شرکت ریلی مهتاب سیر جم

شرکت ریلی مهتاب سیر جم کجاست؟ معرفی + راه‌های ارتباطی

شرکت ریلی مهتاب سیر جم کجاست؟ در بین کسانی که علاقه مند به گردشگری هستند همیشه هواپیما و قطار یکی از انتخاب ها برای مسافرت است. هر کدام از این وسایل حمل و نقل دارای خصوصیاتی هستند که باعث می شود نظر مخاطبان را به خود جلب کنند.

اما باید بگوییم مسافرت با قطار برای هر فردی می تواند به تجربه ای بی نظیر تبدیل شود، امنیت مسافرت با قطار نسبت به دیگر وسایل حمل و نقل بیشتر است.

راه آهن قطار معمولا در مرکز شهر ها واقع شده است که این موضوع می تواند یکی از دلایل انتخاب قطار برای مسافرت باشد که به راحتی گردشگران می توانند به محل مورد نظر خود برسند.

خیلی از مسافران در ایستگاه هایی که بین راه وجود دارد سوار قطار می شوند پس باید از ساعتی که قطار به ایستگاه می رسد مطلع باشید، زیرا برنامه های حرکت قطار دارای زمان بندی دقیق و در هر ایستگاه توقف بسیار کوتاه مدت است.

پس باید 20 دقیقه قبل از رسیدن قطار به ایستگاه در آن جا حضور داشته باشید و گرنه ممکن است به قطار مورد نظر خود نرسید. همچنین اگر قصد دارید در ایستگاه های بین راهی پیاده شوید باید بدانید که قطارهای سریع السیر در بین راه توقف نخواهند داشت.

پس اگر می خواهید در بین راه پیاده شوید باید هنگام انتخاب قطار دقت لازم را داشته باشید. در هنگام سوار شدن به قطار به ماموران بگویید که زمانی که به ایستگاه مورد نظر رسیدید به شما اطلاع دهند. هنگام مسافرت با قطار باید لوازمی را که مورد نیاز است به همراه خود ببرید اما اگر قطارهای لوکس مهتاب سیرجم را انتخاب کرده اید نباید نگران چیزی باشید.

شرکت ریلی مهتاب سیر جم

معرفی شرکت ریلی مهتاب سیر جم

اینترنت برای افرادی که کارهای خود را به صورت آنلاین انجام می دهند ممکن است امری ضروری باشد پس هنگام خرید بلیط قطار باید به این نکته توجه داشته باشید.

هنگام سوار شدن به قطار باید حتما دستور استفاده از ترمز دستی را به خوبی مطالعه نمایید تا در صورتی که شاهد اتفاق ناخوشایندی بودید بتوانید از آن به خوبی استفاده نمایید و تنها در مواقع ضروری می توانید از ترمز دستی استفاده کنید.

اگر قصد سفر از طریق مسیرهای ریلی را دارید باید شرکت مسافربری را که در نظر دارید انتخاب کنید و در مورد قطارهای آن شرکت اطلاعاتی را به دست آورید. در سفر با قطار هرگز نباید وسایل آتش زا را به خود به همراه ببرید.

هنگام مسافرت با قطار محدودیت باری شامل حال شما نمی شود می توانید تا 200 کیلوگرم وسیله به همراه خود داشته باشید. سفر به وسیله قطار مقرون به صرفه تر است و می توانید با خرید بلیط قطار هزینه مسافرت خود را تا حد قابل توجه ای پایین بیاورید.

اولین خط راه آهن ایران در سال 1261 ما بین شهرهای تهران و شهر ری احداث گردید. استفاده از این نوع وسایل حمل و نقل به مرور زمان دچار تغییر و تحول شد و برای توسعه ناوگان حمل و نقلی به شرکت های خصوصی واگذار شد.

حدود 10 شرکت مسافربری قطار در کشور ایران مشغول به فعالیت می باشند لازم به ذکر است که بگوییم بعضی از این قطارها در زمینه باری مشغول به کار هستند. یکی از این شرکت های مسافری شرکت مسافربری مهتاب سیرجم می باشد که در زیر مجموعه شرکت سفیر ریل سبا واقع شده است. در این مقاله سعی نموده ایم که در مورد این شرکت مسافربری ریلی اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

درباره شرکت ریلی مهتاب سیر جم

 

درباره شرکت ریلی مهتاب سیر جم

یکی از پر طرفدارترین و بهترین وسیله نقلیه برای مسافرت از لحاظ امنیت قطار است. یکی از شرکت های که در صنعت حمل و نقل مسافر در صنعت ریلی مشغول به کار هستند شرکت مسافربری مهتاب سیر جم است.

امکاناتی که برای قطارهای مهتاب سیر جم تهیه شده است شامل سرویس خواب کامل، توالت فرنگی سیار، پخش آب معدنی به صورت رایگان، سرویس های میان وعده رایگان، ویلچر مخصوص برای سالمندان، وجود روزنامه و مجلات است.

برای خرید بلیط قطار مهتاب قوانینی وجود دارد که هنگام تهیه بلیط قطار باید آن ها را رعایت نمایید. هنگام خرید بلیط مورد نظر باید از این موضوع آگاه باشید که اگر به هر دلیل قصد کنسل نمودن سفر خود را دارید برای باطل نمودن بلیط یک ساعت بعد از صادر شدن بلیط به نمایندگی مورد نظری که از آن جا بلیط قطار را تهیه کرده اید مراجعه کنید و بلیط خود را باطل نمایید و بعد از کسر شدن مبلغی به عنوان جریمه هزینه بلیط شما پس داده خواهد شد.

دومین موردی که در هنگام خرید بلیط باید مد نظر داشته باشید این است که در هنگام وارد نمودن اطلاعات باید دقت لازم را داشته باشید، اطلاعات وارد شده باید با کارت شناسایی شما مطابقت داشته باشد در غیر این صورت ممکن است نتوانید سفر خود را انجام دهید همچنین بعد از حرکت نمودن قطار نمی توانید بلیط خود را پس دهید.

اگر هنگام مسافرت بیش از حد بار به همراه خود دارید می توانید با هماهنگ نمودن با ماموران قطار آن ها را در قطار جای دهید. کارت شناسایی و نسخه چاپی بلیط خود را در هنگام سوار شدن به قطار باید به همراه خود داشته باشید، حداقل باید یک ساعت قبل از حرکت نمودن قطار به ایستگاه مورد نظر مراجعه کنید و منتظر حرکت قطار باشید.

در مورد خواندن نماز هم برنامه هایی برای مسافران اجرا شده است که لازم است از آن ها اطلاع داشته باشید. قطارهایی که 15 دقیقه بعد از اذان صبح حرکت می کنند برای اقامه نماز در راه توقف نخواهند کرد و اگر قطار مورد نظر شما یک ساعت بعد از نماز ظهر و مغرب حرکت کند برای خواندن نماز نمی توانید توقف داشته باشید.

درباره شرکت ریلی مهتاب سیر جم

اگر قطاری در هنگام اذان حرکت کند به مدت 15 دقیقه با هماهنگی رئیس قطار در همان ایستگاه توقف می کند و در بین راه دیگر توقف نخواهد داشت، اگر قطار مورد نظر شما تا 45 دقیقه قبل از تمام شدن اوقات شرعی نماز به ایستگاه برسد در راه هیچ گونه توقفی برای خواندن نماز صورت نخواهد گرفت.

همچنین لازم به ذکر است که بگوییم اگر برای خواند نماز از کوپه خود خارج می شوید باید فردی را برای مراقبت از وسایلتان در آن جا قرار دهید. برای خرید بلیط مورد نیاز خود برای شروع سفری ایمن و راحت در هنگام انتخاب قطارهای لوکس مهتاب سیرجم راه های مختلفی وجود دارد، خرید بلیط به صورت اینترنتی و از سایت معتبر مستر بلیط یکی از بهترین گزینه های انتخابی است.

با تهیه بلیط قطار مستر بلیط می توانید از امکاناتی که در هنگام سفر شامل حال شما به خوبی مطلع شوید. راه دیگری که برای تهیه بلیط قطار وجود دارد این است که به صورت حضوری به نمایندگی های موجود و یا به ایستگاه های راه آهن مراجعه نمایید و برای سفر خود بلیط تهیه کنید.

راه آهن دارای شبکه ای بسیار گسترده است به این معنی که برای یک مقصد خاص ممکن است در طول روز چندین مرتبه رفت و آمد وجود داشته باشد مثلا برای مسافرت به شهر مشهد روزانه قطارهای زیادی به این شهر پر گردشگر رفت و آمد دارند.

برنامه ها و زمان بندی ها قطار به طور دقیق و منظم است و این موضوع یکی از مهم ترین موضوعات مورد بحث برای انتخاب قطار به عنوان وسیله حمل و نقل است. مسافرت با قطار آلودگی شایانی برای محیط زیست نخواهد داشت، در بیشتر قطارها پزشک هایی وجود دارد که در صورت وجود هر گونه مشکلی می توانید به آن ها مراجعه نمایید، وجود پزشک در قطار برای زنان باردار اهمیت زیادی دارد.

قطارها در انواع مختلفی موجودند که می توان آن ها را به کوپه ای و اتوبوسی دسته بندی نمود، قطارهای کوپه ای معمولا دارای فضای بازتری هستند و در کنار هر صندلی هم میزی را قرار داده اند که مسافران بتوانند به راحتی کارهای مورد نظر خود را انجام دهند. در هنگام مسافرت با قطار مراحل مختلفی مثل هنگام سوار شدن به هواپیما وجود ندارد.

درباره شرکت ریلی مهتاب سیر جم

یکی از بهترین ویژگی های سفر با قطار این است که می توانید به تماشای مناظر بی نظیر و دیدنی راه بپردازید که این موضوع می تواند آرامش لذت بخشی را به مسافران بدهد. با توجه به اینکه سفر با قطار طولانی تر از وسایل دیگر می باشد مسافران می توانند با استفاده از تخت هایی که در بالای کابین قرار دارد به راحتی بخوابند.

در صورتی که پای شما خسته شود می توانید در راهروهای قطار قدم بزنید و محیط اطراف را از پنجره ها مشاهده کنید. در قطارها معمولا رستوران هایی قرار دارد که هر زمانی که احساس گرسنگی داشته باشید می توانید با مراجعه به رستوران غذا سفارش دهید. در بعضی از قطارها مثل قطارهای مهتاب سیرجم امکاناتی را به صورت رایگان برای مسافران در نظر خواهند گرفت.

در مقابل این موضوعاتی که برای انتخاب قطار گفته شد معایبی هم وجود دارد که باید آن ها را مد نظر داشته باشید. یکی از اصلی ترین معایب سفر با قطار سرعت پایین آن در مقایسه با دیگر وسایل حمل و نقل می باشد، البته باید بگوییم که با وجود قطارهای سریع السیر تا حد زیادی این مشکل را حل نموده اند پس اگر برای سفر خود عجله دارید بهتر است قطار را برای مسافرت انتخاب نکنید.

برنامه های قطار ممکن است کمی گیج کننده باشند، برای اینکه هنگام حرکت با هیچ گونه مشکلی مواجه نشوید باید بلیط خود را به دقت مطالعه نمایید، یکی از موضوعاتی که باید در هنگام سوار شدن به قطار مد نظر داشته باشید این است که به اشتباه وارد کوپه افراد دیگری نشوید و اینکه هنگام پیاده شدن باید بدانید که در کدام ایستگاه قرار است پیاده شوید.

ترمز خطر در قطار را در ارتفاع پایین قرار می دهند و این موضوع می تواند نظر کودکان را به خود جلب کند و گاهی اوقات خطرات جبران ناپذیری را به بار آورد. سرویس های بهداشتی که در قطارها تعبیه شده است معمولا از نظافت خوبی برخوردار نیستند و هنگام توقف در ایستگاه به صورت خودکار درهای آن بسته می شوند پس دقت داشته باشید هنگام توقف از دستشویی بیرون بیاید.

تاریخچه شرکت ریلی مهتاب

 

تاریخچه شرکت ریلی مهتاب

شرکت مسافری مهتاب سیر جم در سال 1387 با اسم مهتاب تجارت خزر احداث گردید و فعالیت خود را شروع نمود، با گذشت چندی این شرکت در سال 1388 به بخش خصوصی واگذار شد و اسم خود را به مهتاب سیر جم تغییر داد بنابراین با توجه به اینکه این شرکت دارای مسئولیت محدود بود به شرکت های سهامی خاص تبدیل شد.

واگن هایی که برای قطارهای این شرکت در دست می باشد شامل 88 واگن پارسی همراه با تخت، 23 واگن اتوبوسی آلمانی همراه با صندلی، 7 واگن به عنوان رستوران، 9 واگن مولد برق و در حال حاضر 2 واگن برای رستوران در دست اجرا است.

شرکت مهتاب سیرجم برای اینکه بتواند در امر حمل و نقل سهمی داشته باشد با بهره گرفتن از توانایی های خود و همکاری شرکت رجا توانست به این موضوع دست پیدا کند. می توان گفت شرکت مزبور اکنون یکی از بزرگترین مالک های قطار مسافربری در ایران است.

آرم و طراحی قطار

آرم به عنوان یکی از مهم ترین جنبه های بازاریابی محسوب می شود که یک نام تجاری را به یک برند معروف تبدیل می کند و تنها نماینده ای می شود که از این آرم استفاده می نماید، همچنین می توان گفت آرم شرکت ها را به عنوان یک نشان در نظر می گیرند که به مشتریان کمک می کند که به اسم تجاری اصلی شرکت مورد نظر را بشناسند.

طراحی نمودن آرم معمولا برای دست پیدا کردن به سود مالی هم در نظر گرفته می شود اما در شرکت های مسافری بیشتر برای معرفی شرکت آن را در نظر می گیرند به این ترتیب مخاطب را وادار به شناخت تجربه هایی جدیدی می کنند و به این ترتیب مصرف کننده هنگام رو به رو شدن با یک آرم جدید باید به قدری مجذوب آن شود که گزینه انتخابی مورد نظر برای استفاده شرکتی باشد که این آرم به خصوص را دارا می باشد.

شرکت مسافری مهتاب سیر جم هم دارای یک آرم مخصوص به خود است که مسافران می توانند این شرکت را با آرم منحصر به فردی بشناسند.

آرم و طراحی قطار

 

سرویس های VIP

گاهی اوقات مسافران در هنگام تهیه بلیط قطار به دنبال کوپه های دربست و سرویس های VIP می باشند باید بگوییم که هنگام مسافرت با قطارهای شش تخته مهتاب سیرجم می توانید یک کوپه شش نفره را برای اعضای خانواده خود دربست تهیه کنید و از حضور افراد غریبه در کوپه خود خودداری نمایید به این ترتیب می توانید سفر خانوادگی بی نظیر را تجربه نمایید.

سرویس های VIP که برای مسافران در این نوع از قطارها در نظر گرفته شده است شامل ملحفه های تمیز و یک بار مصرف برای هر مسافر، توالت فرنگی های سیار و مخصوص برای مسافرین می باشد و در هر کوپه به صورت شخصی برای افراد سرویس های خواب را در نظر گرفته اند.

برای اینکه درباره دیگر شرکت های ریلی اطلاعات کسب کنید می توانید از مجله مستر بلیط استفاده کنید.

 خدمات شرکت ریلی 

شرکت مسافری قطار مهتاب سیر جم دارای قطارهای شش تخته و سه ستاره است، که در سر تا سر کشور یکی از بهترین قطارهای شش تخته موجود می باشد. در ادامه مطلب به بحث در مورد امکانات این قطار خواهیم پرداخت. قطار های شش تخته شرکت مهتاب سیرجم یکی از بهترین قطارهای شش تخته در کشور می باشد و با دارا بودن بهترین امکانات از اولین انتخاب مسافران خواهد بود.

امکاناتی را که برای این نوع از قطار در نظر گرفته اند شامل سیستم صوتی و تصویری در هر واگن به صورت جداگانه، سیستم های سرمایشی و گرمایشی، سرویس های بهداشتی ایرانی و فرنگی، سرویس خواب مناسب برای مسافران، سیستم تهویه هوای مناسب، توزیع نمودن هدفون و کتاب به صورت رایگان در بین مسافران، سرو بهترین غذاها توسط مهمانداران آموزش دیده برای مسافران می شود.

تمامی مهماندارانی که در قطار در حال پذیرایی و راهنمایی مسافرین می باشد کاملا آموزش دیده هستند و هنگامی که با مهمانداران کاری داشته باشید می توانید با فشردن دکمه ای که مخصوص احضار مهماندار می باشد آن ها را به واگن خود صدا بزنید.

با توجه به بوفه هایی که در قطار شش تخته مهتاب سیر جم قرار داده اند می توانید در صورت نیاز برای خرید انواع تنقلات و خوراکی به آن جا مراجعه نمایید، همچنین مایکروویوهایی را در هر کوپه تعبیه نموده اند تا مسافران بتواند اگر غذایی را به همراه خود آورده اند گرم کنند.

در مقابل قطارهای شش تخته شرکت مسافری مهتاب سیرجم قطارهای سه تخته را هم برای مسافران در نظر گرفته است که این نوع از قطارها دارای 11 کوپه سه تخته ای می باشند و به طور کلی ظرفیت 33 مسافر را دارند.

امکاناتی که در این نوع از قطارها در اختیار مسافران قرار داده می شود شامل شیشه های دو جداره، سیستم های صوتی و تصویری، سرویس های بهداشتی و … می شود. اما هنگام رزرو بلیط قطار باید این نکته را در نظر داشته باشید که کوپه های اول و آخر قطار را انتخاب نکنید زیرا بر روی چرخ قطار واقع شده اند.

 خدمات شرکت ریلی 

 

ناوگان شرکت ریلی 

شرکت مهتاب سیرجم با توجه به اینکه یکی از بهترین قطارهای شش تخته کشور را در اختیار دارد دارای 199 دستگاه واگن مسافربری است که در خدمات حمل و نقل ریلی به مسافران خود با بهره بردن از ناوگان های در اختیار بهترین نتیجه را بر جای خواهد گذاشت. برای خرید بلیط سفرهایتان مستر بلیط گزینه ای مناسب به شمار می رود.

پر تقاضا ترین مسیر

مسیرهای رفت و آمد قطارهای مهتاب محدود می باشد اما با توسعه روز افزون انتظار می ورد که به مرور زمان در ناوگان ریلی کشور گسترش پیدا کند.

مسیرهای تردد این قطار ها شامل مسیر تهران به مشهد و مشهد به تهران، مسیر تهران به اندیمشک و اندیمشک به تهران، مسیر تهران به اهواز و خرمشهر و مسیر اهواز به مشهد و مشهد به اهواز می باشد که می توان گفت مسیر تردد تهران به مشهد یکی از پرتقاضا ترین مسیرها است.

راه‌های ارتباطی با شرکت ریلی مهتاب سیر جم

راه‌های ارتباطی با شرکت ریلی مهتاب سیر جم

آدرس تهران- خیابان کریمخان – خیابان سنایی – خیابان هفتم
تلفن ۸۰ -۸۸۸۱۳۹۷۸ -۰۲۱

 

اگر تجربه سفر با شرکت ریلی مهتاب سیر جم را دارید می توانید از تجربتان در بخش کامنت ها برای ما بگویید. 

اشتراک‌گذاری

یک نظر

  1. مجید پاسخ

    ساعت ۱۱شب ۲ خرداد واگن شماره ۹ مشهد به قزوین سیستم سرمایش با حداکثر ظرفیت روشن بود چند بار به مهماندار گفتیم مهماندار گفت چون سیستم کل قطار یکی هست نمیشه خاموش کرد نزدیکای قزوین رئیس قطار از خواب بیدار شد و سیستم رو خاموش کرد ام متاسفانه کل خانواده مریض شدیم الان هم تحت درمانیم

  2. افسانه پاسخ

    سلام چرا با توجه به تردد بیش از اندازه به حرم رضوی و انبوه مسافران قبل از حرکت قطارآیا بررسیهای فنی لازم انجام میشه متاسفانه قطار در تاریخ 28 شهریور بساعت حرکت 16/25 از مشهد به تهران دچار مشکل فنی در ایستگاه سبزوار شده و مسافران خسته خسته تر شدند خواهشمند است در جهت رفع این مشکلات همت کرده تا دیگر تکرار نشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *