آزادشهر یکی از شهرستان های استان زیبای گلستان است که سالانه افراد بسیاری را به خود جذب می نماید. طبق آخرین تحقیقات انجام شده، این روستا دارای 43760 نفر جمعیت است که این جمعیت در روستا های اطراف پراکنده شده اند. در گذشته های دور این منطقه را با نام های دیگری همچون یورونجل می شناختند که اهالی این منطقه آن را علف های هرز معنی کرده اند. در گذشته های دور در این شهرستان علف های هرز بسیاری رشد می کرد که همین موضوع سبب نام گیری آن به یورونجل شده بود. روستای مرزبن یکی از روستاهای استان گلستان و شهرستان آزاد شهر است که سالانه افراد بسیاری را به خود جذب می نماید.

درباره روستا

این روستا در یک کوه پایه واقع شده است و به مکان هایی همچون جاده بین المللی آزاد شهر و شاهرود، جنگل های هیرکانی، خاندوز، روستای فاضل آباد و سر کهریزا راه دارد. این روستا جمعیتی حدوداً برابر با 1480 نفر را در بر می گیرد، که تعداد آقایان و خانم ها در آن تقریبا یک اندازه و مساوی است. اهالی این روستا همگی مذهب شیعه دارند و اعتقادات خود بسیار پایبند هستند. مردم این روستا بسیار خون گرم و مهربان هستند و با توریست ها و گردشگران به خوبی رفتار می کنند. مردم روستا مرزبن به هنگام صحبت به زبان فارسی و لهجه ای محلی سخن می گویند که بسیار شیرین و دوست داشتنی است. اکثریت مردان و زنان در این روستا به کشاورزی و دامداری مشغول اند که نیاز ها و معیشت خود را از این طریق می گذرانند. اگر می خواهید با تاریخچه و دیگر مکان های گردشگری در این منطقه آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم تا در ادامه مجله مستر بلیط با ما همراه بمانید.

درباره روستا

تاریخچه روستای مرزبن

هنگامی که نام تاریخچه روستای مرزبن به میان می آید، نظریه های بسیار متنوعی را شاهد خواهیم بود. اما حقیقت این است که قدمت روستای مرزبن به بیش از 300 سال می رسد و دارای قدمتی کهن و تاریخی است. نکته دیگری که حائز اهمیت است، تاریخچه اهالی و یا همان بنیان گذاران این روستا است که قدمت آن ها به بیش از هزار سال می رسد.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

اگر قصد سفر به روستای مرزبن و اطراف آن را دارید، باید بگوییم که مکان های گردشگری بسیاری انتظار شما را می کشد. از نمونه مکان های گردشگری موجود در این منطقه می توان به جنگل رقو، چاله فیکی، ارقچا، تیکه شدوئی، آب بندان موجود در شمال روستا و چهار تپه ستودنی و تاریخی اطراف آن اشاره نمود. آب بندانی که در شمال روستا قرار گرفته، دارای ویژگی های منحصر به فردی است. این آب بندان در ماه هایی از سال برای پروش ماهی توسط اهالی روستا مورد استفاده قرار می گیرد و مقداری از آب آن برای کشاورزی و آبیاری باغات اطراف روستای مرزبن استفاده می شود. این روستا دارای مکان های اقامتی برای گردشگران نیز است. امکانات این روستا عبارت اند از: مسجد های قدیمی، خانه های بهداشت، مدرسه دخترانه و پسرانه، دفتر شورای اسلامی، پست بانک، حمام های عمومی ویژه بانوان و آقایان، سالن های ورزشی، بسیج برادران و خواهران.

شرایط بازدید از روستای مرزبن

شرایط بازدید از روستای مرزبن

همانطور که گفتیم این روستا به دلیل قرار گرفتن در کنار جنگل های متنوع از شرایط اقلیمی خوبی برخوردار است. برای بازدید از روستای مرزبن می توانید در تمامی فصول سال و روزهای هفته به آن مراجعه نمایید. اما به شما پیشنهاد می کنیم تا برای بازدید در فصل های بهار و تابستان که زیبایی ها در این منطقه بسیار افزون می گردد، به آن مراجعه کنید و تجربه خوشی را برای خود به ارمغان بیاورید.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

برای این که بتوانید به این روستای زیبا و تاریخی سفر نمایید می توانید از دو طریق سفر خود را انجام دهید: استقاده از بلیط اتوبوس آزادشهر و استفاده از خودرو شخصی. اگر می خواهید با خودرو شخصی خود سفرتان را انجام دهید می بایست ابتدا از محل سکونتتان خود را به استان گلستان برسانید و در ادامه مسیر به سمت شهرستان آزاد شهر حرکت نمایید. لازم به ذکر است که در ادامه مسیر شما تابلوهای راهنما را مشاهده خواهید کرد و می توانید از طریق آن ها روستای مرزبن را پیدا کنید. اما اگر از آن دسته افرادی هستید که راندن ماشین آن هم در ساعات طولانی را دوست ندارید، می توانید به سایت مستر بلیط و یا اپلیکیشن آن مراجعه نمایید و بلیط اتوبوس شهرستان آزاد شهر را تهیه کنید و سفری لذت بخش و آرام را برای خود به ارمغان بیاورید. در این قسمت از مقاله سعی کردیم تا شما را با روستای مرزبن و مکان های گردشگری آن آشنا نماییم، امیدواریم سفر خوبی را تجربه کنید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *