پارک هزارپیچ

0 418

در تمام شهرهای ایران، پارکی وجود دارد که نشانگر زیبایی آن شهر است. پارک هزارپیچ هم که در گرگان واقع شده است، این نقش را ایفا می کند. پارک هزار پیچ، یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری گرگان است و با امکانات مختلف، تمام مسافران و گردشگران را همانند آهنربا به خود جذب می کند. البته تنها جاذبه گردشگری و تفریحی گرگان، این پارک نیست؛ شما می توانید از آبشارهای طبیعی و حتی بقیه پارک های جنگلی گرگان هم بازدید کنید و یک خاطره فراموش نشدنی را برای خود و خانواده بسازید.

درباره پارک هزارپیچ

مجله مستر بلیط این اطمینان را به شما می دهد که با بازدید کردن از پارک هزار پیچ، محو زیبایی های گرگان می شوید و او را جزو شهرهای مورد علاقه خود قرار می دهید. این پارک بی نظیر و بزرگ، علاوه بر تمام امکانات طبیعی چشم گیری که دارد، امکانات منحصر به فرد  ویژه ای هم دارد که با استفاده کردن از آن ها، عمق زیبایی گرگان را با چشم می بینید. همچنین مجموعه هزار پیچ، دارای پوشش های گیاهی متنوع و درختان بسیار زیادی هم است که بازدید کردن آن ها از ارتفاعات بالا، درست یک تصویر نقاشی را در پیش چشم شما به نمایش می گذارد. پارک هزار پیچ که به هزارخم هم مشهور است، یکی از محبوب ترین تفرجگاه های استان گلستان به شمار می رود که در ادامه به معرفی بخش های مختلف و امکانات آن می پردازیم.

درباره پارک هزارپیچ

نقشه و معرفی بخش های مختلف

تماشا کردن یک شهر زیبا و سرسبز مثل گرگان از بالا، ممکن است که برای همه صورت نگیرد و خیلی از افراد فرصت تجربه کردن این احساس عالی را از دست بدهند. ما خبر خوشی برای شما داریم تا بتوانید با کم ترین‌ قیمت، از جاذبه های زیبای این شهر و پارک هزار پیچ دیدن کنید. تنها با تهیه کردن بلیط اتوبوس گرگان، می توانید به شهر زیبا و نگین استان گلستان سفر کنید و پارک هزار پیچ، و دیگر مکان های تفریحی این شهر زیبا را تماشا کنید. پارک هزار پیچ، دارای گونه های جانوری و حتی پوشش های گیاهی متنوعی هم است که در حین گشت و گذار می توانید از گونه های گیاهی بازدید کنید. البته برخی از گیاهانی که درون پارک هزارپیچ وجود دارند، توسط شهرداری شهر کاشته شده اند و برخی هم به صورت خورو به وجود آمده اند. همچنین جالب است بدانید که در اطراف  و روی تپه هزار پیچ، هیچ ساختمانی واقع نشده است و خوشبختانه افراد نتوانسته اند به محیط بکر آن تجاوز کنند. شاید زیبایی بیش از حد این پارک، به دلیل دخالت نکردن انسان ها درون طبیعت است. این پارک علاوه بر این که بر روی ارتفاعات کوه و تپه واقع شده است، امکاناتی مثل پاراگلایدر هم دارد که در ادامه به معرفی آن می پردازیم.

پاراگلایدر

در کل پاراگلایدر پارک هزار پیچ، شما را به اوج آسمان می برد و جنگل های مشهور گرگان مثل ناهارخوران را در زیر پای شما قرار می دهد. شما زمانی که سوار پاراگلایدر مجموعه هزارپیچ شوید، از تپه یا همان کوه هزارپیچ، به سمت جنگل ها پرواز می کنید و می توانید عمق زیبایی و  سرسبزی را مشاهده کنید. البته استفاده کردن از این وسیله، محدودیت هایی دارد و تمام افراد نمی توانند سوار آن شوند مثلا افرادی که اضافه وزن دارند یا بانوان باردار، نمی توانند از این وسیله استفاده‌ کنند. زیرا پاراگلایدر در آسمان به پرواز در می آید و این دو گروه افراد، دچار آسیب بدنی می شوند.

پاراگلایدر

شرایط بازدید

بازدید کردن از این مجموعه، هیچ محدودیتی ندارد و در هر ساعت از شبانه روز می توانید به آن جا بروید. اما به یاد داشته باشید که در ۲۴ ساعت، فقط می توانید از جاذبه های اصلی خود پارک استفاده کنید و امکاناتی مثل پاراگلایدر از ساعت ۵ بعد از ظهر به بعد تعطیل هستند. البته پیشنهاد مستر بلیط این است، سعی کنید در ساعاتی که خورشید در آسمان حضور دارد از پارک بازدید کنید، زیرا تفرجگاه هزارپیچ درون ارتفاعات قرار دارد و اطراف را هم جنگل های گرگان پوشانده اند. ممکن است که در برخی از مواقع، حیوانات و جانوران حضور داشته باشند؛ به همین دلیل بهتر است که حتما صبح ها یا بعد از ظهرها از پارک بازدید کنید.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

 تفرجگاه هزارپیچ، درست بر روی تپه هزار پیچ در گرگان و استان ‌گلستان واقع شده است که شما می توانید با تمامی وسایل نقلیه به آنجا بروید و بدون محدودیت، وسیله نقلیه خود را در هر کجا که مایل بودید، پارک کنید و سپس از امکاناتی مثل پاراگلایدر و … استفاده کنید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.