روستای خوران

0 474

سفر کردن یکی از جذاب ترین فعالیت هایی به شمار می رود که افراد زیادی را به سمت خود می کشاند. افراد برای انتخاب مقصد سفر المان های گوناگونی را در نظر ی گیرند و پس از آن مقصدشان را انتخاب می کنند. شهرستان ایوان یکی از مناطقی به حساب می آید که به خاطر آب و هوای مناسب، طبیعت زیبا و گذشته پر رمز و رازش همیشه یکی از انتخاب های مسافران به شمار می آید. این شهرستان در استان ایلام قرار دارد و از شمال به استان کرمانشاه و شهرستان اسلام‌آباد غرب از خاور به شهرستان چرداول و از باختر به شهرستان گیلانغرب و قصرشیرین و کشور عراق محدود می شود. این شهرستان یکی از مراکز گردشگری در استان ایلام به شمار می آید که دارای جاذبه های تاریخی و طبیعی بی شماری است که از میان آنها می توان به تپه‌های باستانی مربوط به دوره ساسانی مانند: تپه محمد زمان واقع در روستای نرگسی و …، قبرستان هلوچ، طاق شیرین و فرهاد، آتشکده سیاهگل،  امامزاده سید عبدالله، مقبره حاجی حاضر، منطقه رنو، روستای خوران و … را نام برد. در این بخش از مجله مستر بلیط در مورد روستای خوران اطلاعاتی را با شما به اشتراک می گذاریم.

درباره روستای خوران

درباره روستای خوران

یکی از بهترین انواع سفر، سفر به دل طبیعت و روستاهایی است که دارای آب و هوایی پاک و لذت بخش هستند. این نوع سفر هر ساله طرفداران بیشتری پیدا می کند به طوری که بسیاری از افراد خانه هایی در به عنوان خانه دوم در روستاها خریداری می کنند و تعطیلات خود را در این روستاها می گذرانند. این مناطق خاطر داشتن طبیعتی بکر و زیبا همیشه محبوبیت دارند و با شروع فصل گرما افراد به این نواحی سرازیر می شوند. یکی از روستاهای ایران که گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند، روستای خوران در استان ایلام و شهرستان ایوان به شمار می رود. این روستا دارای طبیعتی شورانگیز و بسیار ناب است که گذران وقت در آن باعث می شود که لحظاتی شاد را تجربه کنید.

دلیل اصلی اینکه مردم این منطقه را برای سفر انتخاب می کنند علاوه بر طبیعتش، آب و هوای پاک و مطبوع آن است. این روستا یکی از مناطق گردشگری و ییلاقی شهرستان ایوان به شمار می رود که در در جنوبِ غربی دشت ایوان و در دامنه های کوه های شره زول قرار دارد. ارتفاع کوه های شره زول حدود ۲۰۵۰ متر است و به‌ صورت رشته نسبتا طولانی به طول ۴۱ کیلومتر و عرض متوسط ۱۵ کیلومتر، از شمال غربی به جنوب شرقی امتداد و گسترش می‌ یابد. رودخانه‌های کنگیر، گلال رود، کزاب و مورت در استان ایلام از این کوه سرچشمه می‌گیرند.

جاذبه های گردشگری روستا

جاذبه های گردشگری روستا

اصلی ترین و مهم ترین جاذبه گردشگری روستای خوران طبیعت بکر و زیبای آن به شمار می آید که سبب گردشگران به سمت آن می شود. در این روستا می توانید اردوگاه تفریحی را مشاهده کنید که یکی از جاذبه های تفریحی آن محسوب می شود و سالانه افراد زیادی اوقات فراغت خود را در آن می گذرانند. روستای خوران با داشتن انواع باغات میوه و گردو و چشمه سارهای از دل کوه بیرون آمده چشم انداز لطیف و دل نوازی را بر روی میهمانان و مسافران خسته می گشاید. جنگل های سرسبز در کنار چشمه سارهای زیبا این روستا طبیعتی را به وجود آورده اند که هر بازدیدکننده ای با دیدن آنها حیرت می کند و از دیدار آنها سیر نخواهد شد. در این روستا انواع مختلفی از امکانات وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

راه های دسترسی به روستا

راه های دسترسی به روستا

اگر قصد دیدار از روستا را دارید می توانید با خرید بلیط اتوبوس ایوان اول به شهر ایوان بروید سپس از آنجا با وسایل حمل و نقل عمومی موجود در شهر ایوان به سمت روستا حرکت کنید. در صورتی بیشتر تمایل دارید با خودرو شخصی سفر کنید بنابر اینکه مبدا سفرتان کجا باشد باید در جاده ای قرار بگیرید که به سمت روستای خوران علیا می رود. اگر از شهر ایوان به این روستا می روید مسیری در حدود 30 دقیقه در پیش دارید و باید در جاده ایوان – خوران قرار بگیرید.

بازدید از روستای خوران

برای گشت و گذار در روستا هزینه ای نیاز نیست بپردازید و می توانید به رایگان در طبیعت آن تفریح کنید. پس از اینکه خواستید از این روستا عزیمت کنید بهتر از محصولات روستاییان سوغاتی تهیه کنید و به همراه خود ببرید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.