پارک لاله کبودرآهنگ 

0 102

پارک ها یکی از جاذبه های گردشگری در هر شهر محسوب می شوند که سالانه میزبان افراد بسیاری هستند. كاربرد اوليه كلمه پارک كه ريشه فرانسوی دارد در مورد زمين سبزی بود كه برای نگهداری از حيوانات وحشی يا اهلی مـورد استفاده قرار گرفت با حصار محصور می شد. اما امروزه مفهوم آن تغيير يافته و مي توان آنرا اينگونه تعريف کرد: «پارك ها فضاي سبز طراحي شده اي هسـتند كه در مالكيت عموم قرار دارند و جزئي از فضاي شـهري محسـوب مي شوند ايـن فضاها توسط گياهان و درختان پوشيده شده و براساس نظارت و مديريت انسان، حفظ، نگهداري و يا احداث می شوند و می توان از آنها به عنوان راهكار بسيار مهم براي ارتقاء كيفيت زندگي اجتماعي نام برد». پارک ها با القای شادابی و نشاط روحی و جسمی، به دلیل داشتن کالبد سبز و زنده و با تعبیه امکانات رفاهی از جمله فضا های تفریحی، ورزشی، تجمعی، و گاه با تأمین سکوت و آرامش، پرطرفدارترین فضای فراغتی برای شهروندان محسوب می شود. وارد هر شهری از ایران شوید مطمئنا می توانید پارکی را مشاهده کنید که محل مناسبی برای گردش و تفریح ساکنان آن شهر به شمار می رود. یکی از این پارک های شهری که در شهرستان کبودرآهنگ استان همدان قرار دارد، پارک لاله کبودرآهنگ نام دارد.

معرفی پارک لاله کبودرآهنگ 

معرفی پارک لاله کبودرآهنگ 

شهرستان کبودرآهنگ یکی از شهرستان های استان همدان محسوب می شود که مرکز آن نیز شهر کبودرآهنگ نامیده می شود. شهرستان کبودراهنگ در شمال غربی استان همدان قرار داشته و از شمال با شهرستان خدابنده از غرب با شهرستان بیجار و قروه از جنوب با شهرستان‌های بهار و همدان و از شرق با شهرستان‌های رزن و فامنین همجوار است. در این شهرستان جاذبه های گردشگری متنوعی وجود دارد که یکی از آنها پارک لاله کبودرآهنگ محسوب می شود. در این بخش از مجله مستر بلیط می خواهیم در مورد این پارک اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. رک لاله کبودرآهنگ در ضلع جنوب غربی شهرستان کبودرآهنگ واقع شده است و محیطی مناسب برای داشتن اوقاتی خوش در فضایی با آب و هوای عالی وجود دارد. طبیعت زیبای این پارک باعث شده است که محل یکی از مراکزی باشد که اهالی منطقه برای گذران اوقات فراغت خود انتخاب کنند. علاوه بر اهالی منطقه، مسافرانی که به این شهر می آیند زمانی را در این پارک می گذرانند و از آنجایی که امکانات رفاهی مناسبی دارد می توان محل مناسبی برای مسافران گذری نیز محسوب شود.

ساختار و امکانات پارک لاله

ساختار و امکانات پارک لاله

در جای جای پارک می توانید شاهد، درختان بلند و سر به فلک کشیده باشید که سایه آنها می تواند مأمن مناسبی برای مسافران و گردشگران خسته از راه باشد. در قسمت های مختلف پارک فضای سبزی وجود دارد که زیبایی خاصی به محیط اطراف بخشیده است. در وسط پارک استخر بزرگی وجود دارد که در آن قایق هایی قرار داده شده است که مسافران می توانند از آنها استفاده کنند ولی این نکته را باید تذکر دهیم که برای استفاده از آنها باید هزینه ای پرداخت شود. شهر بازی بزرگی نیز در پارک وجود دارد که وسایل بازی متعددی دارد که می تواند هم برای کودکان و هم بزرگسالان بسیار جذاب باشد. علاوه بر اسباب بازی های کوچکی نظیر تاب، سرسره و … نیز برای بازی کودکان تعبیه شده است. ایستگاه ورزش صبحگاهی نیز در این پارک وجود دارد که مورد توجه عده زیادی از شهروندان قرار گرفته است. نکته جالب توجه ای که در مورد این پارک وجود دارد این است که در پارک پرنده ای زندگی می کند که بومی منطقه است و با نام سنگ پشت چشم سرخ شناخته می شود. در قسمت انتهایی پارک نیز سالن ورزشی با عنوان علی بن ابیطالب دیده می شود.

راه های دسترسی به پارک لاله

راه های دسترسی به پارک لاله

برای اینکه به این محل دسترسی پیدا کنید باید در ابتدا به شهرستان کبودرآهنگ بروید و با خرید بلیط اتوبوس این کار میسر می شود. پس از اینکه به این شهر رسیدید می توانید راهی بلوار نیروی هوایی شوید به انتهای بلوار که برسید می توانید پارک را مشاهده کنید.

بازدید از پارک لاله کبودرآهنگ 

برای دیدار و گشت و گذار در پارک نیازی به پرداخت هزینه نیست ولی برای استفاده از خدماتی که در آن ارائه داده می شود باید هزینه ای را بپردازید. مستر بلیط به شما پیشنهاد می کند اگر به این منطقه سفر کردید حتما زمانی را برای گردش در این پارک اختصاص دهید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.