در استان گیلان و شهر رودسر آبشارهای خروشان متعددی وجود دارد که بسیار زیبا هستند و موجب شده اند که طبیعت سر سبز این منطقه منظره ای زیبا خلق کند. یکی از این آبشارها، آبشار زیبای میلاش نام دارد که در نزدیکی روستای میلاش واقع شده است. این آبشار خروشان و طبیعت سر سبز و زیبای اطراف آن نظر گردشگران بسیاری را به خود جلب نموده است. به طوری که سالیانه گردشگران بسیاری از سراسر نقاط ایران به بازدید از این آبشار می روند. اگر می خواهید با آبشار میلاش بیشتر آشنا شوید تا پایان با مجله مستر بلیط همراه باشید.

معرفی آبشار میلاش

معرفی آبشار میلاش

آبشار حیرت انگیز و با شکوه میلاش درغرب روستای زیبا و خوش آب و هوا میلاش قرار گرفته است. این آبشار خروشان دارای 25 متر ارتفاع  و 8 متر عرض و به طور کلی مساحت آن 150 متر است. آب این آبشار مرتفع و خروشان به صورت پلکانی به سمت پایین سرازیر می گردد و همین مسئله مانع از ایجاد استخری عمیق در پایین آبشار شده است. این آبشار زیبا از کوه بندبن سرچشمه می گیرد و دارای 800 متر ارتفاع از سطح دریاهای آزاد است. جالب است که بدانید این آبشار در مسیر رودخانه میلاش قرار دارد. علاوه بر این رود، رودخانه دیگری نیز به نام  پل رود در فاصله 700 متری آبشار قرار گرفته است.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

این آبشار خروشان در نزدیکی جنگل های فندق شهرستان رودسر واقع شده است و در فصل بهار این آبشار و اطراف آن طبیعت بسیار زیبا و چشم موازی دارد وبرای دسترسی به آبشار  گردشگران باید از میان مزارع گل گاوزبان عبور نمایند که منظره ای فوق العاده دارد. در ساعات اولیه صبح در نزدیکی آبشار قطرات معلق موجود در آسمان به خوبی مشاهده می شود که بسیار جذاب هستند. اما با نزدیک شدن به اواسط ظهر رنگین کمان در آسمان خود نمایی می کند و زیبایی جنگل سر سبز و آبشار را دو چندان می نماید. ارتفاع بلند و مساحت گسترده آبشار موجب شده است که قطرات آب با فشار در هوا و فضای اطراف آبشار پراکنده شوند و فضای خنک و دلچسبی را ایجاد نمایند. این موضوع باعث شده است که در گرم ترین روزهای سال هوای اطراف آبشار خیلی خنک باشد. آب آبشار دارای ۱۵ الی 20 درجه سانتی گراد درجه حرارت است. برای رسیدن به این آبشار خروشان باید پس از روستای میلاش جاده قدیمی و جنگلی را طی نمود که بسیار با صفا است.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

شرایط بازدید از آبشار 

بازدید از آبشار در تمامی فصول سال امکان پذیر است و گردشگرانی که بلیط اتوبوس رودسر را تهیه کرده اند می توانند به راحتی به بازدید از این آبشار بروند. فصل بهار و تابستان می توان بهترین زمان ممکن برای سفر به روستای میلاش و بازدید از این آبشار باشد. در روستای میلاش اقامتگاه های محلی نیز جهت اقامت گردشگران وجود دارد که با رزرو آن ها می توان سفری خاطره انگیز را تجربه نمود.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

این آبشار در استان گیلان، شهرستان رودسر، بخش رحیم آباد، بالاتر از سفید آب، 5 کیلومتر بعد از پردیس گردشگری همت، روستای میلاش واقع شده است و برای دسترسی به آن می توان از خودرو شخصی و یا اتوبوس ها و مینی بوس هایی که در این مسیر مشغول به فعالیت هستند استفاده نمود. همچنین گردشگرانی که فاقد خودرو شخصی هستند می توانند با رزرو خودروهای اینترنتی مستر بلیط سفری راحت و لذت بخش به میلاش و آبشار آن را تجربه کنند.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *