امام زاده حمزه عرب بیجار

0 487

یکی از استان های دیدنی کشورمان که هرساله تعداد زیادی مسافر به آن سفر می کنند کردستان به شمار می رود، که دارای بافت های تاریخی و گردشگری فراوان است. این استان از شهر ها و روستاهای بسیاری تشکیل شده است که یکی از این شهر ها بیجار نام دارد، که نگینی از شهرهای کردستان است. شهر بیجار در غرب ایران و به مساحت 730 کیلومتر مربع است. یکی از مکان های دیدنی این شهر امام زاده حمزه عرب بیجار نام دارد که سالانه بسیاری از افراد را به سوی خود جذب می کند. امام زاده حمزه عرب بیجار در کوهی به نام خود با ارتفاع دو هزار 640 متر از سطح دریا واقع شده و فاصله آن تا شرق بیجار 10 کیلومتر است. برای اطلاعات بیشتر درباره این امام زاده با مجله مستر بلیط همراه باشید.

تاریخچه امام زاده حمزه عرب بیجار

شهر بیجار به شهری با قدمت بسیار بالا معروف است که به تاریخ هزاره سوم پیش از میلاد مسیح باز می گردد. سید جلیل القدری از سلسله سادات موسی بن جعفر (ع) وصیت کرده بود که در شهر بیجار و به روی این کوه حمزه عرب به خاک سپرده شود که در سال 973شمسی این امام زاده بنا شد و هم اکنون به یک جاذبه گردشگری و زیارتی در استان کردستان تبدیل شده است و اهالی منطقه گروس از طرفداران ایشان هستند.

تاریخچه امام زاده حمزه عرب بیجار

نقشه و معرفی بخش های مختلف

این جاذبه گردشگری که هرساله بسیاری از مردم را در به سمت خود می کشاند، دارای یک منظره دیدنی است که افرادی که شب در آنجا می خوابند آن را درک می کنند. بسیاری از مردم شب ها در این مکان می خوابند، تا بتوانند یکی از جذاب ترین طلوع های خورشد را به چشم ببینند. این طلوع خورشید سوای هر چیزیست که شما تا به حال دیده اید و چشم همه رو به سوی خود جذب می کند و یک روز زیبا برای شما می سازد. با طلوع خورشید از پشت قامت کوه، آسمان به یک دفتر نقاشی هفت رنگ تبدیل می شود و یک صحنه رنگین کمان برای شما قابل دیدن است که همچین صحنه ای در هیچ نقطه ای از کشور قابل دیدن نیست. در سال های پیش مردمان روستا و روستای اطراف برای متبرک کردن کار خود که کشاورزی بود و قبل از چیدن محصولات و دروی گندم ها ، همه به دور هم جمع می شدند در این امام زاده و گوسفندی قربانی می کردند تا کار خود را رونق ببخشند و شب را تا صبح در این مکان مقدس سپری می کردند. این کار در مردمان روستاهای اطراف که حتی مسافت زیادی برای رسیدن به این روستا را باید طی می کردند رواج داشت و جزء یکی از رسم هایشان به حساب می آمد و چه افراد غنی و چه فقیر فرق نداشت و همه به دور هم جمع می شدند.

شرایط بازدید از امام زاده حمزه عرب بیجار

استان کردستان یکی از خوش آب هوا ترین استان های کشور محسوب می شود، که این امام زاده در آن واقع شده است. امام زاده حمزه عرب دارای 600 پله است که از پایین پیچ در پیچ دیده می شود بالا روید و به امام زاده می رسید. ساختن همچنین بنای زیبایی نیاز به مهندسان ماهری دارد که از آنان باید قدردانی کرد تا توانسته اند راه را برای مسافران هموار تر کنند. سفر به این مکان در همه فصول سال امکان پذیر است و می توان ازآن لذت برد اما به دلیل اینکه این استان زمستان های سرد و پر بارش ولی تابستان و بهار خنک و معتدل دارد و با وجود چنین پله هایی سفر در فصل های بهار و تابستان را بیشتر به شما توصیه می کنیم. اگر شما قصد سفر به این مکان دیدنی را دارید بهتر است به سایت مستر بلیط مراجعه کنید.

شرایط بازدید از امام زاده حمزه عرب بیجار

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

شما برای رسیدن به شهر بیجار هم از خودرو شخصی و هم وسایل نقلیه مسافر بری می توانید استفاده کنید. اگر انتخاب شما خودرو شخصی است از شهر مورد نظر خود جاده های منتهی به کردستان را سپری کنید و هنگامی که به استان وارد شدید با توجه به تابلو های راهنما می توانید شهرستان بیجار را پیدا کنید. برای رسیدن به کوه حمزه عرب مقداری از مسافت را می توانید با خودرو طی کنید ولی از یه قسمتی به بعد مقداری پیاده روی داشته باشید تا به کوه برسید و با بالا رفتن از پله های احداث شده در کوه می توانید به امام زاده راه پیدا کنید. اما اگر بنا به دلایلی انتخاب شما وسایل نقلیه عمومی است می توانید با مراجعه به سایت و رزرو بلیط اتوبوس بیجار سفری راحت و ایمن را برای خود به ارمغان بیاورید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.