نحوه کار کردن شرکت های اجاره دهنده خودرو

نحوه کار کردن شرکت های اجاره دهنده خودرو چگونه است؟

نحوه کار کردن شرکت های اجاره دهنده خودرو چگونه است؟ سفر کردن جز لاینفک زندگی ما انسان هاست و برای آرامش روح و روان و حتی جسم به آن احتیاج داریم. اینکه از چه نوع وسیله نقلیه ای برای سفر استفاده می کنید به سلیقه و دور و نزدیک بودن شهر مقصد بستگی دارد. ناوگان حمل و نقل عمومی کار ما را برای سفر تا حد زیادی راحت می کند اما این وسط داشتن ماشین در مقصد گاها بسیار الزامی می شود. گشتن در خیابان ها و انجام برخی امور چه اداری و چه تفریحی با داشتن ماشین لذت بخش تر است. اگر خودرو شخصی ندارید این مشکل را چگونه حل می کنید؟ پاسخ ساده می باشد! امروزه شرکت های اجاره دهنده ی خودرو روی کار آمده و این معضل را حل کرده اند.

این شرکت ها با اجاره دادن اتومبیل های ایرانی و خارجی معمولا در کلانشهرهایی مانند تهران، مشهد و شهرهای توریستی همچون کیش که علاوه بر مسافران داخلی همه روزه میزبان، میهمانان خارجی زیادی از کشورهای مختلف از جمله کشورهای حاشیه خلیج فارس است، فعالیت می کنند. این شرکت ها همه مدل ماشین را در اختیار شما قرار می دهند، از ماشین های لوکس چند میلیاردی گرفته تا ماشین های میلیونی ارزان قیمت که باید گفت اجاره آنها با یکدیگر متفاوت بوده و بسته به مدل و مدت زمانی که آن را کرایه می کنید، نرخ ها متغیر هستند.

شرکت های اجاره خودرو رویای سوار شدن بر ماشین های لاکچری را دست یافتنی کرده اند و نیازی نیست که این ماشین ها را بخرید، شما قادرید برای یک یا چند روز و یا حتی چند ماه ماشین را در اجاره خود داشته باشید. در ادامه این محتوا اطلاعات لازم در مورد نحوه کرایه خودرو و شرایط آن را دریافت خواهید کرد.

نحوه کار کردن شرکت های اجاره دهنده خودرو

نحوه کار کردن شرکت های اجاره دهنده خودرو

 

مدارک لازم برای اجاره خودرو

در قبال تحویل یک ماشین کرایه ای از طرف شرکت های فعال در این زمینه، لازم است که فرد اجاره کننده مدارک و ضمانت نامه های معتبری را در اختیار شرکت قرار دهد تا بتواند ماشین را تحویل بگیرد. لازم به ذکر می باشد که اجاره اتومبیل در کشور ما برای اتباع ایرانی و خارجی شرایط متفاوتی دارد. این مدارک شامل چنین مواردی می شود:

 1. کارت ملی اجاره کننده
 2. ارائه یک برگه چک یا سفته به قیمت روز خودرو
 3. گواهینامه
 4. از موارد زیر فقط یک مورد کافی است:
 • ودیعه نقدی به مبلغ ده درصد از ارزش ماشین مورد نظر (برای خودروهای داخلی ودیعه 15 درصدی ).
 • سند یک ملک که به نام فرد متقاضی باشد.
 • تحویل خودروی شخصی فرد به همراه سند آن به رنت کار.

مدارک لازم برای اجاره خودرو

مدارک لازم برای اتباع خارجی

 1. کارت شناسایی قابل استناد
 2. ویزا و پاسپورت فرد
 3. مشاهده بلیط رفت و برگشت فرد
 4. گواهینامه
 5. ودیعه نقدی به مبلغ ده درصد از ارزش ماشین مورد نظر (با ارزهای خارجی یا ريال) (برای خودروهای داخلی ودیعه 15 درصدی )

اجاره خودرو تنها برای افراد حقیقی نیست بلکه خیلی از موسسات، شرکت های بزرگ تجاری دولتی و خصوصی و موسسات از این امکان بهره می گیرند. چنانچه هر یک از این گروه ها بخواهند ماشینی را برای مدت طولانی در اختیار داشته باشند، شرایط مناسب تری برای آنها فراهم می شود و حتی هزینه ها کمتر محاسبه می شوند. نکته مهم اینکه، اگر ماشین را با راننده بخواهید معمولا از شما ضمانت خاصی گرفته نمی شود و مسئولیت ماشین به عهده راننده خواهد بود.

 

تاریخچه اجاره خودرو

صنعت اجاره خودرو به دیروز و امروز بر نمی گردد و این کار شجره طولانی شاید به قدمت 100 سال داشته باشد. ایده کرایه ماشین ابتدا در کشور آمریکا و توسط فردی به نام جو ساندرس عملی شد و این فرد در سال 1916 ماشین فورد خود را به یک بازرگان کرایه داد و در عوض مبلغ 10 سنت از او دریافت نمود.

پس از آن جو ساندرس این ایده را تا راه اندازی 21 شعبه اجاره ماشین عملی کرد. وی با اجاره دادن ماشین های مدل بالای آن زمان، این صنعت را به جهانیان معرفی کرد. این حرفه پس از اتمام جنگ جهانی دوم، رونق چشمگیری داشت و از آن پس به چشم یک صنعت درآمد زا به آن نگاه می شد.

کشور ما نیز یکی از کشورهایست که در این زمینه به خوبی فعالیت می کند و ماشین های متنوعی در اختیار متقاضیان قرار می دهد. این امکان که شما ماشین را از شهر مبدا برای یک مقصد معلوم رزرو کنید فراهم است و کافیست که این کار را از سایت های معتبر اجاره ماشین انجام دهید.

چرا خودرو اجاره می کنیم؟

چرا خودرو اجاره می کنیم؟

دلایل مختلفی برای کرایه ماشین به صورت دربست برای یک مدت وجود دارد. ممکن است سفری خارجی یا داخلی در پیش رو داشته باشید که لازم باشد در آن مقصد با یک خودرو کارهایتان را پیش ببرید. شاید بخواهید در همان شهری که هستید اتومبیل رنت کنید و در قرارهایتان با یک ماشین لوکس حاضر شوید.

بسیاری از عروس و دامادها نیز دوست دارند ماشین عروسشان متفاوت و خاص باشد از این رو این شرکت ها می توانند گزینه مناسبی برای این امر باشند. موسسات و تاجران زیادی هم برای میهمانان خاص خود که از شهری به شهر دیگر سفر کرده اند، خودرو رنت می کنند. اگر شما نمی توانید یک ماشین مدل بالا بخرید، اجاره ماشین برای مدتی این خواسته را برایتان برطرف می کند.

شرکت های اجاره ماشین، چگونه ماشین تهیه می کنند؟

شاید برای شما نیز سوال باشد که این شرکت ها، چگونه چندین مدل ماشین با قیمت های میلیاردی را در اختیار دارند. خیلی از این آنها ماشین های مختلف را با شرایط خاصی از کمپانی تولید کننده در اختیار می گیرند و به مشتری عرضه می نمایند. گاهی خود صاحبان شرکت، ماشین های شخصی و لوکس زیادی دارند و آنها را در این راه به کار می گیرند و درآمد قابل توجه ای نیز کسب می کنند.

در حال حاضر چنین شرکتی در شهر تهران مشغول به فعالیت بوده و از آنجایی که مالک تمام خوردروهای شرکت است، و بدون واسطه این کار را می کند، خدمات متفاوت و نوینی در اختیار متقاضی قرار می دهد. برخی افراد نیز در قبال دریافت مبالغ متغیر، خودروهای لوکس خود را در اختیار این شرکت ها قرار داده تا اجاره دهند.

 

اجاره خودرو یا آژانس

شاید بعضی ها فکر کنند که برای جابجایی از نقطه ای به نقطه دیگر از آژنس کمک بگیرند بهتر است تا ماشین اجاره کنند. این دو در نحوه سرویس دهی با هم متفاوت هستند. آژانس ها، ماشین را با راننده در اختیار متقاضی قرار می دهند اما شرکت ها هم با راننده و هم بدون راننده ماشین را اجاره می دهند و این موضوع به نظر شما بر می گردد.

تفاوت دیگر به مدل ماشین مربوط است، در صنعت رنت خودرو معمولا ماشین های مدل بالا اجاره داده می شود، این در حالتی است که آژانس ها ماشین های معمولی را برای سرویس بکار می گیرند. مشتریان در شهرهایی مانند تهران، اصفهان، شهرهای شمالی و جنوبی مانند کیش، ماشین بدون راننده را بیشتر می پسندند و این امر بیشتر در صنعت اجاره ماشین دیده می شود.

نحوه کار کردن شرکت های اجاره دهنده خودرو

نحوه کار کردن شرکت های اجاره دهنده خودرو در کیش

جزیره زیبای کیش همه روزه میزبان گردشگران زیادی از اقصی نقاط ایران و حتی کشورهای خارجی می باشد. بردن ماشین شخصی به این جزیره کوچک در برخی ایام خاص مانند عید نوروز شرایط خاصی دارد که برخی ترجیح می دهند با خودرو شخصی سفر نکنند. نباید منکر نیاز افراد به ماشین در این شهر شد زیرا برای گردش و رفتن به امکان تفریحی به یک خودرو احتیاج پیدا می کنند.

در اغلب شهرها توریستی مانند کیش این مشکل را شرکت های رنت کار حل کرده اند. شما کافیست در یک سایت اجاره خودرو کیش ماشین مورد نظر را ببینید، از قیمت آن آگاه شوید و با تقبل شرایط، آن را رزرو نمایید و از همان بدو ورود به شهر آن را تحویل بگیرید. تعدادی از ماشین های لوکسی که در این شهر اجاره داده می شوند را در ادامه نام می بریم. این خودروها برای یک روز کامل یا بیشتر کرایه داده می شوند و قیمت آنها از 300 هزار تومان شروع شده و به 20 میلیون تومان در روز هم می رسد.

مرسدس بنز Slk350 بی ام دبلیو Z4 کروک
استون مارتین شورلت کامارو کروک
شورلت مالیبو جگوار اف تایپ
اپتیما نیسان التیما
لامبورگینی هوراکان تویوتا لندکروز
تویوتا لندکروز مازراتی گیبلی
مرسدس C200 نیسان قشقایی
دوج دورانگو دوج چلنجر SRT
نیسان جوک تویوتا اف جی
مرسدس بنز کلاس C فورد موستانگ

 

نحوه کار کردن شرکت های اجاره دهنده خودرو مشهد

مشهد یکی از مهمترین نقاط گردشگری ایران بشمار می رود که همه روزه مسافران زیادی را در قالب زائر و توریست پذیرا است. بی شک داشتن ماشین در مقصد یکی از بهترین آپشن های هر مسافرت خواهد بود. مشهد علاوه بر حرم مطهر، مناطق گردشگری زیادی دارد که برای بازدید از آنها باید مسافتی را از مرکز شهر تا آنجا بپیمایید. بهترین گزینه اجاره ماشین می باشد که البته نوع ماشین در قیمت آن تاثیر دارد.

برای اجاره خودرو مشهد به یکی از سایت های معتبر مراجعه نمایید و در آنجا خودرو مورد نظر را سفارش دهید و تعیین کنید که آن را برای چند روز می خواهید. اتومبیل های اجاره ای در این شهر شامل موارد زیر هستند.

کیا اپتیما هیوندای سانتافه نیو
تویوتا لندکروز کیا سورنتو
کیا سراتو پژو پارس
پژو 207 اتوماتیک LX سمند
رنو ال 90 اتومات BMW X3
ون تویوتا هایس هیوندای سوناتا هیبرید
کیا اسپورتج تویوتا پرادو نیو
BMW X4 بنز S500
نیسان جوک توربو

نحوه کار کردن شرکت های اجاره دهنده خودرو

نحوه کار کردن شرکت های اجاره دهنده خودرو در تهران

 از آنجا که تهران از بزرگترین شهرهای کشور است و مسافران زیادی برای اهداف مختلف وارد آن می شوند نیاز است که در بیشتر مواقع با خودرو جابجا شوند. این کار نه فقط برای مسافران بلکه برای خود اهالی تهران نیز مفید است و بسیاری از مشتریان رنت در این کلانشهر خود مردم تهران می باشند. با اجاره خودرو هیچ محدودیت مکانی برای شما در نظر گرفته نمی شود و هر جایی که دوست داشته باشید با آن می توانید تردد کنید.

پیشنهاد ما این است که ماشین های با کیفیت را کرایه نمایید تا در قرارهای مهم، روز عروسی، مهمانی های تشریفاتی و…. کارتان به خاطر کیفیت پایین لنگ نشود. ماشینی که بدنه و فنی سالم تری دارد می تواند نیاز شما را برطرف کند، از این رو شرکت های رنت کار تمام تلاش خود را انجام می دهند تا بهترین و سالم ترین ماشین ها را در اختیار مشتریان خود قرار دهند تا اعتبار بیشتری نیز کسب نمایند.

در تهران بدون شک می توانید لوکس ترین خودرو ها را سوار شوید که شاید در هیچ کدام از شهرهای دیگر نتوان آنها را پیدا کرد. استقبال مردم از این صنعت باعث شده روزبه روز شرکت ها کیفیت را ارتقا داده و قیمت ها را کنترل کنند تا همه اقشار جامعه بتوانند از بهترین ماشین ها استفاده کنند. این کار باعث می شود نگرانی مردم مبنی بر نداشتن ماشین تا حد زیادی بر طرف شود و سفر را با خیال آسوده را طی کنند.

صنعت اجاره خودرو

باور افراد جامعه بر این است که برای سوار شدن بر یک ماشین دلخواه و با کلاس کاری بالا حتما باید آن را بخرند. اینگونه شاید مجبور باشند درصد زیادی از سرمایه خود را تنها برای خرید یک خودرو به حالت راکد درآورند و چه بسا این کار هیچ سودی برای آنها در پیش رو نداشته باشد. امروزه با روی کار آمدن صنعت رنت خودرو، می توان یک ماشین را با راننده یا بدون آن به صورت دربستی تا مدت زمانی مشخص در اختیار گرفت.

در این صورت می توانید با سرمایه خود کار کنید و آن را در تجارت خود بکار بگیرید. در این روش شما هم ماشین مورد علاقه خود را سوار می شوید و هم سرمایه تان را حفظ می کنید. برای استقبال از میهمانان و یا دوستانی که از کشورهای خارجی به ایران آمده اند می توانید از ماشین های لوکس اجاره ای استفاده نمایید.

مزیت سایت های اجاره خودرو در این است که قیمت و عکس ماشین ها را همراه با توضیحات اضافی دراختیار شما می گذارد و این فرصت را دارید که ماشین را بر اساس قیمتی که در توان تان است سفارش داده و رزرو کنید. این صنعت آرام آرام در بین تمام اقشار جامعه رخنه کرده و این تفکر که تنها افراد ثروتمند می توانند ماشین های لاکچری و لوکس سوار شوند، به فراموشی سپرده شد.

با این اوضاع شرکت های اجاره خودرو سعی کردند کیفیت کار خود را توسعه بخشند و خدمات به روزی در اختیار مشتریان قرار دهند. عده ای تصور می کنند که این شغل در گروه کارهای تجملاتی قرار گرفته و جامعه به آن نیازی ندارد. این تصور کاملا اشتباه است به این دلیل که این نوع خدمات باعث شده مشکل بسیاری از افراد که در سفرها با خود ماشین نمی برند حل شود و همچنین نیازی نباشد که درصدی از سرمایه خود را برای خرید یک خودرو کنار بگذارند.

قدم مثبتی که این شرکت ها در راه فرهنگ سازی بر داشته اند این است که، از خرید خودروهایی که تنها جنبه کلاس دارند، بپرهیزید. گاهی برای برخی موسسات خرید ماشین و نگهداری آنها به مراتب هزینه بردارتر است، بنابر این ترجیح می دهند از کرایه ماشین کمک بگیرند تا اینکه بخرند. شرکت ها به خوبی می دانند که چه ماشین هایی به درد مشتری می خورد ولی اکثر افراد طالب گزینه های لوکس هستند اما برخی نیز می خواهند از اتومبیلی استفاده کنند که هزینه کمتری برای آنها در بر دارد.

کرایه ماشین بدون راننده

 

نحوه کار کردن شرکت های اجاره دهنده خودرو از دیدگاه حقوقی

اجاره ملک و مالی که با بهره بردن از آن از بین نرود و باقی بماند، مجاز است، از این رو اجاره ماشین امری قانونی و بدون مشکل می باشد. زمانی که شما خودرو را کرایه می کنید، موظف هستید که تمام قوانین پایبند باشید و در صورت بروز حادثه یا هر مشکلی شما باید پاسخگو باشید. چنانچه مستاجر در تایمی که ماشین را در اختیار دارد هیچ خط قرمزی را رد نکند اما برای ماشین به دلایلی مشکلی به وجود بیاید، این شرکت است که باید هزینه ها را بپردازد و مستاجر مسئولیتی ندارد.

اجاره ماشین ایرانی

به هر حال افراد برای مسائل مختلف ماشین کرایه می کنند، برخی اهداف کاری دارند و برخی دیگر فقط جهت سرگرمی و یا لذت بردن از سوار شدن بر یک ماشین لوکس این کار را انجام می دهند. مطمئنا ماشین ایرانی برای ایرانی ها راحت تر و کم هزینه تر است اما به طور یقین کیفیت و کلاس خودرو خارجی را نخواهد داشت.

عده ای هم بر این باورند که کرایه گزینه های داخلی درصد ریسک کمتری دارد و شرایط ضمانتی آن نیز ساده تر است، اما برخی تنها به برند و کیفیت نگاه می کنند و می خواهند برای یک بار هم که شده از سواری یا ماشین لاکچری لذت ببرند. به طبع هزینه و ودیعه این ماشین ها بیشتر خواهد بود. با این اوصاف این شما هستید که تصمیم نهایی را می گیرید و تعیین می کنید که از چه ماشینی استفاده نمایید.

یکی از جدید ترین خدماتی که مستر بلیط هم اکنون ارائه می دهد، اجاره خودرو مستر بلیط است.

کرایه ماشین بدون راننده

فرقی نمی کند که ماشین ایرانی باشد یا غیر ایرانی، در هر صورت می توانید ماشین را با راننده یا بدون آن در اختیار بگیرید. برخی دوست دارند که بنا به هر دلیلی از راننده استفاده کنند. مثلا ممکن است ضمانت نامه خاصی نداشته باشند اما بخواهند ماشین را اجاره کرده، که در این شرایط حتما باید راننده همراه آنها باشد.

عده ای هم تمایل ندارند با راننده همسفر شوند و می خواهند خودشان رانندگی کنند که در این صورت با ارائه تمام مدارکی که قبلا به آنها اشاره کردیم ماشین را به طور کامل در اختیار می گیرند. نهایتا این خود شما هستید که تصمیم آخر را می گیرید.

اجاره خودرو برای سفر

کرایه ماشین و مشکلات آن

زمانی که ماشینی در اختیار شما قرار می گیرد، انتظار می رود که در حفظ و نگهداری آن کوشا باشید تا هیچ هزینه ای بر شما یا شرکت کاررنت وارد نیاید. به هر ترتیب امکان رخ دادن اتفاقاتی وجود دارد. شرکت ها درصدی از قیمت خودرو را در همان ابتدای مراحل اجاره بابت اطمینان از شما دریافت می کنند تا در صورت برروز مشکل از آن پول به عنوان جریمه برداشت شود.

در عوض شرکت های اجاره دهنده ماشین باید، یک خودرو که از نظر فنی و ظاهری سالم باشد را در اختیار شما قرار دهند. چنانچه تصادفی رخ دهد این فرد اجاره کننده است که ملزم به پرداخت هزینه ها می شود.

 

اجاره خودرو برای سفر

تا الان بیشتر درباره اجاره خودرو در مبدا و مقصد شهرها و شرایط آن توضیح دادیم. یکی دیگر از خدماتی که شرکت های کاررنت به ما ارائه می کنند این است که ماشین هایی مانند ون را به افرادی اجاره می دهند که برای مسافرت ماشینی ندارند و می خواهند خانوادگی به سفر بروند و البته خودشان هم رانندگی کنند. شما می توانید ماشین را با راننده یا بدون راننده برای چندین روز متوالی کرایه کنید.

اگر برای این نوع سفر آمادگی ندارید همچنان سفر با وسایل نقلیه عمومی مانند هواپیما، قطار یا اتوبوس فراهم است و کافیست برای دریافت بلیط بدون مراجعه حضوری، به یک سایت فروش مانند مستر بلیط مراجعه نمایید و در آنجا بلیط مورد نظر را سفارش دهید. این کار به سادگی صورت می گیرد و کافیست که وارد سایت شده و یک وسیله نقلیه را انتخاب کرده و کادرهای درخواستی را که شامل مبدا و مقصد، تاریخ رفت و برگشت و  تعداد مسافران است پر کنید.

در ادامه گزینه جستجو را زده تا بلیط های پیشنهادی برای شما به نمایش درآید. با انتخاب خود یکی را بر گزینید تا به صفحه بعد رفته و در آنجا هزینه ها را آنلاین پرداخت نمایید. بلیط را با استفاده از اپلیکیشن های گوشی تلفن نیز می توان خریداری کرد که مراحل خرید آن مانند روش خرید از سایت است.

چنانچه تمایل به خرید آنلاین ندارید به یکی از دفاتر فروش بلیط رفته و خرید را حضوری انجام دهید. امکان استرداد بلیط در سایت ها راحت تر از حالت حضوریست و کافیست که درخواست خود را در سایت مطرح کرده تا بعد از بررسی لازم هزینه آن با کسر جریمه به حساب شما واریز شود.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *