شرکت ریلی سبا

شرکت ریلی سبا کجاست؟ معرفی + راه‌های ارتباطی

شرکت ریلی سبا کجاست؟ قطار از وسایل حمل و نقل عمومی است که در بین مسافران از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد. این امر دلایل متعددی دارد از جمله: ارزان بودن بلیط قطار، سازگاری آن با محیط زیست، امکان حمل بار بیشتر، عدم نگرانی برای گم کردن مسیر، ایمنی بالا، آرامش و آسایش در حین سفر و حتی فراهم بودن شرایط استراحت و خواب در قطار از دلایل این محبوبیت است.

اگر سفری در پیش دارید که در آن زمان رسیدن به مقصد برایتان ملاک نیست و در عین حال می خواهید از مسیر لذت کافی را ببرید، حتما استفاده از قطار را در اولویت قرار دهید. از زمانی که پای خطوط ریلی به کشور ما باز شد، همواره شرکت های مسافربری مختلفی به منظور ارائه خدمات بیشتر روی کار آمدند. شرکت ریل ترابر سبا یکی از این شرکت هاست که با سابقه درخشان تا کنون خدمات ارزنده ای در اختیار مسافران قرار داده است. ما در ادامه این محتوا اطلاعات مفیدی در خصوص این شرکت با شما به اشتراک می گذاریم.

شرکت ریلی سبا

 

درباره شرکت ریلی سبا

اگر از افرادی هستید که سابق بر این از قطار برای سفرهای خود استفاده می کردید شاید اسم این شرکت به گوش تان خورده باشد زیرا تقریبا مدت طولانیست که در این راستا مشغول سرویس دهی می باشد. شرکت ریل ترابر سبا یکی از شرکت های تحت مدیریت و زیر مجموعه قطار سفیر می باشد ولی امور ریلی و کاری خود را مجزا از آن انجام می دهد.

این شرکت از زمان فعالیت تا کنون توانسته پیشرفت های زیادی به دست آورد. در سال های ابتدایی شرکت ریل ترابر سبا با قطارهای اندکی سرویس رسانی به مسافران را آغاز نمود اما اکنون قطارهای نو و متعددی را به ناوگان ریلی خود اضافه کرده است که درصد ایمنی و آرامش بیشتری به همراه دارند.

از آنجا که شرکت های رقیب به منظور جلب مشتری قطارهای 5 ستاره را وارد ناوگان خود کرده اند، این شرکت هم دست روی دست نگذاشته و جدیدا این قطارها را به لیست قطارهایش اضافه نموده است. مسافران زیادی هستند که برای راحتی بیشتر در سفر حاضرند هزینه بالایی متحمل شوند و از این رو قطارهای لوکس 5 ستاره را انتخاب می کنند.

تاریخچه شرکت ریلی سبا

شرکت ریل ترابر سبا در سال 1388 به منظور کمک به ناوگان ریلی، جابجایی مسافران، پایین آوردن آمار حوادث جاده ای و ارائه خدمات بیشتر جواز سیر و حرکت را از مراجع ذیربط دریافت نمود. در سال های نخست فعالیت، تنها با پنجاه واگن استارت کار خود را زد و تنها در مسیر پر تردد و شلوغ مشهد به تهران و تهران به اهواز وظیفه حمل و نقل را بر عهده داشت و در ادامه در سال 1390 همین واگن ها را نوسازی کرد و کیفیت و کاربرد آنها را ارتقا داد.

این شرکت مدام در حال پیشرفت بود و بعد از گذشت دو سال، بیست و هشت واگن اتوبوسی ساخت کشور کره، را وارد کشور کرد و پس از آن با کمپانی ایریکو به منظور اورحال کردن آنها قراردادی تنظیم نمود و این عملیات سال 1394  تکمیل و وارد فاز بهره برداری شد. نکته جالب توجه اینکه، پیش از تحویل واگن های کره ای از ایریکو، مجدداً تصمیم گرفتند ظرفیت ها را بالا ببرند و این کار را این بار توسط شرکت های واگن سازی داخلی انجام دادند.

سال 1393 از کمپانی واگن پارس درخواست 37 واگن چهار تخته پارسی داشتند که صفر تا صد ساخت آنها به دست کارکنان مجرب ایرانی صورت گرفته بود. این شرکت همواره در تلاش است که بهترین قطارها و جدیدترین واگن ها را در خطوط ریلی خود به کار گیرد.

آرم و طراحی قطار

آرم و طراحی قطار

تمام شرکت های مسافربری اعم از شرکت های هواپیمایی، اتوبوسرانی و ریلی برای معرفی خود به بازارها و مشتریان از یک آرم و لوگو که در واقع برند آنها محسوب می شود، استفاده می کنند. حال اینکه در طراحی هر یک از  این لوگوها، رنگ ها و طرح هایی بکار گرفته می شود که معنی و مفهوم خاصی را می رسانند. در طراحی لوگو شرکت ریل ترابر سبا از رنگ طلایی و رنگ آبی که جز رنگ های اصلی می باشد، استفاده شده است.

رنگ آبی بکار گرفته شده در طراحی لوگو این شرکت نشان دهنده آرامش و صلح می باشد و قطعا می دانید که یکی از پر طرفدارترین رنگ هاست و شاید همین آرامش بخش بودن آن موجب جذب افراد به آن می شود. رنگ طلایی در گروه رنگ های زرد و کرمی قرار می گیرد و یک رنگ بسیار جذاب است. به طبع می دانید که رنگ طلایی همه ما را در ابتدا به یاد فلز طلا می اندازد و چه بهتر که بدانید این رنگ مظهر موفقیت، ثروت و سخاوت می باشد.

همچنین از آن به عنوان نماد انرژی و قدرت نیز یاد می شود. حال اینکه لوگو شرکت ریل ترابر سبا یک آرم منحصر به فرد دارد که در آن کلمه سبا را که با رنگ آبی نوشته شده می توان تشخیص داد و در کنار آن یک منحنی طلایی رنگ را می بینیم که در ابتدای آن طلایی کم رنگ و انتهای آن منحنی طلایی پر رنگ تری به کار گرفته اند. عبارت «ریل ترابر سبا» روی قطارهای این شرکت با دو فونت انگلیسی و فارسی به چشم می خور که با رنگ آبی نوشته شده است.

 

 سرویس های VIP

بلیط قطار به دو صورت معمولی و VIP در اختیار متقاضیان قرار می گیرد. در مورد بلیط وی آی پی قطار، باورهای اشتباهی در بین مردم وجود دارد. آنها تصور می کنند اگر بلیط خود را به صورت VIP خریداری نمایند، پس باید سوار قطار لوکس با صندلی های متفاوت تری شوند، در صورتی که بلیط وی آی پی قطار بر خلاف سایر وسایل نقلیه مانند اتوبوس که بر روی نوع خودرو تاثیر مستقیم دارند، تنها موجب تغییرات در نوع خدمات و سرویس دهی می شوند.

در نتیجه اگر فردی بلیط خود را به صورت VIP تهیه کند، در همان قطاری می نشیند که یک فرد بلیط سفر خود را به صورت معمولی اخذ کرده است. در شرکت ریل ترابر سبا به منظور سهولت سفر و لذت بردن از آن، بلیط های وی آی پی عرضه می شود که با استقبال اکثر مسافران روبه خواهد شد.

نکته قابل توجه اینکه، با تهیه این نوع بلیط ها هزینه بیشتری بر مسافر تحمیل می شود اما اغلب ترجیح می دهند سفری راحت داشته باشند، از این رو تمایل دارند برخی سرویس ها را در قطار از پرسنل دریافت کنند. در قطار وی آی پی هر زمان که بخواهید از سیستم احضار مهماندار می توانید کمک بگیرید. کارکنان شرکت ریل ترابر سبا همگی از کادر مجرب و با تجربه هستند که خدمات را به بهترین شیوه ممکن در اختیار شما عزیزان قرار می دهند.

نکته مهم اینکه این شرکت از قطارهای متفاوتی برای جابجایی مسافران بهره می گیرد که در هر کدام از آنها با توجه به نوع و کلاس قطار، خدمات متفاوتی به مسافران عرضه می شود. برای خرید و خرید بلیط قطار نیازی نیست که مسیری طولانی را طی کنید و به یک ایستگاه راه آهن بروید تا فقط یک بلیط ساده را تهیه نمایید. امروزه راه های ساده تری پیش روی شماست که در منزل خود، محل کار یا هر جایی که هستید و در هر زمانی که اراده کردید بلیط وسیله نقلیه را خریداری کنید.

 سرویس های VIP

سایت های زیادی برای این منظور طراحی شده اند که شما را قادر می سازند تنها با چند کلیک ساده به بلیط مقصد دسترسی داشته باشید. همچنین لازم نیست برای این کار یک فرد خبره مسلط به مسائل رایانه ای باشید زیرا این کار با راهنمایی سایت ها و به سهولت انجام می پذیرد. برای خرید یک بلیط VIP کافیست در زمان خرید دقت کنید و این بلیط را بر گزینید.

سایت ها کار شما را راحت کرده اند زیرا اگر سایتی بلیط یک مبدا و مقصد را برای یک زمان مشخص نداشته باشد، دیگر سایت های نیز برای آن روز و مقصد بلیطی ارائه نمی کنند، در نتیجه شما نیازی ندارید دیگر سایت ها نیز جستجو کنید. نکته دیگری که درباره خرید بلیط باید بدانید این است که اگر بنا به هر دلیلی از سفر خود منصرف شدید و خواستید هزینه بلیط را پس بگیرید، این شرایط برای شما فراهم است.

کافیست در سایتی که بلیط را سفارش داده اید، به قسمت استرداد بلیط رفته و در آنجا تقاضای خود مبنی بر کنسلی را طرح کنید. بعد از بررسی های لازم هزینه بلیط با کسر مبلغی به عنوان جریمه به حساب شما واریز می شود. دقت کنید که کنسلی بلیط باید پیش از حرکت قطار انجام شود، در غیر اینصورت هزینه ها سوخت می شود.

خدمات شرکت ریلی سبا 

در شرکت ریل ترابر سبا در جهت ایجاد آسایش و جلب نظر مسافران، خدمات شایسته ای در نظر گرفته شده است. از زمان تاسیس تا کنون این شرکت همواره در تلاش بوده تا خدمات و امکانات استانداردی در اختیار مسافران قرار دهد که بیشتر مورد استقبال مشتریان قرار گیرد.

در این شرکت فعلا از دو نوع قطار غدیر و نگین استفاده می شود که هر یک امکانات و خدمات متنوعی به مسافران عرضه می کنند مانند: سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی در انتها و ابتدای واگن، بوفه و رستوران، کتابخانه، نوشیدنی های سرد و گرم، مجله و روزنامه و سیستم صوتی و تصویری و … . در قطارها خدمات به واگن ها ختم نمی شود و در کوپه ها نیز شرایط راحتی و آسایش مسافر به بهترین نحو فراهم شده است.

صندلی های قطار به طوری طرحی شده اند که بتوان آنها را به یک تخت راحت برای خوابی آرام تبدیل نمود. دسته صندلی ها متحرک است و آنها به سمت بالا می بریم و میزی که در وسط دو صندلی قرار گرفته نیز قابلیت تا شدن دارد. در بالای هر دو صندلی تختخواب های یکدستی وجود دارد که در زمان استراحت با کمک پله فلزی که در کنار صندلی ها قرار دارد روی آن رفته و استراحت می کنید.

از میز کوچکی بین صندلی نیز می توان در زمان خوردن غذا، میوه و خوراکی از آن بهره برد. هر کوپه مجهز به سیستم گرمایشی و سرمایشی، پریز برق برای شارژ وسایل الکتریکی، تلویزیون، چراغ خواب و … است. در هر قطاری برخی امکانات به طور مشترک وجود دارد مانند سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، وجود آب سرد و گرم در هر سرویس، تخصیص بخشی برای تعویض پوشک کودکان یا سالمندان یا حتی افراد دارای معلولیت جسمی.

در قطارهای شرکت ترابر سبا رستوران های طرحی  شده که مسافران می توانند وعده های غذایی را در آنها میل کنند که البته استفاده از این آپشن موجب تحمیل هزینه خواهد شد.

خدمات شرکت ریلی سبا 

در صورتی که تمایل دارید درباره شرکت های ریلی کسب اطلاعات کنید به مجله مستر بلیط مراجعه کنید.

ناوگان شرکت ریلی سبا 

شرکت ترابر سبا در ناوگان خود از قطارهای زیادی استفاده نمی کند اما همان تعداد کم توانسته به خوبی گوشه ای از وظایف حمل و نقل کشور را به عهده بگیرد و مسافران زیادی را جابجا کند. قطارهایی که در این مجموعه در تردد هستند شامل قطارهای نگین کوپه ای، نگین اتوبوسی و قطار غدیر می شود. در ادامه به معرفی هر یک از آنها می پردازیم.

قطار غدیر

قطارهای پنج ستاره غدیر به تازگی وارد ناوگان ریلی شرکت ترابر سبا شده و ویژگی های بسیار خوبی دارند که سفر را برای مسافران دلچسب تر می کند. کوپه های این نوع قطار 4 تخته هستند و استاندارد بودن آن موجب شده که مسافران برای یک سفر خاطره انگیز این مدل را انتخاب نمایند.

سرعت و ایمنی از مشخصات بارز قطارهای غدیر بوده که مسافران را در زمانی کمتر از حد معمول به مقصد می رساند و همچنین داری سیستم ضد لرزش می باشد و این آپشن را شرکت سازنده آلمانی به آنها اضافه کرده است. شما می توانید رزرو بلیط قطار غدیر را با استفاده از سایت ها به سادگی انجام دهید.

این قطارها دارای امکاناتی همچون: دو نوع سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی در ابتدا و انتهای هر واگن با وجود آب سرد و گرم، سیستم تهویه هوای درجه یک و تنظیم خودکار دما، بهره گرفتن از موارد ضد حریق در قطار برای پیشگیری و پیش روی از آتش در قطار، درب های خودکار لمسی برای راحتی در رفت و آمد بین واگن ها، سیستم صوتی و تصویری در هر کوپه، سرو غذا و نوشیدنی.

قطارهای نگین کوپه ای

این دسته از قطارها با خدمات متفاوت تری در گروه قطارهای چهار تخته با کلاس متوسط قرار دارد اما امکانات درخور و مناسبی به مسافران ارائه می دهند. تعدادی از این امکانات شامل: ارائه سرویس خواب خوب، بسته های پذیرایی رایگان، سیستم صوتی و تصویری در هر کوپه، قابلیت تبدیل شدن صندلی ها به تخت، سرو صبحانه، سیستم احضار مهماندار و سرویس بهداشتی فرنگی و ایرانی می باشند.

قطار غدیر

قطارهای نگین اتوبوسی

همانطور که از اسم این قطارهای پیداست داری یک سالن بوده که صندلی های آن با چیدمان اتوبوس در کنار هم قرار گرفته اند و در گروه قطارهای اقتصادی این شرکت دسته بندی می شوند و جز قطارهای سریع السیر هستند. شاید مهمترین ویژگی این قطارها سرعت بالای آن باشد به طوری که حتی خط ریلی آنها نیز متفاوت از بقیه بوده و مسافران را در کمترین زمان ممکن به مقصد می رساند.

قطار اتوبوسی امکانات خیلی ساده ای دارد و قیمت بلیط آنها نیز پایین تر از حد معمول می باشد. برای مثال صندلی آنها مانند سایر قطار قابلیت تبدیل شدن به تخت را ندارد، در نتیجه پیشنهاد ما این است که برای مسافت های طولانی از آنها استفاده نکنید زیرا شما را از سفر زده می کنند اما اگر برای رسیدن به مقصد عجله دارید، گزینه مناسبی هستند.

اگر خواستید بلیط این قطار را تهیه کنید به یکی از سایت های معتبر مانند مستر بلیط سر زده و در آنجا بلیط قطار مستر بلیط را اینترنتی خریداری نمایید تا در هزینه ها تا میزان قابل توجه ای صرفه جویی نمایید. ویژگی که در تمام قطارها یکسان است، بیمه قطار می باشد. از زمانی که سوار بر قطار می شوید تا زمان پیاده شدن شما بیمه می شوید و این بیمه معمولا شامل بیمه حوادثی مانند: خروج قطار از ریل، آتش سوزی در واگن ها و … می  شود.

 

پر تقاضا ترین مسیر

از آنجا که شرکت ریل ترابر سبا از سال 88 وارد عرصه ریلی شده، تنها در پنج مسیر در حال خدمات رسانی و جابجایی مسافران است. این شهرها شامل: مشهد، اهواز، تهران، یزد و اصفهان می باشد. پرتردد ترین خط ریلی این شرکت به خط مشهد به تهران بر می گردد.

خوشبختانه ریل ترابر سبا به خوبی می تواند از پس جابجایی مسافران زیاد در این مسیر برآید و امکانات را به طور شایسته ای در اختیار مسافران قرار دهد به طوری که آنها سفری دلچسب را تجربه می کنند. در ادامه برنامه حرکت قطارهای ریل ترابر را با توجه به مبدا و مقصد برای شما عنوان می کنیم. در برخی از مسیرها، قطارها هر روز در تردد هستند اما برای برخی دیگر یک روز در میان این اتفاق می افتد.

تهران به مشهد  ساعت حرکت ۲۱:۵۰
اصفهان به مشهد ساعت حرکت ۱۸:۱۰
تهران به اهواز ساعت حرکت ۱۶:۵۰
مشهد به تهران ساعت حرکت ۲۰:۰۵
یزد به تهران ساعت حرکت ۲۱:۱۰
اهواز به تهران ساعت حرکت ۱۶:۳۰
میانه ۱ به تهران ساعت حرکت ۱۵:۰۵
میانه ۲ به تهران ساعت حرکت ۰۵:۱۰
تهران به یزد ساعت حرکت ۲۲:۱۰
مشهد به اصفهان ساعت حرکت ۱۶:۵۵

 

قطارهای نگین اتوبوسی

خرید بلیط قطار امروزه به یک کار بسیار ساده تبدیل شده و اصلا نیازی نیست برای دریافت آن به یک تعاونی مراجعه حضوری داشته باشید. امروزه سایت های زیادی برای سهولت دسترسی به بلیط قطار، هواپیما و اتوبوس طراحی شده اند که همه می توانند از آنها استفاده کنند. کار با این سایت ها خیلی ساده است و نیازی به تخصص خاصی ندارد زیرا آنها شما را تا حدی راهنمایی می کنند.

برای خرید بلیط آنلاین روش های مختلفی وجود دارد که خرید از سایت یکی از آنهاست. برای انجام این کار ابتدا وارد سایت مورد نظر شده و سربرگ مربوط به بلیط قطار را انتخاب نمایید.

در ادامه می بینید که از شما یکسری اطلاعات اولیه مانند: مبدا و مقصد، تاریخ رفت و برگشت (تاریخ برگشت اختیاری است)، تعداد مسافران، رنج سنی مسافران (هزینه بلیط برای کودکان زیر دوسال و بزرگسالان متفاوت می باشد)، نوع کوپه (معمولی، بانوان یا آقایان) و دربست بودن یا نبودن کوپه را می خواهد که باید خودتان آن را پر کنید.

دکمه جستجو را بزنید تا سیستم با توجه به اطلاعات و تاریخ وارده بلیطی برای مقصد مورد نظر پیدا کند. اگر آن را پیدا نکند یک پیام مبنی بر عدم وجود بلیط به کاربر داده می شود در غیر اینصورت تمام اطلاعات آن بلیط مثل زمان حرکت و رسیدن به مقصد، قیمت بلیط و نوع قطار را در اختیارشما قرار می دهد. می توانید همانجا به مقایسه قیمت ها بپردازید و گزینه مناسب را انتخاب کنید.

برخی از قیمت ها شامل تخفیفات ویژه هستند که انتخاب آنها سفری مقرون به صرفه را در پی خواهد داشت. یکی از بلیط ها را برگزینید تا به صفحه بعدی متصل شوید و در آنجا اطلاعات فردی مثل نام و نام خانوادگی را وارد و در نهایت گزینه خرید آنلاین را بزنید تا به یک درگاه بانکی متصل شوید و هزینه را در همان زمان بپردازید.

در روش دیگر کافیست یکی از اپلیکیشن های خرید بلیط را بر روی گوشی های موبایل خود نصب کنید و از طریق آنها و مانند همان روش خرید اینترنتی از سایت، بلیط را تهیه یا برای هر زمان که خواستید رزرو نمایید. این برنامه ها قابلیت نصب بر روی همه سیستم عامل های گوشی را دارند و معمولا سایت های معتبر فروش بلیط، برنامه های کاربردی گوشی را نیز با همان نام سایت ارائه می کنند.

در روش دیگر می توانید مانند سال ها قبل برای تهیه بلیط خود به یک مرجع قانونی مانند دفاتر فروش بلیط  یا ایستگاهای ریلی مراجعه کنید و در آنجا بلیط را بخرید. این روش تقریبا منسوخ شده و کمتر کسی به سراغ آن می رود زیرا خود این راه کار هزینه های اضافی را برای مسافر دربر دارد.

در نتیجه استفاده از روش اول و دوم بیشتر توصیه می شود زیرا گاها در سایت ها شما با تخفیفاتی بر روی قیمت بلیط قطارها روبه رو می شوید که در خرید حضوری امکان آن فراهم نیست. در ضمن خرید اینترنتی به خودی خود موجب پایین آوردن هزینه شما خواهد شد برای مثال دیگر نیازی نیست هزینه کرایه رفت و آمد به یک دفتر فروش بلیط را بپردازید.

شرکت ریلی سبا 

راه های ارتباطی با شرکت ریلی سبا 

سامانه صدای مسافر 5149 – 021
آدرس تهران خیابان میرزای شیرازی،بالاتر از مطهری، کوچه عرفان، پلاک 22 طبقه 3
ایمیل Info@sabatrains.ir

 

در صورتی که با یکی از قطارهای شرکت ریلی سبا سفر کرده اید نظرتان را در این باره با درمیان با گذارید.

اشتراک‌گذاری

یک نظر

  1. ایمان مصطفی پور پاسخ

    قطار طلائیه که بنده باهاش از شیراز به تهران سفر کردم در حد یک اتوبوس بنز قدیمی بود. برخورد پرسنل اصلا مناسب نبود. سیستم صوتی تصویری‌ش کار نمی‌کرد. تهویه نامطبوع و گرم به مسئول قطار گفتیم در جواب گفت پنجره رد باز کنید ؟؟!!

  2. بهزاد پاسخ

    سرویس بهداشتی های خراب، سرعت فوق العاده پایین (مسیر رفت اصفهان مشهد رو 16 ساعته رفت مسیر برگشتش رو 19 ساعته با سرعت حداکثر 80 تا 90 کیلومتر) ، برخورد نامناسب اکثر خدمه، عدم تنظیم دما از داخل کوپه ها (دکمه هاش هست ولی دکوریه)

  3. مهدی پاسخ

    بنده در مورخه 02/07/28 با قطار طلائیه از مشهد به مقصد زنجان سفر کردم اون کرایه ای که براش تعیین کردن درست نیست سرویس بهداشتی که کثیف بود سیستم صوتی وتصویریش کار نمی کرد رئیس قطار واقعا واقعا بی ادب داشت من کوپه دربست گرفته بودم آمده از من پول اضافه می خواد واقعا متاسفم برای همچین آدما واقعا برای خودم متاسفم که با این قطار سفر کردم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *