم آب آبشار در فصول مختلف، متفاوت است و در فصل های بهار و اواخر زمستان بیشترین حجم آب را دارد. قبل از رسیدن به این آبشار جنگلی زیبا وجود دارد که در آن امکانات رفاهی مناسبی قرار داده شده است. برای اینکه اطلاعات بیشتری در مورد این محل پیدا کنید می توانید ادامه این مطلب از مجله مستر بلیط را دنبال کنید.

راه های دسترسی به آبشار

راه های دسترسی به آبشار

برای اینکه به این محیط دسترسی پیدا کنید باید در ابتدا به سمت شهرستان میامی حرکت و پس از آن خود را به روستای نام نیک برسانید. برای اینکار می توانید بلیط اتوبوس میامی را از مستر بلیط به صورت آنلاین تهیه کنید و خود را به این ناحیه برسانید و پس از آن با وسایل حمل و نقلیه عمومی که در این شهر به سمت روستا حرکت می کنند به این محل بروید. اگر با خودرو شخصی به سفر می روید باید وارد جاده شاهرود گرمه شوید و به این منطقه سفر کنید.

بازدید از آبشار نام نیک

برای دیدار از این جاذبه طبیعی نیازی به پرداخت هزینه نیست و می توانید به صورت رایگان از آن دیدن کنید. از آنجایی که در نزدیکی این آبشار پارک جنگلی وجود دارد می توانید از امکانات رفاهی موجود در آن استفاده کنید. می توانید در این مکان انواع مختلفی از فعالیت ها را انجام دهید که برخی از آنها شامل عکاسی، آب تنی، صخره نوردی و … می شود.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.