روستای قره قاشلی

0 383

در این قسمت از مقاله می خواهیم شما را با یکی از روستا های تفریحی و گردشگری در نزدیکی بندر ترکمن که روستای قره قاشلی نام دارد آشنا نماییم. اگر قصد سفر به شهرستان ترکمن را دارید و می خواهید از جزئیات این روستا مطلع شوید کافی است با مجله مستر بلیط تا پایان این مقاله همراه بمانید.

درباره روستای قره قاشلی

روستای قره قاشلی یکی از روستا های اطراف بندر ترکمن است که تنها ده کیلومتر با آن فاصله دارد. این روستا به مکان هایی همچون قره تپه، روستای پنج پیکر، روستای ایوان آباد، زابل محل علیا و سفلی محدود می شود و از طریق آن می توانید به راحتی به مکان های ذکر شده دسترسی یابید. در قدیم این روستا را با نام قره آقاچ نیز می شناختند که چوب سیاه معنا می شود. یکی از دلایلی که این روستا را با این نام یاد می کردند، وجود چوب های انبوه و سیاه  رنگ در این منطقه بوده است.

درباره روستای قره قاشلی

اهالی این روستا مردمانی خون گرم و مهربان هستند که از توریست ها با رویی گشاده استقبال می کنند. اهالی روستا برای امرار معاش و بر طرف نمودن نیاز های خودشان، به کشاورزی و دامداری مشغول اند و در اطراف محل سکونت شان مزرعه هایی برای کشت و کار و زراعت تدارک دیده اند. در سال 1395 تحقیقاتی در مورد جمعیت این روستا صورت گرفت و که مشخص شد 677 خانوار در این روستا ساکن هستند. این روستا از لحاظ جغرافیایی در موقعیت 36 درجه و 53 دقیقه 41 ثانیه عرض جغرافیایی و 54 درجه و 10 دقیقه 29 ثانیه طول جغرافیایی و در ارتفاع -30 از سطح دریا قرار دارد. اگر می خواهید با تاریخچه و آدرس این روستا آشنا شوید، با مستر بلیط در ادامه این مقاله همراه بمانید.

تاریخچه روستای قره قاشلی

طبق آخرین تحقیقات صورت گرفته توسط محققان و همچنین گفتگو با اهالی این روستا حدس زده می شود که قدمت آن به بیش از صدو پنجاه سال می رسد که البته این موضوع هنوز تایید نگردیده است. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا شما را با خدمات رفاهی در این روستا آشنا نماییم.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

روستای قره قاشلی دارای خدمات رفاهی گوناگونی نظیر خانه های سلامت و بهداشت، پست بانک، مخابرات، خانه دهیاری، سالن ورزشی، شرکت تعاونی، پایگاه بسیج، تاکسی های برون شهری، سرور های آنتن دهی اوپراتور های همراه اول و ایرانسل است که گردشگران محترم می توانند از این خدمات بهره مند گردند.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

برای این که بتوانید از این روستای زیبا دیدن نمایید و خاطره خوشی را برای خود به ارمغان آورید، می توانید از دو روش اقدام کنید: استفاده از بلیط اتوبوس ترکمن و استفاده از اتومبیل شخصی. اگر می خواهید با خودروی شخصی خود به این روستا سفر کنید، کافی است از محل سکونتتان از طریق جاده های متفاوت به استان گلستان مراجعه نمایید، پس از آن به سمت شهرستان ترکمن حرکت کنید و با استفاده از تابلو های راهنما خودتان را به بخش سیجوال برسانید. در این بخش دهستانی به نام قره سو وجود دارد که روستای قره قاشلی در آن واقع گردیده است.

شما می توانید با طی کردن سیجوال، به روستای قره قاشلی دست یابید. اما اگر مایل هستید تا سفری به دور از استرس و دغدغه را تجربه کنید، کافی است از سایت معتبر مستر بلیط به تهیه بلیط اتوبوس ترکمن بپردازید و سفری راحت را برای خود رقم بزنید. البته برای آسانی هرچه بیش تر می توانید به اپلیکیشن مستر بلیط برای تهیه بلیط مراجعه نمایید. در این قسمت از مقاله سعی کردیم تا شما را با روستای قره قاشلی و نحوه دسترسی به آن را برای تان شرح دهیم، امیدواریم سفری خوش را پیش رو داشته باشید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.