پارک کوثر ملایر

0 102

امروزه افراد به مقاصد گوناگونی سفر می کنند که یکی از آنها، شهرها هستند. شهرها با داشتن جاذبه های متنوع مسافران بسیاری را به سمت خود می کشانند. به این نوع از سفر که افراد به قصد دیدار از شهرها راهی سفر  می شوند، گردشگری شهری می گویند. مراکز شهرها از گذشته تاکنون به دلایل متنوعی همچون تاریخ یک شهر، هویت شهر، فرهنگ و هسته تشکیل دهنده آن مورد علاقه و بازدید گردشگران بوده و هستند. در شهرها می توان انواع مختلفی از جاذبه ها را پیدا کرد که برای بسیاری از مسافران جالب هستند. با گسترش پدیده شهرنشینی به همراه افزایش درآمدهای عمومی و نیز تغییرات سبک زندگی مردم، انگیزه مسافرت و افزایش اهمیت اوقات فراغت برای تأمین احتیاجات روحی انسان به امری ضروری مبدل شد. محیط های شهری به عنوان مراکز تمدن، فرهنگ، سیایت و گاه با ارزشمندترین منابع گردشگری چون پارک ها، چشم اندازهای طبیعی و فضاهای تاریخی محسوب می شوند. بسیاری از شهرهای ایران دارای این ویژگی ها هستند و همین موضوع آنها را به یکی از مقاصد گردشگری تبدیل کرده است. شهر ملایر که در استان همدان قرار دارد نیز یکی از همین شهرها به شمار می رود. در این شهر جاذبه های گردشگری متنوعی دیده می شود که یکی از آنها پارک کوثر ملایر نام دارد.

معرفی پارک کوثر ملایر

معرفی پارک کوثر ملایر

استان همدان از جمله استان های قدیمی و تاریخی ایران محسوب می شود که در آن شهرستان هایی وجود دارد که آنها نیز به نوبه خود از قدیمی ترین امکان ایران هستند. ملایر از جمله قدیمی ترین شهرستان های این استان به شمار می رود. این شهرستان پس از همدان بزرگ ترین شهرستان استان همدان است. شهرستان ملایر به دلیل داشتن زمین های کشاورزی گسترده، جمعیت روستایی زیادی دارد شهرستان ملایر از شمال به شهرستان های همدان و تویسرکان، از غرب به شهرستان نهاوند در استان همدان محدود است. همچنین این شهرستان از جنوب به شهرستان بروجرد در استان لرستان و از شرق به شهرستان اراک در استان مرکزی محدود می شود. مرکز این شهرستان، شهر ملایر به شمار می رود که در آن جاذبه های گردشگری متنوعی وجود دارد و یکی از آنها پارک کوثر به شمار می رود. این پارک در ابتدای ورودی شهر ملایر قرار دارد و به صورت مجموعه ای تفریحی خودنمایی می کند و در آن امکانات متنوعی وجود دارد. این محل یکی از مراکز تفریحی این شهرستان برای روزهای تعطیل به شمار می رود و افراد مختلف از سراسر شهرستان برای گذران اوقات فراغت به این محل می آیند. برای اینکه بیشتر با این جاذبه تفریحی آشنا شوید بهتر است این مطلب از مجله مستر بلیط را تا انتها دنبال کنید.

ساختار و امکانات رفاهی پارک کوثر

ساختار و امکانات رفاهی پارک کوثر

پارک کوثر با مرکزیت یک دریاچه ساخته شده است که این دریاچه هسته اصلی این پارک را تشکیل می دهد و دیگر بخش ها گرداگرد آن قرار دارند. در این محل امکانات رفاهی متعددی را تعبیه کرده اند که باعث می شود که مسافران و بازدیدکنندگان که به آنجا می روند لحظاتی به دور از سختی را بگذرانند. در سراسر پارک آلاچیق های دیده می شود که در آنها می توانید اطراق کنید و مدت زمانی را که در پارک هستید به راحتی بگذرانید، همچنین این آلاچیق ها افراد را از تابش مستقیم آفتاب دور نگه می دارند. شهربازی بزرگی نیز در این محل وجود دارد که مورد توجه بزرگسالان و کودکان قرار دارد و در آن انواع وسایل بازی مخصوص کودکان و بزرگسالان دیده می شود. از دیگر امکانات موجود در این پارک می توان به مسجد، فروشگاه، سرویس بهداشتی، فضای سبز و … را نام برد. دریاچه این پارک محل مناسبی برای افرادی به حساب می آید که به قایق سواری علاقه دارند.

راه های دسترسی به پارک کوثر

راه های دسترسی به پارک کوثر

برای اینکه به این پارک دسرستی داشته باشید در ابتدا باید راهی شهرستان ملایر شوید و برای این کار می توانید بلیط قطار ملایر را به صورت آنلاین تهیه کنید و به سمت آنجا حرکت کنید. از آنجایی که این پارک درون شهر قرار دارد به راحتی می توانید به آن برسید. همانطور که قبلا اشاره کردیم این پارک در ابتدای ورودی شهر قرار گرفته است.

بازدید از پارک کوثر ملایر

برای ورود به این پارک نیازی نیست هزینه ای را بپردازید و به رایگان می توانید وارد آن شوید. البته باید به این موضوع توجه کنید که اگر قصد استفاده از خدمات و امکاناتی که در این محل وجود دارد را دارید باید حتما هزینه آن ها را پرداخت کنید. مستر بلیط پیشنهادش به شما این است که در صورت سفر به این شهر حتما زمانی را برای دیدن این محل اختصاص دهید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.